tag

Mateusz Morawiecki

Wczoraj

13 lipca

7 lipca

6 lipca

Wcześniejsze publikacje

Morawiecki: notatka ABW ws. Amber Gold wzmacnia podejrzenia

Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreślił, że "władze ówczesne powinny natychmiast reagować na wnioski i ostrzeżenia ze strony Komisji Nadzoru Finansowego i ze strony Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. -To tylko potwierdza, że co najmniej je zlekceważono - powiedział wicepremier podczas dzisiejszego briefingu prasowego w Gdyni

Morawiecki: Mieszkanie plus zmieni relacje gospodarcze i społeczne

Realizacja programu Mieszkanie plus zmieni relacje gospodarcze i społeczne w Polsce, a rocznie w jego ramach może powstawać nawet ponad 100 tys. mieszkań więcej niż obecnie - powiedział w poniedziałek w Gdyni wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Szewczak: wystąpienie Morawieckiego optymistyczne

Wystąpienie wicepremiera Mateusza Morawieckiego podczas konwencji Zjednoczonej Prawicy zapowiadało kolejne sukcesy rządu, wzrost gospodarczy i poprawę zamożności Polaków - ocenił Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych i b. główny ekonomista SKOK.

Morawiecki: w dużym stopniu osiągnęliśmy Polskę solidarną

My wchodzimy na nowy etap, dzisiaj właściwie w dużym stopniu osiągnęliśmy Polskę solidarną; jest to kraj, który naprawdę dba o swoich ludzi - powiedział w sobotę wicepremier oraz minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki podczas Konwencji Zjednoczonej Prawicy.

Mateusz Morawiecki może zachęcić Polaków do oszczędzania

Tylko co trzeci Polak ma długofalowy plan finansowy, który obejmuje okres dłuższy niż 12 miesięcy. Jeszcze mniej osób odkłada z myślą o przyszłej emeryturze. Na tle państw OECD, odsetek osób oszczędzających w Polsce jest jednym z najniższych.

Pozostałe publikacje o tym tagu

22 czerwca 2017 roku

Morawiecki: cyfryzując Polskę, tworzymy nową przestrzeń do rozwoju kraju

Cyfryzując obszary Polski, które dotychczas były tego pozbawione, tworzymy nową przestrzeń do rozwoju całego kraju - podkreślił w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki. Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska dodała, że szybki internet pojawi się w ponad 1,2 mln domów.

17 czerwca 2017 roku

GAZETA BANKOWA: Wicepremier Morawiecki: co dalej z systemem emerytalnym?

Wspólne działanie pracodawcy, pracownika i państwa, które kładzie fundament pod finansowe bezpieczeństwo Polaków, jest istotą nowych rozwiązań dla systemu emerytalnego – mówi „Gazecie Bankowej” Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów

16 czerwca 2017 roku

Morawiecki: Liczymy na szybkie przezwyciężenie kryzysu ze stawkami VAT

Zablokowanie na piątkowym posiedzeniu unijnych ministrów finansów projektu ws. niższego podatku na e-publikacje oraz odwróconego podatku VAT jest niekorzystne dla Polski. Wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki liczy jednak na szybkie porozumienie.

14 czerwca 2017 roku

Morawiecki: w tym roku eksport polskiej branży motoryzacyjnej przekroczy 100 mld. zł.

Przemysł motoryzacyjny wytwarza ok. 8 proc. polskiego PKB i jest drugą, po produkcji artykułów spożywczych, branżą przemysłową. W 2016 r. wartość jej produkcji sprzedanej wyniosła 135,6 mld zł - o 75 proc. więcej niż w 2007 r. W latach 2007-2016 liczba zatrudnionych zwiększyła się o blisko 56 tys. osób, osiągając poziom 174,2 tys. pracowników, co stanowiło 10 proc. wszystkich zatrudnionych w przemyśle. Natomiast eksport branży to ok. 13 proc. całkowitego eksportu Polski. Zadeklarowane już przez firmy branży nakłady inwestycyjne mają wynieść ok. 3 mld zł, co obok utworzenia prawie 3 tys. miejsc pracy, ma się przełożyć na wzrost udziału motoryzacji w PKB o 0,10-0,15 pp.

7 czerwca 2017 roku

Ministerstwo Rozwoju stawia na małe i średnie miasta. Ruszają nabory w ramach Pakietu dla miast średnich

Ministerstwo Rozwoju, wicepremiera Mateusza Morawieckiego przygotowało specjalny pakiet dla małych i średnich miast, w kontekście Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Pierwsze dedykowane nabory zostały już uruchomione w Programach Polska Wschodnia, Inteligentny Rozwój, Wiedza Edukacja Rozwój oraz Infrastruktura i Środowisko, z których środki popłyną przede wszystkim do mniejszych i średnich aglomeracji. W sumie do rozdysponowania jest 2,5 mld zł ze środków unijnych i dodatkowo 400 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych

7 czerwca 2017 roku

Morawiecki: Udomowienie Pekao pokazuje, że polska gospodarka się usamodzielnia

Udomowienie Banku Pekao - poprzez zakup 32,8 proc. akcji banku przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) to bardzo dobry sygnał dla polskiej gospodarki, że się usamodzielnia i zwiększa swoją _"siłę uderzeniową"_ uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

5 czerwca 2017 roku

Założenia budżetu na 2018 rok - bez zmian stawek podatków?

We wtorek rząd zajmie się m.in. założeniami do przyszłorocznego budżetu i wskaźnikami makroekonomicznymi, będącymi podstawą do opracowania budżetu na 2018 r. Resort finansów zakłada, że PKB wzrośnie o 3,8 proc., a inflacja wyniesie 2,3 proc.

2 czerwca 2017 roku

Morawiecki: rośnie rola Polski na logistycznej mapie Europy

Polska zyskuje coraz bardziej na logistycznej mapie Europy. Tu zamierzamy przeciągnąć arterie z północy na południe - zapowiedział. Wskazał, że chodzi też o połączenia gazociągowe i kolejowe oraz centralny port komunikacyjny, który - gdziekolwiek by nie powstał - będzie ostatecznie niedaleko od Zduńskiej Woli.To będą wielkie impulsy rozwojowe - zaznaczył wicepremier Mateusz Morawiecki

31 maja 2017 roku

Morawiecki: dobra ściągalność podatków może skłaniać do eksperymentowania w kierunku innowacyjności

Morawiecki zapowiedział, że jeszcze w tym roku, być może w III kwartale wejdzie w życie ustawa, która ma zachęcić przedsiębiorstwa do prowadzenia badań i wdrożeń, dzięki procentowemu zwiększeniu nakładów możliwych do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu. - To może być znaczący impuls prorozwojowy i innowacyjny również dla firm większych - ocenił wicepremier

30 maja 2017 roku

Rząd o realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Rząd zapoznał się we wtorek z informacją nt. realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą przedstawił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

24 maja 2017 roku

Prezydent: „Giełda to ogromny potencjał, który trzeba rozwijać”

Giełda Papierów Wartościowych jest dziedzictwem narodowym - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 200. rocznicy powstania GPW. Na uroczystości w sali warszawskiej Galerii Porczyńskich pojawili się ludzie w różny sposób związani z warszawskim parkietem po 1991 roku

24 maja 2017 roku

Morawiecki: Mieszkanie plus jest wielką szansą

Mieszkanie plus, czy tanie budownictwo mieszkaniowe w szerszym kontekście jest wielką szansą - powiedział w środę wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.