tag

kolej

Wczoraj

Przedwczoraj (23 maja)

20 maja

Koleje: bez folii reklamowych na oknach i drzwiach pociągów

Zakaz oklejania folią reklamową okien i drzwi zewnętrznych wagonów kolejowych wejdzie w życie 11 czerwca tego roku. Od tej daty nie będzie wolno jej używać - poinformował Urząd Transportu Kolejowego (UTK) w komunikacie. Jak informuje urząd, wprowadzenie zakazu ma na celu zapewnienie pasażerom bezpieczeństwa i większego komfortu podróży

29 kwietnia

Pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii dotarł do Chin

Działania te stanowią element inicjatywy gospodarczej "Pasa i Szlaku", którą w 2013 roku zainicjował prezydent Chin Xi Jinping, licząc na umocnienie stosunków handlowych Państwa Środka z tradycyjnymi klientami. Chodzi o reaktywację dawnej handlowej drogi wiodącej z Chin do Europy Wielka Brytania już zaczyna w ten sposób budować swoją konkurencyjną pozycję w handlu z Chinami po wyjściu z UE

Wcześniejsze publikacje

Przewozy Regionalne wreszcie dostaną nowy tabor

Przewozy Regionalne to największy polski przewoźnik pasażerski. Należące do niego pociągu kursują pod marką Polregio. Tabor spółki powiększy się o nowe pociągi, wyprodukowane przez PESA Bydgoszcz

Wartość podpisanych umów na kolei tym roku przekroczy 20 mld zł

PKP Polskie Linie Kolejowe chcą podpisać w tym roku umowy na realizacje kontraktów o wartości ponad 20 mld zł. Łącznie z już zawartymi umowami, PLK planują, że rok 2017 zakończą z portfelem umów wartych 27-28 mld zł - poinformował prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Pozostałe publikacje o tym tagu

7 kwietnia 2017 roku

W tym roku na kolei 190 przetargów wartych ok. 6 mld

Ogłoszenie blisko 190 przetargów na kolei o wartości ok. 6 mld zł oraz podpisanie prawie 300 umów za prawie 26 mld zł zaplanowano do końca tego roku - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

22 marca 2017 roku

PKP PLK podpisały w tym roku umowy o wartości 1,8 mld zł

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały w tym roku umowy dotyczące inwestycji na trasach kolejowych o wartości 1,8 mld zł. Od stycznia ogłoszono 91 przetargów na 2,1 mld zł zł, a wartość wszystkich toczących się postępowań przekracza 23 mld zł – poinformowała spółka w komunikacie.

22 marca 2017 roku

USA: Zmierzch kolei pasażerskich?

Opowieść o budowie linii kolejowych w USA jest w tamtejszej literaturze jednym z najważniejszych tematów, porównywalnych z charakterystycznym dla Polski motywem walki narodowo-wyzwoleńczej. Teraz jednak nadejść może zmierzch kolei w tym kraju - wszystko po zaprezentowanych, wstępnych koncepcjach cięć w budżecie federalnym.

20 marca 2017 roku

Gowin: powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy

Równolegle z inwestycją i budową Centralnego Portu Lotniczego powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

15 marca 2017 roku

PKP Intercity: rozmowy ws. WiFi w Pendolino są ciężkie

Wiceprezes Jarosław Oniszczuk przyznał, że choć spółka robi wszystko, żeby uruchomić WiFi w Pendolino jak najszybciej, to ostateczny termin uruchomienia usługi bezprzewodowego dostępu do internetu na razie nie jest znany.

6 lutego 2017 roku

Wielkie plany PKP Intercity

PKP Intercity zamierza w tym roku rozwijać sprzedaż internetową biletów, która już dziś stanowi 40 proc. całej sprzedaży. Dodatkowe udogodnienia, jak WiFi w Pendolino, oraz zakup i modernizacja pociągów mają zachęcić do podróżowania koleją jeszcze więcej pasażerów niż w tym roku.

27 stycznia 2017 roku

Kolejom przybyło pasażerów

Duży sukces – liczba pasażerów korzystających z kolei wróciła do poziomu z 2008 r….

26 stycznia 2017 roku

Koleje Mazowieckie chcą wydać na nowe składy ponad 2,2 mld zł

Spółka do 2018 r. chce kupić sześć nowych pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, które przewidziane są do obsługi relacji Warszawa - Działdowo; do 2019 r. planuje zakup 10 nowych dwuczłonowych ezt, przewidzianych do obsługi relacji Radom - Dęblin, Radom - Skarżysko-Kamienna, Radom - Drzewica, Radom - Warka.

29 grudnia 2016 roku

W 2017 roku PKP PLK ogłoszą przetargi na 12 mld zł

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel poinformował w czwartek, że w 2017 r. PKP PLK ogłosi postępowania przetargowe na sumę ok. 12 mld zł. Wartość przetargów ogłoszonych w 2016 r. wyniesie do końca roku ok. 27 mld zł

27 grudnia 2016 roku

Koleje: Linia do Krakowa i Pyrzowic zostanie wkrótce ukończona

Inwestycje związane z dokończeniem ciągnącej się od lat modernizacji linii kolejowej Katowice-Kraków, a także odbudową linii prowadzącej m.in. do katowickiego lotniska w Pyrzowicach, znalazły się w zaktualizowanym Krajowym Programie Kolejowym do 2023 r. (KPK).