tag

kobieta

1 sierpnia

15 maja

16 marca

Rewolucja na torach: Kobieta maszynistką w PKP Intercity

Pierwszy raz kobieta została maszynistą w PKP Intercity - podała w czwartek spółka. Aleksandra Płusa ma uprawnienia do prowadzenia m.in. Dartów, określanych mianem polskich pendolino. Spółka zatrudnia ok. 1,2 tys. maszynistów.

8 marca

Jak wygląda sytuacja kobiet na polskim rynku pracy?

Częstsze zatrudnianie kobiet na niepełny etat, umożliwienie im zdalnej pracy oraz wprowadzenie kwot płci w przedsiębiorstwach - takie działania według ekspertów poprawiłyby sytuację kobiet na polskim rynku pracy.

UE: Równouprawnienie dobre dla gospodarki

Według Europejskiego Instytutu ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE) większe równouprawnienie płci zaowocuje m.in. przyspieszeniem rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej i stworzeniem ponad 10 mln nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych 30 lat.

Wcześniejsze publikacje

Kobiety nierzetelne w spłacaniu długów

Co trzecia osoba trafiająca na listę nierzetelnych płatników to kobieta - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Zadłużenie Polek wynosi 8,4 mld zł. Panie mają niższe długi niż mężczyźni - średnio 10,4 tys. zł, o 6,5 tys. zł mniej niż panowie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

22 lipca 2016 roku

Kobiety na traktory i do kopalni?

Kobiety w kopalniach? Kobiety w kamieniołomach i żwirowniach? A może panie operujące na ciężkim sprzęcie platform wiertniczych? Na razie taka wizja jest odległa, ale zmiany w prawie następują.

22 czerwca 2016 roku

Kobiety wciąż mniejszością w kadrze zarządzającej

Dysproporcja między kobietami i mężczyznami na stanowiskach kierowniczych to zjawisko powszechne. Brak równowagi płci widoczny jest szczególnie w firmach technologicznych, gdzie średni poziom zatrudnienia pań wynosi około 27 proc. W sektorze teleinformatycznym jedynie 10 proc. osób w zarządach to kobiety.

2 czerwca 2016 roku

Panie mogą być przyszłością branży technologicznej

Rośnie liczba kobiet pracujących w branży technologicznej. Wciąż jednak jest ich zdecydowanie mniej niż mężczyzn, a to właśnie w paniach firmy widzą potencjał, który może być impulsem do rozwoju całej branży. Aby zwiększyć udział kobiet na stanowiskach menadżerskich i kierowniczych, konieczna jest walka ze stereotypami i zachęcenie pań do studiowana na kierunkach technicznych. Obecnie udział kobiet na nich sięga 15 proc., stopniowo jednak rośnie.

31 maja 2016 roku

Niemożliwe? UE pozwala na zakaz noszenia chusty w miejscu pracy

Zakaz noszenia chusty na głowie w miejscu pracy może być dopuszczalny, jeśli wynika z ogólnej regulacji wewnątrz firmy dotyczącej neutralności religijnej i światopoglądowej - oceniła w opinii rzeczniczka generalna Trybunału Sprawiedliwości UE Juliane Kokott.

10 maja 2016 roku

Kobieta lepszym menadżerem od mężczyzny?

Czy kobiety mogą być lepsze od mężczyzn na topowych stanowiskach menadżerskich? Według Edyty Gałaszewskiej-Bogusz, zastepca dyrektora zarządzającego Accenture Operations Polska, na pewno - muszą jednak chcieć i muszą dostać wsparcie.

28 kwietnia 2016 roku

Pełne równouprawnienie kobiet na rynku pracy? Dopiero w 2100 roku

Zamknięcie różnic między mężczyznami, a kobietami w miejscu pracy to proces bardzo kompleksowy. Jak powiedziała Edyta Gałaszewska-Bogusz, zastępca dyrektora zarządzającego Accenture Operations Polska, nie da się go zrealizować wyłącznie jedną akcją.

9 kwietnia 2016 roku

Kobiety kochają zakupy... internetowe także

Połowa internautek w Polsce wykorzystuje internet do poszerzani wiedzy o markach i cenach, a jedna trzecia, by kupić ulubiony produkt kosmetyczny - wynika z badania She Knows. Z raportu wynika, że zwracają one uwagę na treści przeznaczone właśnie dla kobiet.

21 marca 2016 roku

Coraz więcej kobiet pracuje w sektorze IT

Kobiety stanowią 19 proc. zatrudnionych specjalistów w IT - wynika z danych Komisji Europejskiej. Eksperci zwracają jednak uwagę, że zapotrzebowanie na pracowników w tej branży jest bardzo duże i cały czas będzie rosło.

8 marca 2016 roku

Biznes jest kobietą

Dzień kobiet co prawda przypada 8 marca, jednak w biznesie, wydaje się, trwa on cały rok. Panie wprowadzają do biznesu nie tylko swój naturalny urok, ale i nowe pomysły i dynamizm, którego czasami brakuje mężczyznom.

8 marca 2016 roku

Panie zdominowały bankowość

Kobiety zajmują 68 proc. miejsc pracy w polskiej bankowości. Dominują przede wszystkim w sprzedaży, księgowości oraz marketingu, ale zasiadają także w radach nadzorczych oraz zarządach. Płeć piękna stanowi obecnie już około 50 proc. wszystkich osób korzystających z usług sektora finansowego. Banki dostrzegają ten trend, oferując kobietom produkty przygotowane specjalnie dla nich.

7 marca 2016 roku

Kobiety aktywne na rynku kredytów

Jak wynika z analizy Biura Informacji Kredytowej, Polki zaciągają kredyty we właściwym dla tego rodzaju aktywności wieku, na cele związane z dobrem i komfortem życia rodziny, a także lepiej niż mężczyźni je spłacają. Ciekawe jest także to, że prawie ¼ wartości łącznej kwoty kredytów Polek przypada na mieszkanki województwa mazowieckiego.

25 listopada 2015 roku

Kobiety widoczne i doceniane w ubezpieczeniach

Jeszcze do niedawna pracodawcy w naszym kraju patrzyli mało łaskawym okiem na awansowanie kobiet. Coraz częściej jednak obserwujemy przykłady firm, w których w pełni wykorzystuje się talenty i umiejętności kobiet.

2 listopada 2015 roku

Po 2 listopada kobiety w UE przestaną zarabiać

Kobiety w UE zarabiają średnio o 16 proc. mniej niż mężczyźni - to jak gdyby od 2 listopada do końca roku nie płacono im za pracę - zwraca uwagę KE, wskazując na nierówności w wynagrodzeniu ze względu na płeć. Polska na tle innych państw w UE wypada b. dobrze.

14 maja 2015 roku

Magdalena Środa na Kongresie Kobiet przeciwko kobietom

Jestem przeciwnikiem zarówno becikowego jak i tzw. awaryjnej polityki prorodzinnej - mówi prof. Magdalena Środa, jedna z liderek Kongresu Kobiet. Jej zdaniem świadczenie rodzicielskie dla osób, które do tej pory nie miały do niego prawa to próba przypodobania się elektoratowi.