tag

majątek

12 lipca

19 stycznia

Internet kpi z Leszka Balcerowicza

Leszek Balcerowicz wyśmiał raport, krytykujący rozwarstwienie majątkowe ludzkości, wg którego osiem osób posiada blisko połowę światowego bogactwa. W efekcie internauci zaczęli kpić z ekonomisty

15 listopada

Wartość majątku Polaków urośnie do 18 bln zł

Do 2040 r. poziom zamożności Polaków wzrośnie o 70 proc. - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie BZ WBK. Średnia wartość brutto majątku polskiej rodziny wzrośnie z 500 tys. zł do 861 tys. zł

10 października

Wcześniejsze publikacje

Żmudna walka z majątkiem mafii

Gdy włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała majątek o wartości 500 milionów euro należący do mafii, o zorganizowanej przestępczości znowu zrobiło się głośno. Choć włoskie grupy przestępcze wcale nie należą do najsilniejszych w Europie, wciąż jednak dysponują potężnym majątkiem.

Pozostałe publikacje o tym tagu

18 lutego 2015 roku

Zajęto majątek mafii - miliony euro

Majątek klanu kamorry o wartości 320 milionów euro skonfiskowała dziś włoska Gwardia Finansowa - poinformowali śledczy. Operację przeciwko gangowi przeprowadzono zarówno w jego kolebce w rejonie Neapolu, jak i w innych częściach Włoch.

31 października 2014 roku

Polskie firmy mają majątek warty 2 bln 560 mld zł

Na koniec 2013 r. polskie firmy miały aktywa w wysokości 2 bln 562,2 mld zł, o 5,3 proc. większe niż na koniec 2012 r. - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny w komunikacie nt. bilansowych wyników finansowych podmiotów gospodarczych za 2013 r.

24 lipca 2014 roku

Polacy szybko się bogacą, najwięcej oszczędzają rolnicy

Na głowę przeciętnego Polaka przypada obecnie 14,3 tys. zł oszczędności w depozytach, czyli 5 razy więcej niż w 1997 roku i 2,6 razy więcej niż dziesięć lat temu. Nadal niestety wszystkie aktywa finansowe przypadające na jednego mieszkańca naszego kraju to zaledwie 19 proc. unijnej średniej - taki portret Polaka oszczędnego wyłania się w III edycji dorocznego raportu przygotowanego przez ekspertów banku BGŻOptima.

17 czerwca 2014 roku

Wizja polskich lasów według Hausnera: Forma korporacji prawa publicznego

Lasy Państwowe powinny być formą korporacji prawa publicznego, a ewentualna prywatyzacja byłaby nieuzasadniona i ryzykowna - powiedział podczas Krajowej Narady Leśników prof. Jerzy Hausner. Według ministra środowiska Macieja Grabowskiego, o prywatyzacji nie ma mowy.

13 czerwca 2014 roku

Czy biznesowe autorytety III RP mogą runąć z wielkim hukiem?

Kompletnie nieudany, polityczno-prokuratorski i medialny lincz na byłym szefie CBA M.Kamińskim otworzył prawdziwą Puszkę Pandory i wzbudził paniczny strach i popłoch wśród sporej grupy dobrze ustawionych, nowych właścicieli III RP.

25 lutego 2014 roku

Parlament Europejski umożliwił skuteczniejsze ściganie przestępców i odbieranie im majątków

Obowiązujące w całej UE przepisy, które ułatwią państwom członkowskim "zamrożenie" oraz konfiskatę majątków należących do przestępców, zostały przyjęte przez Parlament we wtorek. Obecnie, mniej niż 1% zasobów uzyskanych na drodze przestępstw, takich jak handel narkotykami, fałszerstwa, handel ludźmi lub przemyt broni, jest zabezpieczanych i konfiskowanych. Projekt przepisów, uzgodniony już nieformalnie z państwami członkowskimi, jest częścią szerszej strategii UE, przeciw oszustwom i korupcji.

21 lutego 2014 roku

Nieruchomości zbudowały majątek co 11 krezusa na świecie

Właściciel niewielkiej firmy budowlanej, który dorobił się majątku wartego 3,5 mld dolarów, lub nieletni pracownik sklepu jubilerskiego, który zbudował imperium warte dziś 15,5 mld dolarów - to nie są przykłady zmyślone przez piewców amerykańskiego snu, ale prawdziwe historie osób, które swój majątek zbudowały na rynku nieruchomości. Co ciekawe, miliarderów powiązanych z rynkiem nieruchomości jest aż 13-krotnie więcej niż tych związanych z wydobyciem gazu i ropy.

3 lutego 2014 roku

Będą rekompensaty za utracone mienie zaburzańskie

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał dziś ustawę dotyczącą rekompensat za mienie zabużańskie. Dzięki niej te odszkodowania będą przysługiwały również osobom, które 1 września 1939 r. nie przebywały na terenach zabużańskich, gdzie miały majątek.

4 stycznia 2014 roku

Pałac Radziwiłłów w Połoneczce nie znalazł nabywców

Dawny pałac Radziwiłłów w Połoneczce na zachodzie Białorusi, wystawiony na aukcję przez władze lokalne, nie znalazł nabywcy - poinformował dziś niezależny tygodnik "Nasza Niwa" na swojej stronie internetowej.

7 grudnia 2013 roku

Sean McMeekin: Dzięki największej w historii grabieży bolszewicy utrzymali się u władzy

Platforma Obywatelska, żeby utrzymać się u władzy postanowiła zarekwirować oszczędności Polaków zgromadzone na kontach OFE. Idzie w ten sposób szlakiem wytyczonym prawie 100 lat temu przez rosyjskich komunistów. Tamci za zrabowane złoto i kosztowności kupowali broń. Nasi politycy za zrabowane oszczędności będą mogli przez kolejne dwa lata prowadzić politykę rozbuchanej biurokracji, igrzyskowych inwestycji i unikania trudnych reform finansów państwa.

2 grudnia 2013 roku

Fiskus dopadnie nawet za granicą

Polacy, którzy mają zaległości podatkowe, i którzy przebywają za granicą nie ukryją się przed polskim fiskusem. Organ podatkowy ściągnie zaległości podatkowe nawet z ich zagranicznego konta lub majątku.