tag

Komisja Europejska

Przedwczoraj (25 kwietnia)

Wzrosną ceny smartfonów i będziemy płacić za linki w Internecie?

Jako reprezentanci branży opartych na nowoczesnych technologiach w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech – państw tworzących Grupę Wyszehradzką – apelujemy do przedstawicieli Rady Unii Europejskiej oraz eurodeputowanych Parlamentu Europejskiego o powstrzymanie tego kierunku zmian i wprowadzenie zmian do projektu Dyrektywy o prawie autorskim – czytamy w liście, który przedstawiciele ZIPSEE i siostrzanych organizacji wystosowali do unijnych polityków.(...)Sprzeciwiamy się wprowadzanemu w art. 11 Dyrektywy dodatkowego prawa pokrewnego dla wydawców i licencjonowania treści poprzez tzw. „podatek od linków”.

21 kwietnia

17 kwietnia

13 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

30 marca 2017 roku

Komisja Europejska usiądzie z Rosją do rozmów na temat Nord Stream 2

Komisja Europejska zwróciła się do krajów członkowskich UE w sprawie negocjacji z Rosją na temat gazociągu Nord Stream 2, którym ma płynąć rosyjski gaz do Niemiec po dnie Bałtyku - podano w środę wieczorem, powołując się na duński dziennik "Politiken".

28 marca 2017 roku

Unijny klincz w rozmowach ws. projektu o bezpieczeństwie dostaw gazu

Państwa członkowskie UE i Parlament Europejski nie mogą się porozumieć co do kształtu przepisów ws. bezpieczeństwa dostaw gazu. Źródła zbliżone do rozmów wskazują, że problematyczne są przepisy dotyczące przejrzystości kontraktów gazowych pomiędzy firmami.

19 marca 2017 roku

Norweski bio-łosoś wraca na stoły unijnych klientów

Ekologiczny łosoś norweski znów trafi na stoły klientów w państwach UE. Komitet przedstawicieli Europejskiego Obszaru Gospodarczego podjął w tym tygodniu decyzję, która umożliwia wznowienie importu do UE produktów ekologicznych z Norwegii i Islandii. Stało się to możliwe dzięki przyjęciu przez te dwa państwa unijnych przepisów dotyczących produktów ekologicznych.

17 marca 2017 roku

KE zatwierdziła plany Belgii ws. wsparcia wytwórców energii z atomu

Decyzja Komisji Europejskiej może mieć znaczenie dla Polski. W kraju od kilku lat trwają prace przygotowawcze dotyczące budowy elektrowni atomowej. Problemem jest jednak zapewnienie finansowania dla tak dużej i długotrwałej inwestycji. Możliwość zagwarantowania inwestorowi przez rząd pokrycia ewentualnych strat ułatwiłaby ten proces.

13 marca 2017 roku

Gazprom obiecał liberalizację, Bruksela obiecała, że nie będzie go karać

KE wskazywała, że Gazprom podzielił rynek, co umożliwiło mu narzucanie wygórowanych taryf w pięciu państwach: w Polsce, Bułgarii, Estonii, na Łotwie i Litwie. Rosjanie zaproponowali, że wprowadzą zmiany w klauzulach umownych dotyczących rewizji cen, aby zapewnić, że będą one konkurencyjne na tych rynkach gazu

9 marca 2017 roku

Dobra ocena Brukseli może poprawić polski rating

Można oczekiwać, że pozytywna ocena perspektyw rozwoju polskiej gospodarki dokonana przez KE znajdzie odzwierciedlenie w postrzeganiu Polski przez rynki finansowe, a więc i w prognozach dla Polski agencji ratingowej S&P