tag

Ministerstwo Finansów

Dzisiaj

Zadłużenie Skarbu Państwa w marcu spadło o 0,4 proc.

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec marca w porównaniu do końca lutego spadło o 0,4 proc. do 941 mld 428,3 mln zł - poinformowało w poniedziałkowym w komunikacie Ministerstwo Finansów. Jak podał resort, spadek w marcu wyniósł 3 mld 722,7 mln zł.

Przedwczoraj (20 maja)

19 maja

12 maja

Resort finansów ujawnia, jak będzie działać podzielona płatność VAT

Podzielona płatność w rozliczaniu podatku VAT (ang. split payment) ma być dobrowolna w zamian za zaoferowany system zachęt. Projekt ustawy Ministerstwa Finansów, która ma radykalnie ograniczyć nadużycia i przestępstwa przy rozliczaniu VAT został opublikowany w piątek na stronach Rządowego Centrum Legislacji. MF szacuje, że dzięki tej ustawie w ciągu 10 lat w budżecie państwa przybędzie ok. 82 mld zł

Wcześniejsze publikacje

Nowe przepisy dla firm audytorskich i biegłych rewidentów

Nowe przepisy ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym będą dotyczyć 1650 firm audytorskich i 7110 biegłych rewidentów, a także dwóch tysięcy tzw. Jednostek Zainteresowania Publicznego - podał resort finansów w czwartkowym komunikacie.

9,7 mln e-PITów złożyli w tym roku podatnicy

Liczba elektronicznie złożonych zeznań podatkowych za 2016 r. przekroczyła 50 proc. wszystkich PITów i wyniosła 9.670.215, podczas gdy w ubiegłym roku wielkość ta wynosiła 8.413.649 – poinformował resort finansów.

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 maja 2017 roku

Ostatni dzwonek na złożenie PIT-a i rozliczenie podatku za 2016 rok!

Wtorek jest ostatnim dniem na złożenie PIT-a i rozliczenie podatku za zeszły rok. Ze względu na to, że w tym roku 30 kwietnia wypadł dzień wolny od pracy - niedziela, a 1 maja był także dniem wolnym od pracy, PIT-y z rozliczeniem za zeszły rok można składać jeszcze dziś. Zgodnie z danymi MF już ok. 9,5 mln podatników złożyło e-PIT-y

28 kwietnia 2017 roku

Nowak: MF sfinansowało 61 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych

W maju planowany jest jeden kasowy przetarg sprzedaży (18 maja) i jeden przetarg zamiany obligacji (25 maja). Zgodnie z planem kwartalnym i wcześniejszymi zapowiedziami, w związku z dobrą sytuacją płynnościową budżetu oraz dotychczasową realizacją procesu finansowania, planowana podaż na przetargu sprzedaży wynosi 3-5 mld zł.

21 kwietnia 2017 roku

Resort finansów spodziewa się wzrostu dynamiki eksportu

Można oczekiwać wzrostu dynamiki eksportu, co powinno sprawiać, że wzrost gospodarczy będzie przyspieszał - poinformował w Sejmie Leszek Skiba, wiceminister finansów. Jego zdaniem, prognozy zawarte w Aktualizacji programu konwergencji są korzystne od strony dochodowej.

20 kwietnia 2017 roku

Dobrowolny split payment VAT wejdzie w życie 1 stycznia 2018 r.

Dobrowolne stosowanie nowego rozwiązania podatkowego - podzielonej płatności VAT (tzw. split payment) wejdzie w życie 1 stycznia 2018 r., a jego obligatoryjność będzie wprowadzana etapowo, zapowiedział wiceminister finansów Paweł Gruza.

19 kwietnia 2017 roku

Resort finansów zakłada zwiększanie kwoty wolnej od podatku

Ministerstwo Finansów uwzględniło w projekcie aktualizacji programu konwergencji podwyższenie kwoty wolnej od podatku w kolejnych latach, poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba. Dokument nie odnosi się jednak do kwestii ewentualnego obniżenia podatku VAT, dodał.

12 kwietnia 2017 roku

Skiba: dochody budżetu z VAT w I kwartale br. wyższe o 40 proc.

Zdaniem wiceszefa MF Leszka Skiby wzrost dochodów państwa z VAT w pierwszym kwartale pokazuje, że 11 proc. wzrost w kolejnych kwartałach roku jest możliwy do osiągnięcia, nawet jeśli dochody z tego podatku byłyby w kolejnych miesiącach nieco słabsze.

4 kwietnia 2017 roku

Paweł Cybulski wiceministrem finansów i wiceszefem KAS

Paweł Cybulski, były dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcą Szefa Krajowej Administracji Skarbowej – poinformował resort na stronach internetowych.

31 marca 2017 roku

Dług sektora finansów publicznych przekroczył bilion złotych

Dług sektora instytucji rządowych i samorządowych przekroczył w IV kw. ub.r. bilion złotych - wynika z komunikatu MF. Wiceminister finansów Piotr Nowak zapewnia, że dług jest pod kontrolą, a wielkość gospodarki zbliża się do dwóch bilionów złotych

30 marca 2017 roku

MF: 4 mld złotych z podatku bankowego w tym roku

Zakładamy, że w tym roku budżet państwa uzyska blisko 4 mld zł z tytułu podatku bankowego - powiedział w czwartek wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Dodał, że w ubiegłym roku było to powyżej 3 mld zł.

27 marca 2017 roku

Złoty w górę na skutek zawirowań politycznych w USA

Ostatni tydzień przyniósł bardzo silne spadki rentowności polskich obligacji skarbowych. Złoty w górę po tym jak polityka D. Trumpa nie zdała testu poparcia w Kongresie USA. Kurs EURPLN ponownie w okolicach minimum ostatnich dnia na 4,26