tag

mieszkanie

17 lutego

Kiedy wystawić swoje mieszkanie na sprzedaż?

Według statystyk Metrohouse najczęściej pojawiający się zakres czasowy przy sprzedaży mieszkania wystawionego po cenie rynkowej wynosi od 90 do 130 dni. Warto o tym pamiętać planując przeprowadzenie transakcji sprzedaży mieszkania.

15 lutego

Utrzymanie mieszkania znowu drożeje

Dwuosobowa rodzina na mieszkanie wydaje kwotę około 550 zł miesięcznie. Na ten cel wydajemy więc co czwartą złotówkę – wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS. Po błogim okresie deflacji koszty „dachu nad głową” rosną już od 7 miesięcy.

11 lutego

Jaki był styczeń na rynku mieszkaniowym

Powodu do zadowolenia nie mają chętni na dofinansowanie w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”. Wraz z podwyżką marż w Alior Banku, średnia marża dla kredytów udzielanych w ramach programu wzrosła do najwyższego poziomu w historii.

23 stycznia

Pieniądze z MdM na ten rok rozeszły się w rekordowym tempie

Już dziś jest pewne, że styczeń br. będzie rekordowy pod względem wykorzystania środków. Jeszcze w 2016 roku mówiono, ze pieniędzy wystarczy na 2-3 miesiące, podczas gdy prawie wszystkie zniknęły w ciągu zaledwie 2-3 tygodni. Ostatni komunikat BGK na koniec czwartku (19 stycznia br.) mówił o wykorzystaniu pieniędzy na poziomie 92,44%. Spora część banków już wstrzymała lub przynajmniej ograniczyła przyjmowanie wniosków.

Wcześniejsze publikacje

Koszty ogrzewania mieszkań coraz wyższe

Poziom temperatur w Polsce wymusza średnio o 40% dłuższe oraz intensywniejsze ogrzewanie budynków, niż w przypadku Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Wydatki związane z ogrzewaniem są kłopotem dla wielu polskich gospodarstw domowych

Prawie 800 mln zł dopłat MdM w 2016 roku

Do wzięcia, w tym roku jest ponad 350 mln zł, jednak wszystko wskazuje na to, że chętnych będzie tylu, iż pula wyczerpie się w miesiąc lub dwa. W marcu ubiegłego roku wnioskowana kwota przekroczyła 200 mln zł. W styczniu wynik będzie jeszcze wyższy. Po wyczerpaniu środków na 2017 r. kupujący do dyspozycji będą mieli tylko już pieniądze z puli na 2018 r. Z jego końcem wygaśnie MdM. Zastąpić go ma Mieszkanie +.

Pozostałe publikacje o tym tagu

29 grudnia 2016 roku

BIK: Jesienna zapaść w kredytach mieszkaniowych

Obok wycofywania programu MdM, na niski poziom akcji kredytowej wpływ mają zapewne czynniki regulacyjne: wyższe wymagania odnośnie wkładu własnego, brak w bankach długoterminowych pasywów czy problemy niektórych banków ze zbyt niskimi współczynnikami kapitałowymi. Te czynniki wydają się mieć niestety trwały, strukturalny charakter.

28 grudnia 2016 roku

Rynek mieszkaniowy. Co nas czeka po 1 stycznia?

Część z potencjalnie zainteresowanych zakupem klientów wstrzyma się z poszukiwaniem mieszkania, mając na względzie możliwość „wynajmu od państwa” w ramach Mieszkanie+

22 grudnia 2016 roku

Senator Grzegorz Bierecki o programie Mieszkanie Plus: „Chcemy żeby Polacy mieli swój majątek”

”To wielkie wydarzenie i realizacja chyba największego projektu Prawa i Sprawiedliwości. To projekt o charakterze cywilizacyjnym, który daje własność mieszkań obywatelom polskim. Rozpoczęcie tego projektu, co symboliczne, miało miejsce w Polsce Wschodniej, w Białej Podlaskiej, w moim okręgu wyborczym” – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl senator Grzegorz Bierecki, szef senackiej komisji budżetu i finansów publicznych, od samego początku gorący orędownik programu Mieszkanie Plus

22 grudnia 2016 roku

W Białej Podlaskiej ruszyła budowa „Mieszkań+”

W Białej Podlaskiej wybudowane zostaną trzy bloki, w których będzie 186 mieszkań na wynajem. Inwestycja ma kosztować ok. 20 mln zł; miasto wniosło do niej działkę o wartości ok. 3 mln zł. W uroczystości inauguracji programu wzięli udział: Jarosław Kaczyński, prezes PiS, wicepremier Mateusz Morawiecki, minister budownictwa i infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz senator Grzegorz Bierecki, szef senackiej komisji finansów publicznych i senator z Białej Podlaskiej

22 grudnia 2016 roku

Kaczyński: Mieszkanie jest warunkiem wolności

Prezes PiS, obok m.in. wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka wziął w czwartek udział w inauguracji programu "Mieszkanie+" w Białej Podlaskiej.

20 grudnia 2016 roku

Budownictwo mieszkaniowe na progu zimy bez sygnałów hamowania

Pomimo czwartego już z rzędu roku trwania zakupowej prosperity na pierwotnym rynku mieszkaniowym, nic nie wskazuje na to, by kolejne kwartały miały przynieść jakiekolwiek osłabienie obowiązującej tendencji. Za to wiele wskazuje na to, że 2016 rok zaowocuje kolejnym, już trzecim z kolei rekordem sprzedaży mieszkań z pierwszej ręki.

19 grudnia 2016 roku

Rekordowo dużo mieszkań oddanych przez deweloperów

Do końca listopada 2016 r. firmy budujące na polskim rynku mieszkania oddały do użytkowania 77 768 lokali. To o 2 proc. więcej niż miesiąc wcześniej, ale jednocześnie o prawie 30 proc. więcej niż rok temu

14 grudnia 2016 roku

W ciągu dekady mieszkania zdrożały o 53 proc.

3983 zł za m kw. – przeciętnie tyle płaci się za używane mieszkanie w 10 polskich miastach – wynika ze wstępnych danych NBP. Łódź jak i Katowice uchodzą za miasta, w których na wynajmie można zarobić relatywnie dużo. To może się przekładać na popyt na mieszkania ze strony inwestorów.

28 listopada 2016 roku

Zakup mieszkania w 2017 roku – jak zapowiada się sytuacja na rynku kredytowym?

Banki dążą do tego, by udzielenie tak dużego wsparcia finansowego było jak najmniejszym ryzykiem – stąd zmiany polityki kredytowej. Nastroje na rynku kredytowym zależą również od sytuacji gospodarczej, a przy okazji zdolności kredytowej Polaków. Wkład własny, który spędza sen z powiek wielu planującym zakup mieszkania w 2017 r., jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla obydwu stron.

25 listopada 2016 roku

Zakup mieszkania na rynku wtórnym: Co trzeba sprawdzić?

Przy zakupie każdego mieszkania trzeba sprawdzić stan prawny nieruchomości i upewnić się, kto jest właścicielem. Ale kiedy kupuje się straszy lokal, dobrze jest jeszcze ocenić jego stan techniczny.

19 listopada 2016 roku

Firmy budujące mieszkania nie zwalniają tempa inwestycji

Październik był kolejnym miesiącem wysokiej aktywności deweloperów. Choć na rynku nie brakuje sygnałów ostrzegawczych, firmy budujące mieszkania nie zwalniają tempa i próbują jak najwięcej skorzystać na wysokim zainteresowaniu nowymi mieszkaniami ze strony kupujących - pisze Marcin Krasoń, analityk Home Broker

11 listopada 2016 roku

„Mieszkania Plus” wcale nie będą tanie?

Po przeanalizowaniu założeń, które znalazły się w Narodowym Programie Mieszkaniowym, można jednak odnieść wrażenie, że „Mieszkania Plus” będą droższe niż sądzi wiele osób. Stawka czynszu deklarowana przez rząd (10 zł/mkw. - 20 zł/mkw.), nie uwzględnia mediów i kosztu utrzymania budynku.