tag

koszt

11 lipca

1 czerwca

20 marca

Wielka Brytania powinna zapłacić UE ponad 60 mld euro

Z powodu tych 60 mld euro mogą załamać się rozmowy o uporządkowanym Brexicie (...). W Brukseli od dawna zdziwienie budzi fakt, że Londyn puszcza ten temat całkowicie mimo uszu - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung"

3 stycznia

Koszty ogrzewania mieszkań coraz wyższe

Poziom temperatur w Polsce wymusza średnio o 40% dłuższe oraz intensywniejsze ogrzewanie budynków, niż w przypadku Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Wydatki związane z ogrzewaniem są kłopotem dla wielu polskich gospodarstw domowych

Wcześniejsze publikacje

33 mld euro zaoszczędzono na biurokracji

Ponad 33 mld euro zaoszczędzili rocznie unijni przedsiębiorcy dzięki zainicjowanym przez Komisję Europejską działaniom służącym zmniejszeniu obciążeń administracyjnych wynikających z przepisów UE - wynika z raportu zaprezentowanego we wtorek w Brukseli.

Pozostałe publikacje o tym tagu

5 czerwca 2014 roku

Ile kosztują darmowe studia

Jacek Socha chce wprowadzenia odpłatnych studiów bo dzięki temu jego zdaniem maturzyści będą wybiera studia bardziej dopasowane do potrzeb rynku pracy – czytaj „Odpłatne studia – poprawa edukacji czy zapewnienie taniej siły roboczej?” jednak już teraz trudno mówić o darmowych studiach. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego wymieniają koszty z jakimi muszą liczyć się kandydaci na studentów.

2 czerwca 2014 roku

Nie regulujcie się, nie chrońcie konsumentów - apelują firmy pożyczkowe

Osoba, która czerpałaby całą swoją wiedzę ekonomiczną z telewizji, musiałby szybko dojść do wniosku, że najlepszym sposobem oszczędzania jest branie kredytów i pożyczek. Marketingowcy zamiast informować, że opłata za pożyczkę została obniżona z 2200 zł do 2000 informują, że pożyczając dostaniesz od nich 200 zł, mieszając kompletnie w głowach Polaków pojęcia oszczędzania – czyli zbierania pieniędzy na jakiś cel i ich niewydawania, z pojęciem wydawania mniejszej kwoty pieniędzy.

16 stycznia 2014 roku

Posłowie pytają Tuska o wyjazdy prezes Gaj

Poseł PiS Maciej Małecki poinformował w czwartek, że zwrócił się do premiera z interpelacją ws. kosztów wyjazdów zagranicznych prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdaleny Gaj. Według PiS w 2013 r. spędziła ona 84 dni w zagranicznych delegacjach.

31 grudnia 2013 roku

UOKiK nałożył ponad 12 mln zł kary na Providenta

UOKiK nałożył ponad 12 mln zł kar dla firmy Provident Polska – poinformował we wtorek Urząd. Firma oferująca pożyczki została ukarana za nieinformowanie klientów o dodatkowych opłatach oraz wprowadzanie w błąd w reklamach. Provident odwoła się od decyzji UOKiK.

16 grudnia 2013 roku

Brytyjczyk mimo wyższych cen za swoją pensję kupi więcej niż Polak

Pomimo osłabienia kursu funta, Wielka Brytania pod względem wysokości zarobków wciąż bije Polskę na głowę. Z oficjalnych danych wynika, że na Wyspach przeciętna pensja netto była po przeliczeniu na złotówki jest trzy razy wyższa niż u nas. Według aktualnego kursu to prawie 8,2 tys. zł na rękę, w porównaniu do 2,7 tys. zł, które otrzymuje statystyczny Kowalski. Różnice w sile nabywczej widać dopiero po porównaniu kosztów życia - pisze "Wirtualna Polska".

24 października 2013 roku

Produkcja ucieka z Chin. Czy Polska jest w stanie to wykorzystać?

Chiny powoli tracą konkurencyjność, którą przez lata zawdzięczały m.in. niskim kosztom pracy i milionom dostępnych na rynku pracowników. Zachodnie firmy coraz częściej decydują się na zmianę lokalizacji fabryk. Na zmianach mogłaby skorzystać również Polska, ale na razie udaje się to tylko w mocno ograniczonym stopniu.

6 października 2013 roku

Najdroższy budynek świata kosztował 3 miliardy dolarów

Tegoroczny deficyt budżetowy Polski wystarczyłby na sfinansowanie budowy 12 najdroższych budynków świata – wynika z danych portalu Emporis przeanalizowanych przez Lion’s Bank. Ponad połowa z 12 najdroższych budynków świata to wysokościowce.