tag

konto bankowe

14 stycznia

Gdzie po konto i kartę dla nastolatka

Bezwarunkowo darmowy rachunek z „plastikiem” proponują tylko: BZ WBK, mBank i ING Bank Śląski. W dwóch pierwszych, zupełnie darmowe są też wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Znacznie trudniej znaleźć natomiast ofertę, w której zupełnie bezpłatna jest karta dołączona do młodzieżowego konta.

5 stycznia

29 września

Jaki rachunek osobisty dla studentów, młodzieży pełnoletniej?

Rozpoczął się rok akademicki – studenci wracają do codzienności i podejmują znowu naukę i pracę. Warto przy takiej okazji sprawdzić, jak wygląda rynek rachunków bankowych przygotowanych dla tego segmentu odbiorców. Sprawdziliśmy więc, co proponują banki i największa spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa – Kasa Stefczyka. Wzięliśmy pod uwagę ofertę dedykowaną pełnoletnim młodym ludziom. Sprawdziliśmy produkty instytucji finansowych pod kątem, który najbardziej ich interesuje, czyli opłat.

28 lipca

Wcześniejsze publikacje

Centralna informacja „przebudzi” uśpione rachunki

Już 1 lipca 2016 r., we wszystkich bankach prowadzących działalność w Polsce, a także w SKOK-ach, udostępniona zostanie nowa usługa, która usprawni pozyskiwanie informacji o odziedziczonych lub zapomnianych środkach – informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR)

ZUS chce nam koniecznie zrobić kolejny numer...

Indywidualny numer rachunku dla płatników składek usprawni działanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - to jeden z wniosków przeglądu zleconego przez nową prezes ZUS prof. Gertrudę Uścińską. Po objęciu funkcji zapowiadała przygotowanie raportu otwarcia

Pozostałe publikacje o tym tagu

22 lutego 2016 roku

Fala podwyżek w bankach? Sprawdzamy, co w ROR-ach słychać

Głośne zapowiedzi podwyżek związanych z podatkiem bankowym z pewnością mogły wystraszyć część konsumentów. Dziś sprawdzamy, jak mają się dzisiaj sprawy związane z produktem, który posiada niemal każdy z nas – rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym

19 listopada 2015 roku

Błąd w przelewie – jak odzyskać pieniądze?

W pierwszym półroczu tego roku Polacy wykonali ponad 825 mln przelewów krajowych. Wśród nich były niestety i takie, które wysłano przez pomyłkę do niewłaściwej osoby lub na nieodpowiednią kwotę. Expander podpowiada, co można zrobić, jeśli wyślemy błędny przelew.

11 listopada 2015 roku

Konto z dostępem przez smartfon dziś najbardziej zagrożone cyberprzestępczością

Konta bankowe posiadaczy smartfonów, korzystających z bankowości mobilnej, są bardziej narażone na ataki cyberprzestępców, niż konta osób, które korzystają z komputerów stacjonarnych. Ryzyko związane z obszarem IT nabiera coraz istotniejszego znaczenia i za chwilę może się okazać, że to jest podstawowe ryzyko w działalności banków, obok ryzyka kredytowego – mówi dyrektor w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego Tomasz Piwowarski.

20 lipca 2015 roku

KPMG: Rosną apetyty cyfrowych Polaków

W najnowszym raporcie KPMG w Polsce „Bankowanie i klikanie” czytamy, że Cyfrowi Polacy oczekują od bankowości elektronicznej przede wszystkim wygody, szybkości obsługi oraz natychmiastowego wsparcia. Chcą częściej korzystać z kanałów cyfrowych, ale napotykają na problemy ze znalezieniem odpowiednich informacji i funkcjonalnością dostępnych rozwiązań. Jednocześnie aż 27 proc. badanych ma obawy związane z bezpieczeństwem.

19 sierpnia 2014 roku

Rząd Tuska zgodził się na donoszenie Amerykanom. FATCA obejmie Polaków

Rząd zgodził się na podpisanie umowy z USA, przewidującej możliwość udzielania amerykańskiej administracji skarbowej informacji o rachunkach amerykańskich podatników w Polsce. Informacje o rachunkach i dochodach polskich rezydentów będą zaś trafiały do Polski.

21 czerwca 2014 roku

Kontenery z danymi oszustów podatkowych

Służba celna w Hamburgu zarekwirowała w tamtejszym porcie kontenery zawierające najprawdopodobniej dane niemieckich podatników, którzy w zagranicznych bankach ukryli pieniądze przed fiskusem - pisze w najnowszym numerze tygodnik "Welt am Sonntag".

18 czerwca 2014 roku

Dlaczego numer konta jest taki długi?

Praktycznie niemożliwy do zapamiętania, działa na nerwy przy zapisywaniu – rachunek bankowy liczący 26 cyfr. Obowiązujący standard Numeru Rachunku Bankowego skończył właśnie 10 lat. Co właściwie oznacza długi rząd cyfr? Dlaczego jest ich aż tyle? I jak szybko dzięki numerowi rachunku i najpopularniejszemu systemowi rozliczeniowemu – ELIXIR można przelać pieniądze?

1 kwietnia 2014 roku

Darmowe konta nie istnieją - wielki mit banków

Konkurencja na rynku bankowości powinna oznaczać darmowe konta dla banków. Jednak w Polsce tylko 6 z nich oferuje darmowe konta z kartą debetową, które i tak zawierają w umowach pewne haczyki.

2 stycznia 2014 roku

Za nami słaby rok dla oszczędzających. Czy w tym roku będzie lepiej?

W 2013 roku oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych spadło o jedną trzecią. To skutek aż sześciokrotnego obniżania stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, z poziomu 4,25 proc. do 2,50 proc. Z tego powodu oszczędzający nie będą mogli zaliczyć ubiegłego roku do udanych. Eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl wskazują, że w 2014 roku może być tylko nieco lepiej.

12 grudnia 2013 roku

Rachunek bankowy prawem człowieka - tego chce Parlament Europejski

Każdy, kto legalnie przebywa na terenie UE, będzie miał prawo otworzyć podstawowy rachunek płatniczy - wynika z propozycji dyrektywy, którą w czwartek poparł PE. W każdym kraju UE ma też powstać przynajmniej jedna niezależna porównywarka ofert kont bankowych.

28 listopada 2013 roku

Co najmniej 2,4 mld zł do wzięcia w bankach

Trzymając oszczędności na nieoprocentowanych kontach dostarczamy bankom darmowy pieniądz, a sami pozbawiamy się odsetek. Zmiana nawyków dałaby ponad 140 zł rocznie na każde gospodarstwo domowe.

9 sierpnia 2013 roku

Grecki rząd nie zabierze ludziom pieniędzy z kont bankowych

Posiadacze kont bankowych w Grecji nie muszą się obawiać potrąceń z ich depozytów w ramach walki z kryzysem, jak to miało miejsce na Cyprze - zapewnił w piątek minister finansów Jannis Sturnaras. Zachęcił Greków, by z powrotem lokowali pieniądze w bankach.