tag

Kościół Katolicki

17 czerwca

10 maja

Przedsiębiorcy jadą do Matki Bożej - chcą połączyć wiarę z etycznym biznesem

12 maja br. odbędzie się w Częstochowie II Konferencja Przedsiębiorców Katolickich: „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”, połączona z Aktem zawierzenia przedsiębiorców Bogu, przez Matkę Bożą. Konferencja adresowana do wszystkich wierzących przedsiębiorców, do ludzi, którzy odpowiadają za swoich pracowników, współpracowników, a przez to także za ich rodziny.

10 stycznia

17 grudnia

Wcześniejsze publikacje

W najnowszym numerze wSieci Historii: Papież który uwierzył

Oprócz prac teologów cenzorów niezmiernie ważne dla procesu beatyfikacyjnego siostry Faustyny było oficjalne potwierdzenie przez Kongregację Nauki Wiary, że nie zgłasza sprzeciwu – pisze na łamach miesięcznika „wSieci Historii” Ewa Czaczkowska. Miesięcznik publikuje fragment książki „Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia” (Znak, Kraków 2016), w którym autorka pisze o procesie beatyfikacyjnym siostry Faustyny oraz o staraniach Księdza Michała Sopoćki o ustanowienie święta Bożego Miłosierdzia. Ewa Czaczkowska w książce zauważa, że zarówno działania ks. Sopocki i abp. Wojtyły choć z pozoru były rozbieżne, to zmierzały w jednym celu, jednak każdy z nich widział inną ich kolejność

Aukcja papieskich pamiątek dobiega końca

Cenę 40 tys. zł osiągnął "papieski" rower szosowy Colnago na aukcji krakowskiej Caritas. Na 33 tys. zł wylicytowano kopię ręcznie haftowanej stuły papieskiej, a na 28 tys. zł - papieskie buty. Pamiątki po ŚDM można było kupić do 15 sierpnia w ramach projektu "Misericordes" krakowskiej Caritas.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 sierpnia 2016 roku

"Błogosławiona Wina" w niedzielę w TVP - Kasa Stefczyka mecenasem produkcji

„Błogosławiona wina” to nakręcony z niezwykłym rozmachem, barwny dokument fabularyzowany o cudownym obrazie Matki Boskiej Kodeńskiej. Po dobrze przyjętych pokazach kinowych film trafi do telewizji. „Błogosławioną winę” będzie można obejrzeć w TVP. Premiera 14 sierpnia o godz. 12.50 w TVP 1.

1 sierpnia 2016 roku

Koszty organizacji ŚDM poznamy dopiero za kilka tygodni

Najwcześniej za kilka tygodni strona kościelna będzie mogła podać informacje o kosztach, jakie poniosła w związku z organizacją ŚDM - poinformował bp Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

29 lipca 2016 roku

ŚDM: Ile zarobi Kraków?

Wciąż trwają Światowe Dni Młodzieży, jednak to wydarzenie jest nie tylko przeżyciem duchowym, ale ma również znaczenie dla gospodarki.

25 lipca 2016 roku

Przed ŚDM TVP 1 wyemituje ważny film o papieżu Franciszku

Światowe Dni Młodzieży właśnie się zaczynają, a każdy, kto chce w nich w pełni uczestniczyć, może sięgnąć po filmy. Choćby obraz "Franciszek", pierwszy film biograficzny nakręcony na temat obecnego Ojca Świętego, który w poniedziałek wyemituje TVP1.

30 czerwca 2016 roku

Papież Franciszek podczas pobytu w Polsce upomni się o uchodźców?

Już wkrótce papież Franciszek odwiedzi Polskę podczas Światowych Dni Młodzieży. Kardynał Kazimierz Nycz podczas swojej homilii wygłoszonej w ubiegłą sobotę odniósł się do tej wizyty i zapytał o przyjmowanie przez Polskę uchodźców z Bliskiego Wschodu.

26 maja 2016 roku

Prymas Polski wzywa do pomocy potrzebującym

Wszyscy są wezwani do pomocy potrzebującym - mówił prymas Polski abp Wojciech Polak podczas uroczystości z okazji Bożego Ciała w Gnieźnie (Wielkopolskie). W homilii podkreślił także, że Kościół "idzie do świata, niosąc ludziom Chrystusa".

2 maja 2016 roku

Wciąż można zostać wolontariuszem na Światowe Dni Młodzieży

Ponownie przedłużona została rejestracja osób z Polski, które chcą podczas Światowych Dni Młodzieży być wolontariuszami krótkoterminowymi. Na zgłoszenia chętnych czekamy do końca maja - poinformowała Ewa Korbut z Biura Prasowego ŚDM.

25 marca 2016 roku

Produkty eko i produkty bio popularne przed Wielkanocą

Przed świętami konsumenci chętniej sięgają po lepszej jakości i jednocześnie droższe artykuły spożywcze. To powoduje, że rośnie sprzedaż produktów ekologicznych. Internetowy supermarket Frisco.pl odnotowało ok. 10-proc. wzrost. Popyt na ekologiczne jajka, warzywa i kiełbasę rośnie jeszcze szybciej.

6 marca 2016 roku

Dzięki 3,5 mln zł prywatnej darowizny w Łodzi powstało centrum medyczne

Ponad 20 poradni specjalistycznych i kompleksowy ośrodek rehabilitacji znalazły się w Centrum Medycznym im. dr Wacława Łęckiego, otwartym w niedzielę przez Konwent Bonifratrów w Łodzi. Warta około 6 mln zł inwestycja została zrealizowana dzięki darowiźnie 93-letniego łodzianina Wacława Łęckiego, który na budowę i wyposażenie placówki przekazał nieruchomość w Łodzi; jej sprzedaż dała ponad 3,5 mln zł. Ponad 1,7 mln zł przekazał Urząd Marszałkowski oraz PFRON

26 lutego 2016 roku

Papież zacieśnia więzy z biznesem technologicznym

**Papież Franciszek przyjął dziś na audiencji szefa fotograficznego portalu społecznościowego Instagram Kevina Systroma. To kolejne spotkanie papieża z biznesmenem z amerykańskiej Silicon Valley, po audiencjach dla szefów firm Apple i Google.**