tag

kolej

Wczoraj

Więcej połączeń z Ukrainą. Nowe pociągi uruchomi PKP Intercity

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną parę pociągów relacji Przemyśl-Kijów kursujących nową trasą przez Tarnopol i Winnicę. Dodatkowo skład z Chełma do Kowla pojedzie w wydłużonej relacji do Zdołbunowa, podał przewoźnik

13 sierpnia

Województwo małopolskie zamierza kupić cztery nowe pociągi

Małopolska chce zakupić cztery pociągi elektryczne, każdy składający się z czterech członów. Szacunkowa cena za całe zamówienie wynosi około 100 mln zł. Samorząd małopolski, który posiada 44 pociągi, docelowo chce ich mieć ok. 60, aby nowoczesnym taborem obsłużyć wszystkie linie regionalne. Władze województwa wystąpiły już a aplikacją do unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z którego zakup miałby być współfinansowany

11 sierpnia

Pociągi wróciły na Centralną Magistralę Kolejową

W piątek rano pociągi kursujące na trasie z Warszawy do Krakowa, Katowic i Wrocławia wróciły na Centralną Magistralę Kolejową - poinformowała komunikacie spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Zakończyły się miesięczne prace na jednym z odcinków CMK.

10 sierpnia

Wcześniejsze publikacje

Mniej kradzieży infrastruktury kolejowej

W ubiegłym roku prawie o połowę spadła liczba kradzieży elementów infrastruktury kolejowej - podała Straż Ochrony Kolei. W tym roku strażnicy chcą jeszcze bardziej ograniczyć skalę kradzieży - już 9 tys. razy kontrolowali punkty skupu złomu, odzyskując mienie warte 40 tys. zł. Ujęto 60 złodziei.

Pozostałe publikacje o tym tagu

1 sierpnia 2017 roku

Wspólny bilet ośmiu regionalnych przewoźników kolejowych

Wspólny bilet ośmiu regionalnych przewoźników kolejowych dostępny jest w sprzedaży od wtorku. Imienny bilet kosztujący 38 zł uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów rozkładowymi pociągami współpracujących spółek przez jedną dobę.

17 lipca 2017 roku

W połowie września ruszy w kasach kolejowych wspólny bilet

Sprzedaż wspólnego biletu 3 przewoźników kolejowych ruszy w połowie września - powiedział Krzysztof Mamiński prezes PKP S.A. w rozmowie ze Stanisławem Koczotem zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Bankowej” w „Wywiadzie Gospodarczym” w Telewizji wPolsce.pl.

13 lipca 2017 roku

Rośnie liczba pasażerów kolei regionalnych

Z roku na rok rośnie liczba przewiezionych pasażerów oraz ich satysfakcja z jakości usług regionalnych przewozów kolejowych - informuje NIK. Zdaniem Izby poprawy wymaga jednak nadzór samorządów nad bezpieczeństwem przewozów, ich punktualnością i rzetelnym rozpatrywaniem skarg pasażerów.

6 lipca 2017 roku

Nowe zamówienia dla Newagu. Chodzi o prawie 123 mln zł

Województwo zachodniopomorskie chce skorzystać z prawa opcji przewidzianej umową i zamówić od Newagu kolejnych 10 elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT), w tym 6 trzyczłonowych i 4 czteroczłonowe, podała spółka. Łączna wartość opcji wynosi 122,71 mln zł

9 czerwca 2017 roku

700 metrów torów skróciło przejazd do Zakopanego o 15 minut

Od niedzieli przejazd pociągów na trasie Kraków-Zakopane będzie krótszy o 15 minut dzięki wybudowanemu łącznikowi kolejowemu w Suchej Beskidzkiej w Małopolsce. Kolejny kwadrans zyskamy pod koniec tego roku, po wybudowaniu łącznicy w Krakowie

2 czerwca 2017 roku

Współpraca z Chinami sporą szansą dla PKP Cargo

Nowy Jedwabny Szlak, czyli projekt połączenia kolejowego między Europą a Chinami, ma dla nas takie znaczenie, jak kiedyś miała powstająca telefonia komórkowa – mówi Maciej Libiszewski, prezes PKP Cargo.

31 maja 2017 roku

PKN Orlen integruje transport kolejowy swojej grupy kapitałowej

W efekcie połączenia segmentu usług kolejowych Euronaft Trzebinia z Orlen KolTrans powstanie przewoźnik, który na polskim rynku będzie konkurować z CTL Logistics o piątą pozycję - twierdzi Andrzej Raszewski, dyrektor biura logistyki Orlen

26 maja 2017 roku

PKP Cargo zmniejsza w ciągu roku stratę

Strata netto PKP Cargo wyniosła za I kw. 2017 r. 1 mln zł i zmniejszyła się w ciągu roku z 66 mln zł straty za I kw. 2016 r. - poinformował zarząd spółki. Przychody grupy wyniosły 1,1 mld zł co oznacza wzrost o 6 proc. a wynik EBIDTA wzrósł o 83 proc. do 147 mln zł.

24 maja 2017 roku

Rosyjskie koleje mszczą się na Łotwie za Nord Stream 2

Rosyjskie koleje państwowe RŻD odrzucają większość zleceń na dostarczanie towarów z Rosji przez łotewskie porty - podają dziś agencje, według których jest to odwet Moskwy za sprzeciw Łotwy wobec projektu Nord Stream 2.