tag

kolej

22 marca

PKP PLK podpisały w tym roku umowy o wartości 1,8 mld zł

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały w tym roku umowy dotyczące inwestycji na trasach kolejowych o wartości 1,8 mld zł. Od stycznia ogłoszono 91 przetargów na 2,1 mld zł zł, a wartość wszystkich toczących się postępowań przekracza 23 mld zł – poinformowała spółka w komunikacie.

USA: Zmierzch kolei pasażerskich?

Opowieść o budowie linii kolejowych w USA jest w tamtejszej literaturze jednym z najważniejszych tematów, porównywalnych z charakterystycznym dla Polski motywem walki narodowo-wyzwoleńczej. Teraz jednak nadejść może zmierzch kolei w tym kraju - wszystko po zaprezentowanych, wstępnych koncepcjach cięć w budżecie federalnym.

20 marca

18 marca

16 marca

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 stycznia 2017 roku

Kolejom przybyło pasażerów

Duży sukces – liczba pasażerów korzystających z kolei wróciła do poziomu z 2008 r….

26 stycznia 2017 roku

Koleje Mazowieckie chcą wydać na nowe składy ponad 2,2 mld zł

Spółka do 2018 r. chce kupić sześć nowych pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, które przewidziane są do obsługi relacji Warszawa - Działdowo; do 2019 r. planuje zakup 10 nowych dwuczłonowych ezt, przewidzianych do obsługi relacji Radom - Dęblin, Radom - Skarżysko-Kamienna, Radom - Drzewica, Radom - Warka.

29 grudnia 2016 roku

W 2017 roku PKP PLK ogłoszą przetargi na 12 mld zł

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel poinformował w czwartek, że w 2017 r. PKP PLK ogłosi postępowania przetargowe na sumę ok. 12 mld zł. Wartość przetargów ogłoszonych w 2016 r. wyniesie do końca roku ok. 27 mld zł

27 grudnia 2016 roku

Koleje: Linia do Krakowa i Pyrzowic zostanie wkrótce ukończona

Inwestycje związane z dokończeniem ciągnącej się od lat modernizacji linii kolejowej Katowice-Kraków, a także odbudową linii prowadzącej m.in. do katowickiego lotniska w Pyrzowicach, znalazły się w zaktualizowanym Krajowym Programie Kolejowym do 2023 r. (KPK).

20 grudnia 2016 roku

PKP Energetyka:ok. 25 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na kolei

Za działaniami przemawiają statystyki - liczba wypadków w 2016 roku, w porównaniu do średniej z lat 2013-2015, istotnie spadła - o ok. 50 proc., z czego wypadków zawinionych przez spółkę - o 80 proc., przy równoczesnym wzroście liczby przejechanych przez pociągi kilometrów

16 grudnia 2016 roku

Ponad 1 mld złotych z EBI na sieci energetyczne i kolej.

Ponad 1 mld zł przeznaczy Europejski Bank Inwestycyjny na przyłączenie nowych odbiorców do sieci energetycznej oraz modernizacje i zakup taboru kolejowego w Polsce - poinformowano w piątek podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju.

5 grudnia 2016 roku

We Włoszech testy homologacyjne pociągu Newagu dla przewoźnika z Bari

Pociągi te będą pierwszymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi w Europie Zachodniej wyprodukowanymi przez polskiego producenta pojazdów szynowych.Łączna wartość zamówień udzielonych na podstawie umowy ramowej może wynieść maksymalnie 60,525 mln euro netto, natomiast wartość umowy wykonawczej wynosi 20,175 mln netto.

28 listopada 2016 roku

Superpociągi w Małopolsce

11 grudnia na trasach z Krakowa do Tarnowa, Nowego Sącza oraz Krynicy Zdroju pojawią się nowe składy

28 listopada 2016 roku

Chiny: Kolej dla megacity kosztować będzie 36 mld dolarów

Władze Chin przyjęły wart 247 mld juanów (36 mld USD) plan rozbudowy połączeń transportowych, w tym kolejowych, pomiędzy stołecznym Pekinem, portem Tiencin i sąsiednią prowincją Hopej. Jest to część planu zintegrowania tych trzech obszarów w megacity Jing-Jin-Ji.

17 listopada 2016 roku

Zmodernizowany EZT EN57 Feniks gotowy do jazdy

Polski Tabor Szynowy i H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. zaprezentowały zmodernizowane Elektryczne Zespoły Trakcyjne serii EN57 Feniks. Od strony biznesowej zmodernizowany skład jest propozycją dla przewozów regionalnych oraz aglomeracyjnych

17 listopada 2016 roku

Jednolity bilet kolejowy - Przewozy Regionalne zasiadły do rozmów

Przewozy Regionalne prowadzą rozmowy z przewoźnikami autobusowymi w sprawie utworzenia biletu zintegrowanego. Spółka chce także oferować innym przewoźnikom usługi utrzymania i naprawy taboru - powiedział prezes PR Krzysztof Mamiński.

8 listopada 2016 roku

PKP PLK zmodernizuje 182 przejazdy kolejowe w 16 województwach

W ramach I etapu projektu planowana jest modernizacja 182 przejazdów kolejowych na 73 liniach kolejowych w 16 województwach. Prace będą polegały na podniesieniu kategorii przejazdów poprzez wyposażenie ich w urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej (SSP), a także wymianie urządzeń już wyeksploatowanych.

3 listopada 2016 roku

Nie kolej na innowacje

Nawet najlepiej brzmiące założenia planu Morawieckiego bez konsekwentnego wcielania w życie pozostaną mrzonką. W przypadku taborów kolejowych istnieje rozdźwięk pomiędzy deklaracjami, a praktyką.