tag

konto bankowe

26 maja

W wirtualnym oddziale Alior Banku klient otworzy konto w trakcie rozmowy wideo

W Alior Banku tożsamość klientów składających wniosek o założenie konta bankowego może być weryfikowana zdalnie podczas rozmowy wideo. Dzięki temu decyzję banku można otrzymać nawet w 10 minut, bez wychodzenia z domu. Założenie konta po wideoweryfikacji jest traktowane przez bank na równi z wizytą w oddziale i od razu można z niego korzystać

2 maja

27 stycznia

Policjanci CBŚ rozbili szajkę oszustów bankowych, którzy okradali konta VIP

16 mln zł odzyskali funkcjonariusze krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji w ramach śledztwa dotyczącego grupy zajmującej się włamaniami na rachunki bankowe typu VIP i kradzieżą pieniędzy. Przestępstwo było możliwe za sprawą pomocy pracownika banku, który przekazywał dane klientów, dające dostęp do rachunków

25 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Gdzie po konto i kartę dla nastolatka

Bezwarunkowo darmowy rachunek z „plastikiem” proponują tylko: BZ WBK, mBank i ING Bank Śląski. W dwóch pierwszych, zupełnie darmowe są też wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Znacznie trudniej znaleźć natomiast ofertę, w której zupełnie bezpłatna jest karta dołączona do młodzieżowego konta.

Jaki rachunek osobisty dla studentów, młodzieży pełnoletniej?

Rozpoczął się rok akademicki – studenci wracają do codzienności i podejmują znowu naukę i pracę. Warto przy takiej okazji sprawdzić, jak wygląda rynek rachunków bankowych przygotowanych dla tego segmentu odbiorców. Sprawdziliśmy więc, co proponują banki i największa spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa – Kasa Stefczyka. Wzięliśmy pod uwagę ofertę dedykowaną pełnoletnim młodym ludziom. Sprawdziliśmy produkty instytucji finansowych pod kątem, który najbardziej ich interesuje, czyli opłat.

Pozostałe publikacje o tym tagu

9 czerwca 2016 roku

Centralna informacja „przebudzi” uśpione rachunki

Już 1 lipca 2016 r., we wszystkich bankach prowadzących działalność w Polsce, a także w SKOK-ach, udostępniona zostanie nowa usługa, która usprawni pozyskiwanie informacji o odziedziczonych lub zapomnianych środkach – informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR)

23 kwietnia 2016 roku

ZUS chce nam koniecznie zrobić kolejny numer...

Indywidualny numer rachunku dla płatników składek usprawni działanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - to jeden z wniosków przeglądu zleconego przez nową prezes ZUS prof. Gertrudę Uścińską. Po objęciu funkcji zapowiadała przygotowanie raportu otwarcia

22 lutego 2016 roku

Fala podwyżek w bankach? Sprawdzamy, co w ROR-ach słychać

Głośne zapowiedzi podwyżek związanych z podatkiem bankowym z pewnością mogły wystraszyć część konsumentów. Dziś sprawdzamy, jak mają się dzisiaj sprawy związane z produktem, który posiada niemal każdy z nas – rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym

19 listopada 2015 roku

Błąd w przelewie – jak odzyskać pieniądze?

W pierwszym półroczu tego roku Polacy wykonali ponad 825 mln przelewów krajowych. Wśród nich były niestety i takie, które wysłano przez pomyłkę do niewłaściwej osoby lub na nieodpowiednią kwotę. Expander podpowiada, co można zrobić, jeśli wyślemy błędny przelew.

11 listopada 2015 roku

Konto z dostępem przez smartfon dziś najbardziej zagrożone cyberprzestępczością

Konta bankowe posiadaczy smartfonów, korzystających z bankowości mobilnej, są bardziej narażone na ataki cyberprzestępców, niż konta osób, które korzystają z komputerów stacjonarnych. Ryzyko związane z obszarem IT nabiera coraz istotniejszego znaczenia i za chwilę może się okazać, że to jest podstawowe ryzyko w działalności banków, obok ryzyka kredytowego – mówi dyrektor w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego Tomasz Piwowarski.

20 lipca 2015 roku

KPMG: Rosną apetyty cyfrowych Polaków

W najnowszym raporcie KPMG w Polsce „Bankowanie i klikanie” czytamy, że Cyfrowi Polacy oczekują od bankowości elektronicznej przede wszystkim wygody, szybkości obsługi oraz natychmiastowego wsparcia. Chcą częściej korzystać z kanałów cyfrowych, ale napotykają na problemy ze znalezieniem odpowiednich informacji i funkcjonalnością dostępnych rozwiązań. Jednocześnie aż 27 proc. badanych ma obawy związane z bezpieczeństwem.

19 sierpnia 2014 roku

Rząd Tuska zgodził się na donoszenie Amerykanom. FATCA obejmie Polaków

Rząd zgodził się na podpisanie umowy z USA, przewidującej możliwość udzielania amerykańskiej administracji skarbowej informacji o rachunkach amerykańskich podatników w Polsce. Informacje o rachunkach i dochodach polskich rezydentów będą zaś trafiały do Polski.

21 czerwca 2014 roku

Kontenery z danymi oszustów podatkowych

Służba celna w Hamburgu zarekwirowała w tamtejszym porcie kontenery zawierające najprawdopodobniej dane niemieckich podatników, którzy w zagranicznych bankach ukryli pieniądze przed fiskusem - pisze w najnowszym numerze tygodnik "Welt am Sonntag".

18 czerwca 2014 roku

Dlaczego numer konta jest taki długi?

Praktycznie niemożliwy do zapamiętania, działa na nerwy przy zapisywaniu – rachunek bankowy liczący 26 cyfr. Obowiązujący standard Numeru Rachunku Bankowego skończył właśnie 10 lat. Co właściwie oznacza długi rząd cyfr? Dlaczego jest ich aż tyle? I jak szybko dzięki numerowi rachunku i najpopularniejszemu systemowi rozliczeniowemu – ELIXIR można przelać pieniądze?

1 kwietnia 2014 roku

Darmowe konta nie istnieją - wielki mit banków

Konkurencja na rynku bankowości powinna oznaczać darmowe konta dla banków. Jednak w Polsce tylko 6 z nich oferuje darmowe konta z kartą debetową, które i tak zawierają w umowach pewne haczyki.

2 stycznia 2014 roku

Za nami słaby rok dla oszczędzających. Czy w tym roku będzie lepiej?

W 2013 roku oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych spadło o jedną trzecią. To skutek aż sześciokrotnego obniżania stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, z poziomu 4,25 proc. do 2,50 proc. Z tego powodu oszczędzający nie będą mogli zaliczyć ubiegłego roku do udanych. Eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl wskazują, że w 2014 roku może być tylko nieco lepiej.