tag

leasing

20 lipca

Umowa leasingu: Pamiętajmy o protokole zdawczo-odbiorczym

Powszechną praktyką jest podpisywanie protokołu zdawczo-odbiorczego w momencie zawarcia umowy leasingu, gdy jej przedmiot nie został jeszcze leasingobiorcy wydany. Takie postępowanie przedstawicieli handlowych może być przyczyną wielu problemów natury prawno-karnej dla obu stron.

28 kwietnia

19 kwietnia

18 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Ożywienie w branży transportowej. Firmy inwestują w wymianę sprzętu

Nie tylko wyniki leasingodawców potwierdzają, że polski transport jest w najlepszej kondycji od lat. W 2016 roku Polska awansowała w unijnym rankingu transportowym, publikowanym cyklicznie przez Komisję Europejską. Obecnie znajdujemy się 23. miejscu wśród 28 państw UE. Nie jest to wynik rewelacyjny jednak należy pamiętać, że w 2014 r. byliśmy na ostatnim miejscu, a w 2015 r. – na przedostatnim.

Mikro i małe firmy więcej eksportują i inwestują

Dynamicznie rośnie eksport wśród mikro i małych – 18 proc. z nich prowadziło w ostatnim roku działalność eksportową. To dwa razy więcej niż w pierwszym badaniu przeprowadzonym przez bank Pekao. Ogólny wskaźnik koniunktury osiągnął poziom 96,7 pkt i był to drugi najlepszy wynik w okresie ostatnich 7 lat (3 pkt powyżej średniej z lat 2010-2015). Wyzwaniem dla firm jest zwiększenie innowacyjności – wynika z „Raportu o sytuacji mikro i małych firm”opublikowanego przez bank Pekao.

Pozostałe publikacje o tym tagu

28 listopada 2016 roku

Firmy coraz chętniej wynajmują samochody

Polska branża CFM (rynek wynajmu długoterminowego), wzorem europejskich potentatów, coraz bardziej otwiera się na małe i średnie przedsiębiorstwa, dostosowując swoją ofertę do wymagań małych i średnich przedsiębiorców. Jak twierdzą eksperci, w najbliższych latach nastąpi dynamiczny wzrost liczby wynajmowanych pojazdów.

3 listopada 2016 roku

PKO BP przejmuje spółkę leasingową Raiffeisena

PKO BP przejmuje od austriackiego Raiffeisen Bank International spółkę leasingową. Dzięki tej transakcji polski bank ma zostać liderem rynku. Cena zakupu robi wrażenie.

20 maja 2016 roku

Ujemna dynamika leasingu maszyn i urządzeń po I kwartale 2016 r. - sygnał ostrzegawczy?

Pierwszy kwartał 2016 roku okazał się wyjątkowo dobry dla branży leasingowej, która zaliczyła ponad 23% wzrost. Jednak w sferze spadków znalazł się sektor maszyn i urządzeń, który odnotował spadek wartości -8,8 %. Czy ten sektor powinien wzbudzać niepokój branży? Czy odnotowany spadek ma charakter chwilowy? - wyniki dla sektora maszyn i urządzeń komentuje Romuald Mendelak, dyrektor Rynku Maszyn i Urządzeń w Raiffeisen-Leasing Polska S.A.

5 grudnia 2013 roku

LOT-owski dreamliner będzie latał dla Finnairu

Od 27 grudnia br. do 3 stycznia 2014 roku Boeing 787 Dreamliner w barwach LOT-u będzie wykonywał wybrane rejsy dla linii Finnair. Samolot będzie operował na trasie z Helsinek do Nowego Jorku - poinformowała spółka.

24 kwietnia 2013 roku

LOT wydzierżawił kolejny samolot

Polskie Linie Lotnicze LOT do obsługi rejsów z Warszawy do Toronto wyleasingowały samolot Boeing 777. Po raz pierwszy w historii ten typ samolotu będzie wykonywał rejsy polskiego przewoźnika.

23 stycznia 2013 roku

LOT na skraju bankructwa - plany ratunkowe ściśle tajne

LOT stoi na skraju bankructwa. Pod koniec grudnia 2012 roku resort skarbu państwa przekazał spółce 400 mln zł pożyczki. Zdaniem Janusza Piechocińskiego, sytuacja przewoźnika jest dramatyczna - "W ciągu ostatnich 20 lat nie odzyskał potencji ekonomicznej" - powiedział.

17 stycznia 2013 roku

Wyrok ETS korzystny dla polskiego leasingu

Firmy leasingowe mają prawo oddzielać usługę leasingu od usługi ubezpieczeniowej i płacić VAT tylko od pierwszej z nich - orzekł dziś unijny Trybunał. Uznał, że w takim wypadku usługa ubezpieczenia przedmiotu leasingu może być zwolniona z VAT-u.