tag

korupcja

11 sierpnia

B. naczelnik urzędu skarbowego podejrzany o korupcję popełnił samobójstwo. Miał zeznawać jako świadek

Byłemu naczelnikowi (po zatrzymaniu w lutym br. został odwołany ze stanowiska) przedstawiono zarzuty popełnienia 30 przestępstw. Łączna kwota korzyści majątkowych, jakie miał przyjąć, przekracza 600 tys. zł.W całym śledztwie zarzuty usłyszało 9 osób - poza K. są to osoby, które według prokuratury wręczały mu łapówki. Wśród nich jest m.in. b. prezes i b. udziałowiec klubu sportowego Ruch Chorzów Dariusz S., a także dyrektor sportowy Cracovii, a w przeszłości znany piłkarz i wiceprezes Ruchu Mirosław M.

10 sierpnia

8 sierpnia

5 sierpnia

Chiny: Były bankier skazany na 14 lat więzienia za korupcję

Były szef rady nadzorczej państwowego Chińskiego Banku Rozwoju został skazany na 14 lat więzienia i grzywnę w wysokości 3,5 mln juanów (520 tys. dol.) za przyjmowanie łapówek - poinformowała w sobotę centralna komisja dyscyplinarna Komunistycznej Partii Chin.

Wcześniejsze publikacje

Amber Gold: Komisja śledcza będzie dalej badać wątek lotniczy

Sejmowa komisja śledcza ds Amber Gold będzie we wtorek kontynuowała przesłuchania świadków związanych z wątkiem lotniczym w działalności spółki. Zeznania złożyć mają: b. dyrektor marketingu Jet Air Ireneusz Dylczyk oraz gdański biznesmen Marius Olech.

Aresztowania na wysokim szczeblu w Iranie

Brat oraz specjalny doradca prezydenta Iranu Hasana Rowhaniego, Hosejn Ferejdun, został aresztowany w związku z przestępstwami finansowymi - poinformował przedstawiciel irańskiego wymiaru sprawiedliwości Golamhosejn Mohseni-Edżei

Pozostałe publikacje o tym tagu

10 lipca 2017 roku

Były szef biura poselskiego Jana Burego zatrzymany - chodzi o korupcję?

Bogusław P., były szef biura poselskiego Jana Burego (PSL), został zatrzymany przez agentów rzeszowskiej Delegatury CBA pod zarzutem korupcji. W porozumieniu z Burym miał przyjąć 700 tys. zł korzyści majątkowej w zamian m.in. za wywarcie wpływu na prezesa spółki skarbu państwa.

4 lipca 2017 roku

Kolejne zarzuty ws. korupcji w Elektrowni Szczecin

Wśród postawionych zarzutów są m.in. te dotyczące korupcji menadżerskiej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, która nadzoruje śledztwo dotyczące narażenia na znaczną szkodę majątkową Elektrowni Szczecin wchodzącej w skład Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

27 czerwca 2017 roku

Zeznania jednego człowieka pogrążą Hannę Gronkiewicz-Waltz

Wczoraj rozpoczęła pracę Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie powołana przez Sejm, i już przesłuchanie jej pierwszego świadka Grzegorza Śledziewskiego byłego pracownika Biura Gospodarki Nieruchomościami (BGN), przyniosło cały szereg informacji, które pogrążają prezydent Hannę Gronkiewicz - Waltz i jej najbliższe otoczenie.

27 czerwca 2017 roku

Jaki: Komisja ds. reprywatyzacji nie jest wymierzona w kogokolwiek

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy nie jest wymierzona w kogokolwiek; jej zadaniem jest ustalenie prawdy - zadeklarował we wtorek przewodniczący komisji Patryk Jaki. Jego zdaniem, dotychczasowi świadkowie obciążają obecne władze miasta.

27 czerwca 2017 roku

Prezydent Brazylii oficjalnie oskarżony o przyjmowanie łapówek

Michel Temer jako pierwszy urzędujący prezydent Brazylii został formalnie oskarżony o przyjmowanie łapówek. Do procesu szefa państwa raczej jednak nie dojdzie, gdyż partia Temera ma w parlamencie większość pozwalającą zablokować podobne próby.

23 czerwca 2017 roku

Kopacz atakuje komisję śledczą Amber Gold

Celem komisji śledczej ds. Amber Gold jest polityczne zniszczenie oponentów - oceniła b. premier Ewa Kopacz (PO). Jej zdaniem, sprawa Amber Gold nie zaszkodzi Donaldowi Tuskowi, ani jego synowi - Michałowi. Przekonywała też, że Tusk wróci do krajowej polityki.

17 czerwca 2017 roku

Małgorzata Wassermann: Nie boję się ataków

W ostatnim czasie do komisji wpłynął materiał dowodowy, który jest bardzo mocny, a dla niektórych porażający – czytamy w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w rozmowie z Małgorzatą Wassermann. Z przewodniczącą sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold rozmawia Wojciech Biedroń.

10 czerwca 2017 roku

Zarzuty dla wiceprezesa SRK i wręczającego mu łapówkę

W piątek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że na parkingu przed centrum handlowym w Jaworznie wiceprezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) przyjął 30 tys. zł łapówki od prezesa firmy okołogórniczej wykonującej milionowe zlecenia na rzecz tej spółki

2 czerwca 2017 roku

ABW zatrzymała trzy osoby w śledztwie związanym z KGHM

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała trzy osoby, którym zarzuca popełnienie przestępstw korupcyjnych i o innym charakterze - dowiedziała się PAP. Zatrzymań dokonano w ramach śledztwa prokuratury w sprawie działań na szkodę KGHM Polska Miedź.

1 czerwca 2017 roku

Kim są „ojcowie chrzestni" przestępczych karuzel finansowych? Kto kręcił tym „diabelskim młynem” wyłudzeń i oszustw?

Systemowa degrengolada etyczna za rządów PO-PSL przybrała skandaliczny charakter także w gospodarce i finansach To właśnie powszechne kłamstwo, niepohamowana chciwość i brak morale umożliwiało przez lata rozkradanie polskiego majątku, karuzelę afer i gigantyczne wyłudzenia podatkowe. Uprzywilejowane gangi i sitwy, często chronione przez „nadzwyczajną kastę ludzi” umożliwiły przekręty na setki miliardów złotych

30 maja 2017 roku

Maleje przekonanie, że korupcja w Polsce to problem

Zmniejsza się liczba Polaków, którzy uważają, że korupcja w kraju stanowi duży problem społeczny, jednak 76 proc. nadal za taki go uważa - wynika z sondażu CBOS. Za najbardziej korupcyjne obszary uważana są: polityka, służba zdrowia i wymiar sprawiedliwości.

5 kwietnia 2017 roku

EY: Co czwarty polski pracownik jest gotów postępować nieetycznie dla awansu lub podwyżki

Zdecydowanie najbardziej skłonne „przymykać oko” na działania nieetyczne mające na celu poprawę sytuacji firmy lub zapewnienie sobie awansu jest pokolenie Y (25-34 lata). Aż jeden na czterech ankietowanych w tym wieku mógłby usprawiedliwić wręczenie gotówki, gdy na szali byłby wynik firmy.Dla porównania takiej odpowiedzi udzielił zaledwie 1 na 10 badanych powyżej 45. roku życia. Pokolenie Y także zdecydowanie częściej niż inne generacje posądziłoby swoich kolegów z pracy o nieetyczne postępowanie w celu osiągnięcia korzyści.