tag

inwestycja zagraniczna

4 lipca

21 maja

17 maja

25 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 grudnia 2016 roku

Orlen może kupić spółkę paliwową w Chorwacji

Chorwacki rząd chce odkupić udziały w firmie paliwowej INA od MOL-a, z którym od dawna toczy sądowe boje. Jeśli Orlen pomoże w zakupie, polski koncern uzyska przyczółek na Bałkanach

20 grudnia 2016 roku

SAP inwestuje w Polsce

Zaangażowanie zewnętrznego kapitału pozwoliło nie tylko na stworzenie pojedynczych centrów, ale wręcz całych segmentów rynku. Przykładem jest sektor nowoczesnych usług biznesowych oraz IT, który stał się znaczącym pracodawcą na rynku oraz jedną z najszybciej rosnących branż gospodarki w Polsce

5 października 2016 roku

Koreański LG Chem zainwestuje ponad 1,3 mld zł w fabrykę akumulatorów pod Wrocławiem

Jeden z największych na świecie producentów baterii litowo-jonowych rozpoczyna budowę nowej fabryki baterii do samochodów elektrycznych w Kobierzycach koło Wrocławia – informuje resort rozwoju. Powstanie ponad 700 nowych miejsc pracy. Inwestycja będzie zlokalizowana w Klastrze LG w Biskupicach Podgórnych, które są częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.

31 sierpnia 2016 roku

Wielka inwestycja Chin w Opolu werbuje

Chińska firma Hongbo Clean Energy Europe, która docelowo chce zainwestować w Opolu 100 mln USD w badania i produkcję oświetlenia ledowego, rozpoczęła rekrutację pracowników do zakładu. Jego budowa ma ruszyć pod koniec tego roku, a produkcja w połowie 2017. Pracę znajdzie ponad 100 osób.

21 czerwca 2016 roku

Polski rynek kapitałowy otwarty na chińskich inwestorów

Warszawa staje się centrum finansowym dla Europy Środkowej i Wschodniej. Rośnie również jej znaczenie na globalnej mapie inwestycji chińskich. Warszawska Giełda Papierów Wartościowych i Haitong Bank podpisali umowę o współpracy, która pozwoli na nawiązanie relacji między chińskimi firmami i instytucjami finansowymi a uczestnikami polskiego rynku kapitałowego. W przyszłości ma się zwiększyć napływ inwestycji z Państwa Środka.

12 grudnia 2014 roku

Inwestycje: Warszawa spija śmietankę stołeczności

Najbardziej atrakcyjnym inwestycyjnie regionem Polski jest wciąż województwo mazowieckie, ale głównie za sprawą Warszawy. Tuż za w 2014 r. plasują się: dolnośląskie, śląskie oraz pomorskie. Najszybciej na lepsze zmieniają się województwa, które inwestorzy obstawiali dotąd w dalszej kolejności: podlaskie i świętokrzyskie.

2 września 2014 roku

EY bada niedoszacowane inwestycje naftowo-gazowe. Problem jest globalny

Niedoszacowane inwestycje to chleb powszedni biznesu, jednak zdarzają się błędy kosztujące miliardy i opóźniające rozwój całych projektów. W tym kluczowych dla funkcjonowania państw inwestycji energetycznych. Firma Ernst & Young dokonała analizy niedoszacowania inwestycji w branży gazowo-naftowej. Problem jest globalny.

27 sierpnia 2014 roku

Rynki Nowej Europy - czym są i czy warto w nie inwestować? Eksperci odpowiadają

O aktualnej sytuacji na rynkach akcji rozmawiamy z Tomaszem Matrasem i Robertem Burdachem, zarządzającymi funduszami akcji Union Investment TFI. "Poprawa sentymentu na naszej giełdzie zbiegła się w czasie z publikacją wyników spółek za II kwartał. Raportowane dane finansowe prezentują się całkiem nieźle, co sugeruje, że spółki nareszcie skorzystały z poprawy koniunktury w poprzednich miesiącach."

8 maja 2014 roku

Nie ma miliardowych inwestycji - tylko 900 mln euro

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która w ub. roku pomogła w przyciągnięciu do Polski inwestycji za ponad 900 mln euro, na 2014 r. prognozuje wzrost wartości inwestycji. Przyniosą one - podobnie jak przed rokiem - ok. 20 tys. miejsc pracy.