tag

kolej

24 czerwca

19 czerwca

9 czerwca

2 czerwca

Współpraca z Chinami sporą szansą dla PKP Cargo

Nowy Jedwabny Szlak, czyli projekt połączenia kolejowego między Europą a Chinami, ma dla nas takie znaczenie, jak kiedyś miała powstająca telefonia komórkowa – mówi Maciej Libiszewski, prezes PKP Cargo.

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

24 maja 2017 roku

Rosyjskie koleje mszczą się na Łotwie za Nord Stream 2

Rosyjskie koleje państwowe RŻD odrzucają większość zleceń na dostarczanie towarów z Rosji przez łotewskie porty - podają dziś agencje, według których jest to odwet Moskwy za sprzeciw Łotwy wobec projektu Nord Stream 2.

20 maja 2017 roku

Koleje: bez folii reklamowych na oknach i drzwiach pociągów

Zakaz oklejania folią reklamową okien i drzwi zewnętrznych wagonów kolejowych wejdzie w życie 11 czerwca tego roku. Od tej daty nie będzie wolno jej używać - poinformował Urząd Transportu Kolejowego (UTK) w komunikacie. Jak informuje urząd, wprowadzenie zakazu ma na celu zapewnienie pasażerom bezpieczeństwa i większego komfortu podróży

29 kwietnia 2017 roku

Pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii dotarł do Chin

Działania te stanowią element inicjatywy gospodarczej "Pasa i Szlaku", którą w 2013 roku zainicjował prezydent Chin Xi Jinping, licząc na umocnienie stosunków handlowych Państwa Środka z tradycyjnymi klientami. Chodzi o reaktywację dawnej handlowej drogi wiodącej z Chin do Europy Wielka Brytania już zaczyna w ten sposób budować swoją konkurencyjną pozycję w handlu z Chinami po wyjściu z UE

27 kwietnia 2017 roku

Przewozy Regionalne wreszcie dostaną nowy tabor

Przewozy Regionalne to największy polski przewoźnik pasażerski. Należące do niego pociągu kursują pod marką Polregio. Tabor spółki powiększy się o nowe pociągi, wyprodukowane przez PESA Bydgoszcz

19 kwietnia 2017 roku

Wartość podpisanych umów na kolei tym roku przekroczy 20 mld zł

PKP Polskie Linie Kolejowe chcą podpisać w tym roku umowy na realizacje kontraktów o wartości ponad 20 mld zł. Łącznie z już zawartymi umowami, PLK planują, że rok 2017 zakończą z portfelem umów wartych 27-28 mld zł - poinformował prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

13 kwietnia 2017 roku

Koszty przewozów kolejowych w Polsce wciąż są zbyt wysokie

Koszty realizacji przewozów przez kolej są nadal wysokie i niekonkurencyjne w porównaniu do transportu drogowego - wynika z oceny Urzędu Transportu Kolejowego, przedstawionego dziś w Gdańsku podczas V Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2017.

7 kwietnia 2017 roku

W tym roku na kolei 190 przetargów wartych ok. 6 mld

Ogłoszenie blisko 190 przetargów na kolei o wartości ok. 6 mld zł oraz podpisanie prawie 300 umów za prawie 26 mld zł zaplanowano do końca tego roku - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

22 marca 2017 roku

PKP PLK podpisały w tym roku umowy o wartości 1,8 mld zł

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały w tym roku umowy dotyczące inwestycji na trasach kolejowych o wartości 1,8 mld zł. Od stycznia ogłoszono 91 przetargów na 2,1 mld zł zł, a wartość wszystkich toczących się postępowań przekracza 23 mld zł – poinformowała spółka w komunikacie.

22 marca 2017 roku

USA: Zmierzch kolei pasażerskich?

Opowieść o budowie linii kolejowych w USA jest w tamtejszej literaturze jednym z najważniejszych tematów, porównywalnych z charakterystycznym dla Polski motywem walki narodowo-wyzwoleńczej. Teraz jednak nadejść może zmierzch kolei w tym kraju - wszystko po zaprezentowanych, wstępnych koncepcjach cięć w budżecie federalnym.

20 marca 2017 roku

Gowin: powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy

Równolegle z inwestycją i budową Centralnego Portu Lotniczego powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

15 marca 2017 roku

PKP Intercity: rozmowy ws. WiFi w Pendolino są ciężkie

Wiceprezes Jarosław Oniszczuk przyznał, że choć spółka robi wszystko, żeby uruchomić WiFi w Pendolino jak najszybciej, to ostateczny termin uruchomienia usługi bezprzewodowego dostępu do internetu na razie nie jest znany.