tag

mieszkanie

20 czerwca

Kolejne rekordy deweloperów

W końcu jednak dojdzie do nasycenia nowymi mieszkaniami i jeśli deweloperzy nie zdążą na czas zareagować na zmianę, mogą zostać z niesprzedanymi mieszkaniami, a wtedy będą zmuszeni do obniżek cen. Nie mniejszym problemem (a może większym?) będą zakupione za spore pieniądze działki. Tych za godziwą cenę raczej nikt nie odkupi

Oszczędzanie na mieszkanie bez podatku Belki

Oszczędzanie na Indywidualnych Kontach Mieszkaniowych będzie zwolnione z podatku od zysków kapitałowych, do kwoty określonej w ustawie - powiedział wiceminister MIB Kazimierz Smoliński. Dodał, że oszczędzający spełniający określone kryteria, otrzymają dodatkową premię

13 czerwca

Dynamiczny rozwój rynku mieszkań w I kw. tego roku

Rynek pierwotny mieszkań w 6 największych miastach wszedł w fazę ekspansji – wynika z Informacji NBP o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w I kwartale 2017 r.

11 czerwca

9 czerwca

Wcześniejsze publikacje

AMW sprzedaje powojskowe działki pod budownictwo mieszkaniowe

Mówi się, że Agencja Mienia Wojskowego zabezpiecza potrzeby obronności w zakresie nieruchomości. Tak rzeczywiście jest, natomiast część jej zasobu są to nieruchomości, których nie można już wykorzystać na cele związane z obronnością, a nadają się na inne, komercyjne zagospodarowanie, jak np. budowę osiedli mieszkaniowych.

Analitycy: boom na rynku kredytów mieszkaniowych to m.in. efekt dobrej koniunktury w gospodarce

Rosnąca gospodarka i mniejsze bezrobocie sprzyjają inwestowaniu w mieszkania - komentuje analityk Domiporta.pl Marcin Górka. Zaznaczył jednak, że boomowi na rynku mieszkaniowym sprzyjają także niskie stopy procentowe w bankach. Ludzie wycofują pieniądze z kont, ale także z giełdy i z funduszy. Szukają większego zysku, a taki może dać inwestycja w mieszkanie na wynajem - twierdzi Górka

Rekordowy I kwartał w kredytach mieszkaniowych

Wartość nowych kredytów hipotecznych, udzielonych przez banki w I kw. br. wzrosła o 12,6 proc. w skali kwartału do 11,01 mld zł, zaś liczba zawartych umów kredytowych zwiększyła się o 19,8 proc. w porównaniu z IV kw. 2016 roku

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 maja 2017 roku

Mieszkanie plus: 10 tys. mieszkań w budowie na koniec 2017 roku

Na koniec 2017 roku chcemy mieć 10 tys. mieszkań w budowie, w ramach programu Mieszkanie plus - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak. Dodał, że istnieje szansa, że pierwsze lokale zostaną oddane jeszcze w tym roku.

24 maja 2017 roku

Trójmiejska mafia mieszkaniowa rozbita

14 mieszkańców Trójmiasta podejrzewanych o oszustwa w celu przejmowania mieszkań zatrzymała pomorska policja. Sprawa dotyczy kilkudziesięciu nieruchomości w całej Polsce. Według policji, zatrzymani tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą.

24 maja 2017 roku

Mieszkanie Plus to także inwestycje

W ramach programu Mieszkanie plus obecnie realizujemy inwestycje powyżej 5 mln zł - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak. Dodał, że trwają prace nad rozwiązaniami dla małych miejscowości.

18 maja 2017 roku

Kowalczyk: Mieszkanie Plus to priorytet rządu

Pakiet ustaw związanych z Mieszkaniem plus jest dla rządu obecnie priorytetem - powiedział w czwartek szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Zapewnił, że nie ma żadnych pomysłów na łączenie czy likwidację resortów.

12 maja 2017 roku

"Spodziewaliśmy się włączenia deweloperów w program Mieszkanie plus"

Spodziewaliśmy się włączenia deweloperów w program Mieszkanie plus - powiedział Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD). Ocenił, że zaangażowanie sektora prywatnego w realizację tak skomplikowanego programu jest dobrą decyzją.

11 maja 2017 roku

Ustawa uwłaszczeniowa być może już od lipca

Ustawa, która spowoduje, że Polacy staną się właścicielami gruntów, wejdzie w życie być może już od 1 lipca - powiedział PAP wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

5 maja 2017 roku

Mieszkanie plus po hiszpańsku

Program zawiera propozycje wsparcia dla osób w każdym wieku poszukujących domu. Według ministra robót publicznych Inigo de la Serna najatrakcyjniejszy jest on dla obywateli poniżej 35. oraz powyżej 65. roku życia. W przypadku obu tych grup państwo będzie pokrywać 50 proc. wartości miesięcznego czynszu nie przekraczającego 900 euro. Hiszpański rząd uruchomi też subwencje dla osób, które straciły dach nad głową w wyniku eksmisji spowodowanej niewypłacalnością

4 maja 2017 roku

Europejska Rada ds. Ryzyka Systemowego ostrzega: rośnie bańka spekulacyjna na rynku nieruchomości w 8 krajach UE

Kluczowe ryzyka, na które wskazała Europejska Rada ds. Ryzyka Systemowego, są związane z rosnącym zadłużeniem gospodarstw domowych i ich zdolnością do spłaty kredytów hipotecznych oraz dynamiką cen nieruchomości. Problemy te w szczególności dotyczą: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Luksemburga , Holandii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Zagrożenia te mogą mieć niekorzystny wpływ na "stabilność finansową unijnych rynków w perspektywie średniookresowej" - ostrzegają unijni eksperci

3 maja 2017 roku

Na ogrzewaniu zaoszczędziliśmy nawet kilkaset złotych

Podczas szykowania portfela na majówkowy wyjazd cieszyć może jedynie fakt, że w tym sezonie mniej kosztowało ogrzewanie. Zapotrzebowanie na ciepło było o ponad 6 proc. niższe, niż wynikałoby z rodzimego klimatu. To oznacza, że w domowych budżetach powinno zostać nawet kilkaset złotych – wynika z szacunków Open Finance.

29 kwietnia 2017 roku

Barszcz: samorządy za grunt przekazany na Mieszkanie plus dostaną lokale

Żadne z mieszkań budowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie plus nie będzie z założenia mieszkaniem komunalnym. Inaczej będzie z mieszkaniami, które samorządy otrzymają jako rozliczenie wartości gruntu w inwestycji. To one będą później decydować o ich dalszym przeznaczeniu. Przykładowo prezydent Katowic ma zamiar przeznaczyć je dla najlepszych studentów - powiedział prezes BGKN Mirosław Barszcz.

21 kwietnia 2017 roku

Prezes BGK Nieruchomości: Mamy 5 mld złotych na program Mieszkanie Plus

W tej chwili mamy do dyspozycji 5 mld złotych na program Mieszkanie plus - powiedział prezes BGK Nieruchomości, Mirosław Barszcz. Dodał, że to dopiero początek i potencjał inwestycyjny funduszu może wynieść docelowo nawet kilkadziesiąt miliardów złotych.

20 kwietnia 2017 roku

To jest luksus: Rośnie rynek apartamentów i rezydencji

3,6 mld zł wydali w 2016 roku w Polsce nabywcy luksusowych apartamentów i rezydencji oraz tych z segmentu premium. Oznacza to niemal 2 tys. transakcji kupna–sprzedaży – wynika z raportu „Luxury Realty Map”. Rynek takich nieruchomości powinien dalej rozwijać się w szybkim tempie ze względu na rosnącą podaż i coraz większą siłę nabywczą Polaków. Wciąż jednak znajduje się w fazie wschodzącej.

16 kwietnia 2017 roku

Na co uważać przy zakupie mieszkania?

Zakup mieszkania to poważna decyzja, gdzie każde niedopatrzenie może nas drogo kosztować. Obecna sytuacja na rynku – duża podaż i szeroki wybór narzędzi finansujących zakup sprawiają, że klienci coraz bardziej zwracają uwagę na wysokość opłat, jakie przyjdzie im ponosić już po zakupie wymarzonych czterech kątów. Zbyt duże stawki eksploatacyjne potrafią skutecznie zniechęcić do zakupu mieszkania.