tag

menadżer

11 stycznia

Prezes PZU Michał Krupiński Ubezpieczeniowym Menedżerem Roku „Gazety Bankowej”

Prezesi i przedstawiciele zarządów wiodących firm ubezpieczeniowych, które znalazły się w gronie zwycięzców konkursu „Gazety Bankowej” spotkali się na wyjątkowej uroczystości, podczas której wręczono nagrody przyznawane od kilku lat „Przyjaznym Firmom Ubezpieczeniowym”. Nagrodę Ubezpieczeniowego Menedżera Roku 2016 odebrał Michał Krupiński, prezes PZU S.A.

5 listopada

7 maja

Liderzy polskich firm gotowi na cyfrową rewolucję?

Przybierająca na sile rewolucja cyfrowa zmienia dotychczasowe modele biznesowe, stawiając zarządzających firmami przed coraz trudniejszymi wyzwaniami. Jednym z najważniejszych jest przejście do jakościowego stylu zarządzania – wynika z raportu PwC „_Przywództwo przyszłości. Polski lider gotowy na zmiany?_”

19 stycznia

To jakiś absurd – 5 faktów na temat danych, które nie zmienią się w 2015 r.

Na początku roku, pisanie przez branżowych ekspertów o nowych trendach w nadchodzącym czasie stało się tradycją. Postęp, nowe technologie i firmy szturmem zdobywające rynek – wszyscy chcemy wiedzieć co zmieni naszą pracę, karierę i życie w 2015 roku. Jednak może zróbmy coś innego… i praktycznego. Zobaczmy co się NIE zmieni!

Wcześniejsze publikacje

Na rynku pracy brakuje nam mentorów

Rys. Adam Polkowski

Rynek pracy cierpi na niedobór kultury, uczciwości, umiejętności kooperacji, samoorganizacji, czy też ciekawości świata. Wbrew pozorom, to nie brak przygotowania techniczno-merytorycznego był najczęstszym zarzutem pracodawców wobec instytucji edukacyjnych, ale właśnie lekceważenie budowania w studentach postaw i umiejętności miękkich.

Nawet o 30 proc. większa wydajność i 15-proc. poprawa jakości – nowy trend w zarządzaniu produkcją

Już prawie 70 proc. firm w USA wdrożyło Lean Manufacturing w swoich zakładach produkcyjnych. W Polsce ten odsetek jest mniejszy, jednak i tu idea tzw. szczupłego zarządzania zdobywa coraz większą popularność. W Europie Zachodniej zaczyna być zauważalny także nowy trend, wprowadzający koncepcję Hancho, który może wkrótce stać się istotnym elementem transformacji Lean. W czym tkwi efektywność tego modelu?

Pozostałe publikacje o tym tagu

28 stycznia 2014 roku

Zobacz, jakie auta preferują dyrektorzy

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2013 roku, samochód służbowy był jednym z popularniejszych benefitów wśród dyrektorów. Spośród wszystkich modeli największym powodzeniem cieszyły się Ford Mondeo oraz Skoda Octavia.

24 stycznia 2014 roku

5 sposobów na bycie dobrym szefem

Największa odpowiedzialność za funkcjonowanie organizacji spoczywa na osobach pełniących funkcje menedżerów, kierowników czy dyrektorów. Od umiejętności przywódczych i dostosowania się do zmian przez te osoby zależy sukces bądź porażka przedsiębiorstwa. Uświadomienie sobie, jak dużą odpowiedzialnością jest zarządzanie innymi, to pierwszy krok do sukcesu.

15 grudnia 2013 roku

Liderzy, których szuka przemysł

Globalny sektor przemysłowy cierpi na deficyt utalentowanych liderów, tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez międzynarodową firmę doradztwa personalnego Stanton Chase wśród top-menedżerów firm przemysłowych na całym świecie. Umiejętności, które są najbardziej poszukiwane przy rekrutacji kadry zarządzającej to przede wszystkim wizja i myślenie strategiczne, skuteczność w działaniu oraz uczciwość.

23 maja 2013 roku

Kim są najbogatsze mamy świata?

Stereotypy nie są łaskawe dla kobiet w świecie biznesu. Niesprawiedliwe postrzegane są one jako zbyt emocjonalne i obawiające się ryzyka. Tymczasem, liczba kobiet w rankingu najbogatszych osób na świecie stale rośnie. Co więcej, większość z nich to mamy, sprawnie łączące karierę zawodową z macierzyństwem.