tag

Lublin

14 marca

16 lutego

Kolej przyspieszy do 160 km/h na trasie z Warszawy do Lublina

Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą dofinansowanie dla największego projektu kolejowego w Programie Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Inwestycja dotyczy modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock – Lublin wraz z pracami na linii objazdowej nr 30 na odcinku Łuków – Parczew. Całkowity koszt projektu to niemal 4,7 mld zł

12 grudnia

25 lipca

Wcześniejsze publikacje

SSE Lublin zagospodarowana już w 90 proc.; będzie zwiększana

128 ha specjalnej strefy ekonomicznej w Lublinie jest już niemal w całości zagospodarowane. Ulokowało się tu 40 firm, z których 21 prowadzi działalność i zatrudnia łącznie 2,3 tys. osób. Władze miasta będą powiększać strefę. Docelowo ma ona mieć 200 ha

Nowe inwestycje w lubelskiej SSE

Nowe inwestycje w specjalnej strefie ekonomicznej w Lublinie i zwiększenie zatrudnienia zapowiada spółka Aliplast. W strefie działa obecnie 14 firm, w których pracuje ok. 1,5 tys. osób. 70 proc. terenów strefy jest już zagospodarowane.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 maja 2014 roku

Z Lublina do Wrocławia samolotem

Eurolot uruchamia nowe połączenie z Lublina do Wrocławia. Po raz pierwszy pasażerowie polecą na tej trasie 24 czerwca br. Dzisiaj polski przewoźnik rusza ze sprzedażą biletów.

11 maja 2014 roku

Ursus wyprodukuje elektryczny autobus z wymiennymi bateriami

Autobus elektryczny z wymiennymi bateriami wyprodukuje spółka Ursus w Lublinie. Na jednej baterii pojazd ma przejeżdżać ok. 200 km. Autobus będzie testowany w ruchu miejskim przez lubelskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

15 kwietnia 2014 roku

Australijska kopalnia koło Lublina

Australijczycy chcą wybudować kopalnię w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Szacuje się, że inwestycja może przynieść 2 tysiące miejsc pracy. Znacznie więcej osób może liczyć na zatrudnienie w czasie prac przygotowawczych. Przedstawiciele inwestora chcą, by wydobycie ruszyło w ciągu kilku najbliższych lat.

15 kwietnia 2014 roku

Czy na Lubelszczyźnie powstaną nowe kopalnie węgla kamiennego?

Na Lubelszczyźnie od ponad 20 lat przemysł wymiera. Staje się ona regionem typowo rolniczym o bardzo wysokim wskaźniku bezrobocia. Absolwenci szkół emigrują „za chlebem” do krajów Unii Europejskiej. Z reguły jest to podróż w jedną stronę.

8 grudnia 2013 roku

Nieprzemyślane inwestycje unijne pogrążają finanse samorządowe

Coraz wyższą cenę płacą samorządy za nieefektywne inwestycje unijne. Nietrafione projekty wręcz pogrążają i tak coraz mocniej obciążone zadaniami budżety gminne. Obiekty powstałe często tylko dla satysfakcji rządzących są przez mieszkańców nazywane pomnikami samorządowej władzy. Zdecydowanie zabrakło pomysłów, które w bezpośredni sposób zwiększyłyby potencjał rozwojowy gmin i przedsiębiorstw.

14 kwietnia 2013 roku

MRR konsultuje strategię rozwoju Polski Wschodniej do roku 2020

Do połowy maja Ministerstwo Rozwoju Regionalnego konsultuje zaktualizowaną strategię rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do 2020 r. Dokument jest podstawą nowych programów, za pośrednictwem których do tej części Polski będą kierowane fundusze unijne.

25 lutego 2013 roku

Proces lekarza oskarżonego o korupcję zawieszony

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód zawiesił w poniedziałek proces znanego lubelskiego lekarza prof. Jerzego O., oskarżonego o przyjmowanie łapówek. Powodem jest zły stan zdrowia oskarżonego.