tag

Krajowa Administracja Skarbowa

17 sierpnia

Celnicy wykrywają coraz więcej broni przemycanej do Polski

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykrywają coraz więcej przemycanej broni i amunicji - wynika z komunikatu Ministerstwa Finansów. Ujawniono nielegalny przewóz m.in. pistoletów, karabinów, a nawet części działka przeciwlotniczego

10 sierpnia

Prezydent podpisał ustawę mającą usprawniać działalność KAS

Nowe przepisy mają usprawnić działanie KAS. Jeden z przepisów eliminuje konieczność automatycznego kierowania zapytania przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej do szefa KAS, przy wydawaniu indywidualnej interpretacji podatkowej. Chodzi o sytuacje, gdy KAS zajmował się już takim przypadkiem i istnieje już jego stanowisko

2 sierpnia

1 sierpnia

MF: próby obniżania opodatkowania przy pomocy programów motywacyjnych

MF poinformowało w komunikacie o zauważalnej liczbie wniosków o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, w których podatnicy PIT przedstawiają stan faktyczny wskazujący - zdaniem fiskusa - na możliwość zastosowania klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania. Chodzi o tworzone przez pracodawców tzw. programy motywacyjne

Wcześniejsze publikacje

Senatorowie za ustawą mającą usprawniać działalność KAS

Nowela ma usprawnić działanie KAS. Jeden z zapisów eliminuje konieczność automatycznego kierowania zapytania przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej do szefa KAS, przy wydawaniu indywidualnej interpretacji podatkowej. Chodzi o sytuacje, gdy KAS zajmował się już takim przypadkiem i istnieje już jego stanowisko.

Pozostałe publikacje o tym tagu

25 maja 2017 roku

PKN Orlen wspiera KAS w walce z "szarą strefą" paliwową

PKN Orlen przekazał dwa mobilne laboratoria, które pomogą Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w przeciwdziałaniu paliwowym oszustwom podatkowym. Laboratoria dysponują sprzętem pozwalającym na badanie najważniejszych parametrów ropy naftowej, biopaliw i biokomponentów takich jak gęstość, prężność par, zawartość siarki czy temperatura zapłonu.

21 kwietnia 2017 roku

Od kwietnia KAS zajęła ponad 3 tys. automatów do gier

Ponad 3 tys. automatów do gier zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z policjantami od 1 kwietnia, kiedy wprowadzono nowelizację ustawy o grach hazardowych - poinformował w piątek w Sejmie wiceminister finansów Piotr Walczak.

14 kwietnia 2017 roku

18 kwietnia wchodzi w życie pakiet przewozowy

18 kwietnia br. wchodzi w życie tzw. pakiet przewozowy, nakładający obowiązek cyfrowej rejestracji przewozu towarów - przypomina w komunikacie resort finansów. Pakiet ma dać budżetowi ok. 1,4 mld zł dodatkowych wpływów w latach 2017 i 2018.

4 kwietnia 2017 roku

Paweł Cybulski wiceministrem finansów i wiceszefem KAS

Paweł Cybulski, były dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcą Szefa Krajowej Administracji Skarbowej – poinformował resort na stronach internetowych.

20 marca 2017 roku

Próbowali wyłudzić 160 mln zł VAT, za fikcyjną sprzedaż „dzieł sztuki”

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łodzi udaremnili próbę wyłudzenia zwrotu podatku VAT w kwocie 160 mln zł. Deklarację, z żądaniem zwrotu tak wysokiej kwoty podatku VAT złożył młody przedsiębiorca, właściciel sklepu mięsnego, który postanowił zająć się handlem dziełami sztuki.