tag

Komisja Europejska

Wczoraj

Przedwczoraj (22 maja)

KE zaleca Polsce większy udział kobiet w rynku pracy i wyższy wiek emerytalny

Zdaniem Komisji, obniżenie wieku emerytalnego, które wejdzie w życie jesienią 2017 r., skłoni część starszych pracowników do wyjścia z rynku pracy. Ponadto nowe świadczenia na dzieci - choć według oczekiwań mają ograniczyć ubóstwo i nierówności - mogą mieć także negatywny skutek w zakresie udziału rodziców, głównie kobiet, w rynku pracy, podkreśliła KE.

KE dementuje, że chce euro do 2025 r. we wszystkich krajach

Prawdopodobnie doszło do pewnego nieporozumienia. Omawialiśmy spełnienie warunków unii walutowo-gospodarczej do 2025 r. Pod koniec miesiąca powstanie na ten temat dokument, ale to nie oznacza, że wszystkie państwa UE do tego czasu muszą być w strefie euro - tłumaczy wiceszef Komisji Europejskiej ds. euro Valdis Dombrovskis

Komisja Europejska chce do 2025 roku wprowadzić euro w całej UE

Komisja Europejska chce do 2025 roku wprowadzić wspólną walutę euro we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej - podał w poniedziałek dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", powołując się na stanowisko komisarzy Valdisa Dombrovskisa i Pierre'a Moscoviciego.

19 maja

18 maja

PGNiG żąda nałożenia przez Unię kary na Gazprom za praktyki monopolistyczne

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zażądało nałożenia na Gazprom kary finansowej za stosowanie przez koncern prakty monopolistycznych. W swoim stanowisku w sprawie zobowiązań zaproponowanych przez Gazprom w ramach postępowania antymonopolowego przez Komisję Europejską PGNiG oczekuje ponadto wprowadzenia środków zapobiegawczych, które uniemożliwiłyby Gazpromowi łamania przepisów antymonopolowych.

Wcześniejsze publikacje

Część polskich operatorów nie chce znieść opłat za roaming

Polscy operatorzy sieci komórkowych, T-Mobile i Play, nie chcą w pełni dostosować się do regulacji UE o zniesieniu opłat za połączenia roamingowe - twierdzi źródło PAP w KE. Plus nie przedstawił jeszcze oferty cenowej swym użytkownikom. Jedynie Orange zadeklarował całkowite zniesienie opłat za roaming.

Pozostałe publikacje o tym tagu

10 maja 2017 roku

Komisja Europejska deklaruje gotowość wsparcia regionów zamykających kopalnie

Komisja Europejska jest gotowa wspierać finansowo regiony, wobec których podjęto by decyzję o zamknięciu kopalni węglowych - zadeklarował w wywiadzie dla PAP przed wizytą w Polsce wiceszef KE ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz. "Nie jadę z misją, by zmusić Polskę do wycofywania się z węgla - dodał.

5 maja 2017 roku

Komisja Europejska obniży prognozę wzrostu dla Grecji

Komisja Europejska (KE) obniży w przyszłotygodniowych projekcjach prognozę wzrostu gospodarczego dla Grecji na ten rok z 2,7 proc. do około 2 proc. - poinformowało w piątek w Brukseli źródło unijne. Ateny mają jednak szanse na wyjście z procedury nadmiernego deficytu.

25 kwietnia 2017 roku

Wzrosną ceny smartfonów i będziemy płacić za linki w Internecie?

Jako reprezentanci branży opartych na nowoczesnych technologiach w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech – państw tworzących Grupę Wyszehradzką – apelujemy do przedstawicieli Rady Unii Europejskiej oraz eurodeputowanych Parlamentu Europejskiego o powstrzymanie tego kierunku zmian i wprowadzenie zmian do projektu Dyrektywy o prawie autorskim – czytamy w liście, który przedstawiciele ZIPSEE i siostrzanych organizacji wystosowali do unijnych polityków.(...)Sprzeciwiamy się wprowadzanemu w art. 11 Dyrektywy dodatkowego prawa pokrewnego dla wydawców i licencjonowania treści poprzez tzw. „podatek od linków”.