tag

inwestycje energetyczne

11 stycznia

PGE: Bez spójnej strategii czeka nas deficyt mocy

Presje kosztowe związane z cenami wydobycia węgla, płacowe przez silne związki zawodowe, przy jednoczesnej potrzebie restrukturyzacji kosztów to tylko niektóre decyzje z jakimi będzie się musiał zmierzyć zarząd PGE w 2017 r. Wszystko to trzeba pogodzić jeszcze z wymogami unijnych przepisów choćby związanymi z dekarbonizacją czy ograniczeniem emisji CO2.

26 grudnia

2 września

Nowa strategia Tauronu: inwestycje za 18 mld zł i ustabilizowanie finansów

W kilku najbliższych latach grupa energetyczna Tauron zamierza wydać na inwestycje 18 mld zł; chce też ustabilizować finanse oraz zaoszczędzić ok. 1,3 mld zł dzięki programowi poprawy efektywności i 1,9 mld zł dzięki strategicznym inicjatywom, a dywidendę wypłaci najwcześniej w 2020 roku - wynika z ogłoszonej w piątek nowej strategii grupy

9 sierpnia

PO: chcemy odblokować inwestycje wiatrakowe

Wiatraki będzie można stawiać w odległości minimum 800 metrów od najbliższych zabudowań, a nie, jak określa to obowiązująca tzw. ustawa wiatrakowa, w odległości większej niż dziesięciokrotność ich wysokości - stanowi projekt ustawy, który we wtorek złożyła w Sejmie Platforma Obywatelska.

Wcześniejsze publikacje

Gaz będzie tańszy? Inwestycje wpłyną na obniżkę cen

Realizowane i planowane inwestycje w systemie gazowym, takie jak terminal w Świnoujściu i gazociąg Bernau-Szczecin, zwiększą bezpieczeństwo energetyczne Polski, bo otworzą nasz kraj na dostawy surowca z różnych kierunków świata. Dziś zdecydowana większość importowanego surowca pochodzi z Rosji. Im więcej możliwości dywersyfikacji dostaw, tym lepsza pozycja Polski w negocjacjach cenowych z Gazpromem – ocenia Robert Zajdler, ekspert Instytutu Sobieskiego.

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 września 2014 roku

EY bada niedoszacowane inwestycje naftowo-gazowe. Problem jest globalny

Niedoszacowane inwestycje to chleb powszedni biznesu, jednak zdarzają się błędy kosztujące miliardy i opóźniające rozwój całych projektów. W tym kluczowych dla funkcjonowania państw inwestycji energetycznych. Firma Ernst & Young dokonała analizy niedoszacowania inwestycji w branży gazowo-naftowej. Problem jest globalny.

25 lutego 2014 roku

Powolne dojrzewanie do logicznych zasad budowania infrastruktury

Dla realizujących wielkie inwestycje infrastrukturalne w naszym kraju pojawiło się światełko w tunelu. Na ile i kiedy ono stanie się realne przekonamy się dopiero pod koniec przyszłego roku. Wówczas swoje prace ma zakończyć Komisja Kodyfikacyjna, która przedstawi konkrety mające ułatwić usprawnić proces inwestycyjny i budowlany.