tag

inwestycja drogowa

Przedwczoraj (19 lipca)

11 maja

EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY Dobry transport w Europie Centralnej

IX Europejski Kongres Ekonomiczny to dziesiątki gospodarczych dyskusji, w tym zagadnienia dotyczące transportu. Jak wygląda infrastruktura transportowa w Polsce i całym naszym regionie? Jak wiele inwestujemy w sieci drogowe i kolejowe? Czy możliwa jest integracja transportowa w gronie państw Europy Centralnej i jakie wspólne projekty niosą największy potencjał? W jaki sposób możemy naprawić nasze komunikacyjne problemy i usprawnić europejski system transportowy? Nad tymi i innymi kwestiami zastanawiali się uczestnicy debaty zorganizowanej przez firmę Kapsch „Infrastruktura transportowa w Europie Centralnej i w Polsce”, wśród których znalazł się Michael Gschnitzer, wiceprezes spółki KapschTrafficCom na Europę Środkowo-Wschodnią

16 kwietnia

6 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

1,2 mld zł dofinansowania z UE na drogi w dziewięciu miastach

Dziewięć miast - Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław - otrzyma 1,2 mld zł dofinansowania z UE na 10 inwestycji, które poprawią infrastrukturę drogową - poinformował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Pozostałe publikacje o tym tagu

30 grudnia 2016 roku

Śląskie/ 29 projektów drogowych stara się o 588 mln zł z RPO

Pierwszy nabór projektów związanych z rozbudową i modernizacją dróg wojewódzkich w woj. śląskim trwał od września ub. roku do 29 stycznia br. Między dziewięć projektów (spośród dwunastu zgłoszonych) rozdzielono wówczas ponad 880 mln zł. Obecny nabór trwał od 31 października do 29 grudnia br.

6 września 2016 roku

Łączna wartość inwestycji drogowych to obecnie blisko 81 mld zł

Łączna wartość inwestycji drogowych - budowanych obecnie autostrad i dróg ekspresowych - to ponad 51 mld zł; wartość nierozstrzygniętych jeszcze przetargów to blisko 30 mld zł - poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

17 sierpnia 2016 roku

Są pozwolenia na budowę obwodnicy Woźnik

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zgromadził wszystkie potrzebne dokumenty i pozwolenia na budowę obwodnicy Woźnik (Śląskie) - podał Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego. Koszt inwestycji jest szacowany na 130 mln zł.

20 lipca 2016 roku

Najdłuższa autostrada w Polsce w końcu przejezdna na całym przebiegu

Do użytku oddano ostatni odcinek autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem na Podkarpaciu. Oznacza to, że najdłuższa w Polsce, bo licząca 672 km autostrada, jest przejezdna na całym przebiegu. Trasą można przejechać od granicy z Ukrainą w Korczowej do granicy z Niemcami.

14 lipca 2016 roku

Kilkadziesiąt firm zainteresowanych budową nowych odcinków Via Baltica

Kilkadziesiąt firm budowlanych zabiega o kontrakty na budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S61 Szczuczyn-Raczki, stanowiącej część trasy Via Baltica. Po ponad 20 zgłoszeń od wykonawców wpłynęło na realizację każdego odcinka drogi - podała GDDKiA w Olsztynie.

28 czerwca 2016 roku

1,2 mld zł trafi na budowę ważnych dróg we wschodniej Polsce

14 inwestycji drogowych otrzyma 1,2 mld zł z pieniędzy UE z programu "Polska Wschodnia" na lata 2014-2020 - podał resort rozwoju. We wtorek podpisano w tej sprawie umowy o dofinansowanie UE dla siedmiu z tych projektów, dla których łączna dotacja to ok. 371 mln zł.

2 czerwca 2016 roku

336 mln zł na dofinansowanie inwestycji drogowych i rzecznych

336 mln zł na remonty, utrzymanie i zarządzanie drogami krajowymi i wojewódzkimi w miastach i powiatach oraz utrzymanie rzecznej przeprawy promowej w Świnoujściu przeznaczył w br. resort infrastruktury i budownictwa z tzw. rezerwy subwencji ogólnej.

16 maja 2016 roku

Jest umowa na budowę 19 km ważnej drogi ekspresowej!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę ponad 19 km fragmentu drogi ekspresowej S5 Poznań-Wrocław na odcinku Radomicko - Leszno Południe. Inwestycja ma być zakończona w 22 miesiące.

13 kwietnia 2016 roku

Podpisano umowę na budowę 19 km ważnej drogi ekspresowej

Umowę na zaprojektowanie i budowę 19 km drogi ekspresowej S5 Poznań - Wrocław na odcinku Wronczyn - Kościan Południe podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z wykonawcą, spółką Budimex.

2 stycznia 2016 roku

Lotnisko Kraków-Balice z przebudowanym układem komunikacyjnym

Na lotnisku Kraków Airport zakończyła się przebudowa wewnętrznego układu komunikacyjnego. Przedsięwzięcie o wartości 38,8 mln zł jest częścią programu inwestycyjnego, dzięki któremu przepustowość portu wzrośnie do 8 mln pasażerów rocznie

20 grudnia 2014 roku

Najdłuższy tunel w Polsce przyspieszy ruch na „zakopiance”

Dwukilometrowy tunel, tysiącmetrowy wiadukt oraz 37 innych konstrukcji mostowych o łącznej długości ośmiu kilometrów usprawnią i przyspieszą ruch na kompletnie przebudowanym, 17-kilometrowym fragmencie„zakopianki” w okolicach Rabki. Nowy odcinek ma być uruchomiony w całości w 2021 roku. Czy jednak do tej pory na Podhalu zdążą z budową mostu w Białym Dunajcu, który od lat jest wąskim gardłem na drodze do Zakopanego?

26 marca 2014 roku

Zapytał prezydenta i dostał odpowiedź pisemną w 16 kartonach

Radny Olsztyna Robert Szewczyk (PO) złożył do prezydenta Piotra Grzymowicza interpelację dotyczącą przebudowy głównej ulicy Olsztyna. Odpowiedź, którą otrzymał była tak obszerna, że spakowano ją do 16 kartonów i przywieziono do biura rady miasta na palecie.

25 lutego 2014 roku

Powolne dojrzewanie do logicznych zasad budowania infrastruktury

Dla realizujących wielkie inwestycje infrastrukturalne w naszym kraju pojawiło się światełko w tunelu. Na ile i kiedy ono stanie się realne przekonamy się dopiero pod koniec przyszłego roku. Wówczas swoje prace ma zakończyć Komisja Kodyfikacyjna, która przedstawi konkrety mające ułatwić usprawnić proces inwestycyjny i budowlany.

24 grudnia 2013 roku

Weszła w życie zmiana Prawa zamówień publicznych

Od dziś zaczynają obowiązywać nowe przepisy dotyczące podwykonawców realizujących zamówienia publiczne na roboty budowlane. Mają one przede wszystkim zagwarantować podwykonawcom, że za wykonane prace będą dostawać zapłatę w terminie.

9 grudnia 2013 roku

Nowy most przez Wisłę w Toruniu

Nowy most drogowy przez Wisłę otwarto w poniedziałek w Toruniu. Przeprawa długości 540 m nosi imię gen. Elżbiety Zawackiej, legendarnej kurierki AK i jedynej kobiety "cichociemnej".

8 grudnia 2013 roku

Nieprzemyślane inwestycje unijne pogrążają finanse samorządowe

Coraz wyższą cenę płacą samorządy za nieefektywne inwestycje unijne. Nietrafione projekty wręcz pogrążają i tak coraz mocniej obciążone zadaniami budżety gminne. Obiekty powstałe często tylko dla satysfakcji rządzących są przez mieszkańców nazywane pomnikami samorządowej władzy. Zdecydowanie zabrakło pomysłów, które w bezpośredni sposób zwiększyłyby potencjał rozwojowy gmin i przedsiębiorstw.