tag

łapówka

10 czerwca

Zarzuty dla wiceprezesa SRK i wręczającego mu łapówkę

W piątek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że na parkingu przed centrum handlowym w Jaworznie wiceprezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) przyjął 30 tys. zł łapówki od prezesa firmy okołogórniczej wykonującej milionowe zlecenia na rzecz tej spółki

9 czerwca

29 marca

26 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

10 sierpnia 2015 roku

Brał łapówki - dostał wyrok śmierci

Chiński były generał Gu Junsha został skazany na karę śmierci w zawieszeniu za korupcję, której dopuścił się jako wiceszef podległego Centralnej Komisji Wojskowej Generalnego Departamentu Logistyki - podało dziś chińskie ministerstwo obrony.

30 marca 2015 roku

Zemsta PO: Mariusz Kamiński skazany za walkę z korupcją

Kary po 2,5 roku więzienia oraz 10-letnie zakazy zajmowania stanowisk publicznych - to kary, jakie orzekł warszawski sąd dla b. dyrektorów Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA Grzegorza Postka i Krzysztofa Brendela za nadużycia prawa przez CBA przy "aferze gruntowej".

22 grudnia 2014 roku

Dostawca Pendolino ukarany za łapownictwo... na razie w USA

Nałożona na koncern Alstom grzywna 772 mln dolarów jest najwyższą jak dotąd w USA karą finansową dla firmy winnej łamania przepisów o zakazie łapownictwa wobec cudzoziemskich funkcjonariuszy państwowych. Z kolei brytyjskie Biuro do Spraw Poważnych Nadużyć SFO oskarża oddział Alstoma - Alstom Network UK Ltd., o korupcję przy realizacji projektów transportowych w Indiach, Tunezji i Polsce.

29 sierpnia 2014 roku

Korupcja w ZUS? NIK skierował sprawę do CBA

Najwyższa Izba Kontroli skierowała w czwartek komplet dokumentów dotyczących kontroli zamówień informatycznych w ZUS do CBA - poinformował PAP rzecznik NIK Paweł Biedziak. Izba odrzuciła zastrzeżenia, które do jej kontroli zgłosił ZUS.

28 lutego 2014 roku

Prezes NIK-u donosi na ZUS do CBA

Prezes NIK poinformował szefa CBA o poważnych wątpliwościach dotyczących zachowania bezstronności przez pracowników ZUS w postępowaniu przetargowym na system informatyczny - powiedział PAP rzecznik Izby Paweł Biedziak. Przetarg ten wygrała firma Asseco. Szef NIk

3 lutego 2014 roku

W Polsce wciąż panuje korupcja

Aż 87 proc. Polaków uważa, że korupcja jest w Polsce nadal dużym problemem; wśród nagannych zachowań osób piastujących stanowiska państwowe ankietowani wymieniają nepotyzm i kumoterstwo - wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS.