tag

jaja

16 sierpnia

Belgia chce skarżyć holenderską firmę odpowiedzialną za skażenie jaj

W zeszłym tygodniu władze w Holandii aresztowały dwóch szefów firmy ChickFriend podejrzanej o wprowadzenie zakazanego środka do użytku. Z doniesień tamtejszej prasy wynika, że fermom, które zwróciły się o środek do walki z atakującym kury roztoczem, ChickFriend dostarczył środek na bazie fipronilu, który jest w Unii Europejskiej zakazany w produkcji żywności

11 sierpnia

10 sierpnia

9 sierpnia

Wcześniejsze publikacje

W Holandii wielka kontrola jaj

Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa żywności NVWA poinformował we wtorek, że zarządził kontrolę krajowych ferm produkujących zarówno jaja, jak i mięso drobiowe, ze względu na możliwość skażenia trującym środkiem owadobójczym fipronil. Chodzi o kilka ferm.

Sklepy Aldi wycofują ze sprzedaży wszystkie jajka

Sieć sklepów Aldi ogłosiła w piątek wycofanie ze sprzedaży w całych Niemczech wszystkich jajek, co ma związek ze skandalem wokół milionów jajek importowanych z sąsiedniej Holandii, które były skażone zakazanym środkiem owadobójczym.

Produkujemy je na potęgę - oto eksportowy hit z Polski

Systematycznie rośnie produkcja jaj i ich spożycie w kraju. Równie optymistyczne prognozy dotyczące cen sprzyjają polskim producentom. Coraz więcej jaj z Polski trafia na eksport – w 2016 roku było to ponad 230,5 tys. ton, czyli ponad 44 proc. krajowej produkcji. W tym roku produkcja i eksport powinny wzrosnąć – nie tylko ze względu na większy popyt ze strony krajów Unii Europejskiej, lecz przede wszystkim krajów trzecich, zwłaszcza z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Pozostałe publikacje o tym tagu

26 lipca 2016 roku

Polska żywność podbija Europę. Inne kraje robią jej czarny PR, bo boją się konkurencji

Polska jest czołowym eksporterem mięsa drobiowego czy jaj. Produkowana przez nas żywność jest ceniona ze względu na wysoką jakość, co sprawia, że przez część krajów jesteśmy postrzegani jako zagrożenie dla ich przemysłu spożywczego. Tak należy traktować czeski czarny PR przeciwko polskiej żywności, w tym ostatnio jaj – ocenia Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

29 kwietnia 2016 roku

Producenci jaj wprowadzają konsumentów w błąd. W jaki sposób?

Przy zakupie jaj konsumenci nie powinni się sugerować barwnymi ilustracjami i hasłami na opakowaniach, tylko kodami umieszczonymi na skorupkach. Zdaniem ekspertów UOKiK brak rzetelnej informacji o produkcie to celowe wprowadzanie konsumentów w błąd.

26 marca 2016 roku

Rynek jaj: dużo produkujemy, mało jemy

W produkcji jaj jesteśmy w czołówce Europy z wynikiem ponad 10 mld sztuk rocznie. Pod względem spożycia w ogonie - wyprzedzają nas wszyscy sąsiedzi, najbardziej ci ze Wschodu

25 marca 2016 roku

Produkty eko i produkty bio popularne przed Wielkanocą

Przed świętami konsumenci chętniej sięgają po lepszej jakości i jednocześnie droższe artykuły spożywcze. To powoduje, że rośnie sprzedaż produktów ekologicznych. Internetowy supermarket Frisco.pl odnotowało ok. 10-proc. wzrost. Popyt na ekologiczne jajka, warzywa i kiełbasę rośnie jeszcze szybciej.

13 sierpnia 2014 roku

Lisiecki: "Przestrzegamy konsumentów, by dobrze się zastanowili, zanim kupią jajka nieznanego pochodzenia"

Producenci drobiu i pasz chcą przekonywać do konsumpcji jajek z nadzorowanej, fermowej produkcji. Jak podkreślają, w ostatnich latach spadła ona o 20 proc., co powoduje problemy producentów, którzy dwa lata temu musieli ponieść duże koszty związane z koniecznością wymiany klatek na większe. Zapewniają, że jajka z ferm są bezpieczniejsze dla konsumentów ze względu na realizowane przez nie programy zwalczania salmonelli.

15 lipca 2014 roku

Rząd obejmie wszystkie jaja kontrolą

Wszystkie zakłady pakowania jaj mają być objęte kontrolą Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych - zakłada projekt ustawy, którą we wtorek zajmie się rząd. Obecnie inspekcja kontroluje 30 proc. z ok. 450 tego typu firm.

3 lipca 2014 roku

Ministerstwo uwolniło ceny jaj i chleba

Ministerstwo Gospodarki Białorusi wyłączyło z listy społecznie istotnych towarów, których ceny limituje państwo, jajka kurze oraz niektóre rodzaje chleba. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowano w środę.