tag

motoryzacja

Wczoraj

Polacy są otwarci na nowoczesność w motoryzacji

Polacy są bardziej otwarci na innowacje w motoryzacji i wprowadzenie na drogi samochodów autonomicznych niż inni Europejczycy - wynika z opublikowanego we wtorek badania przeprowadzonego w europejskich krajach przez brytyjską uczelnię LSE i firmę Goodyear.

Polacy kupili w minionym roku ponad 416 tys. aut osobowych

Liczba nowych rejestracji samochodów osobowych w 2016 roku wyniosła 416.123 jest to o 17,2 proc. więcej (o 61,1 tys. szt.) niż w rok poprzednim. Liczba łącznie zarejestrowanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. wzrosła o 16,6 proc. (o 67,7 tys. szt.) i wyniosła 475.935 – wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

Przedwczoraj (16 stycznia)

13 stycznia

12 stycznia

W 2016 r. wyprodukowano w Polsce ponad 660 tys. samochodów

Polskie fabryki wyprodukowały w grudniu ubiegłego roku 51.425 samochodów osobowych i dostawczych czyli o 12,68% więcej niż w grudniu rok wcześniej – informuje Instytut badan Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. W całym 2016 r. liczba aut, która opuściła polskie fabryki wyniosła 660.642 szt. i było to o 2,84% czyli 18.236 szt. więcej niż w 2015r.

Wcześniejsze publikacje

Wzrost sprzedaży Opla dzięki Astrze z Gliwic

Wytwarzany przede wszystkim w fabryce w Gliwicach Opel Astra piątej generacji był w ubiegłym roku głównym motorem napędzającym wzrost sprzedaży aut tej marki w całej Europie - wynika z danych firmy. W minionym roku Opel sprzedał najwięcej samochodów od pięciu lat.

Mimo skandalu rośnie sprzedaż Volkswagena

Skandal dotyczący fałszowania pomiarów toksyczności spalin w samochodach z silnikami Diesla nie wpłynął negatywnie na wyniki sprzedaży Volkswagena. Koncern poinformował, że w 2016 r. sprzedał na świecie o 3,8 proc. więcej samochodów niż w 2015 r.

Pozostałe publikacje o tym tagu

4 stycznia 2017 roku

Amerykanie kupili rekordowo dużo aut w 2016 r.

Sprzedaż nowych aut w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku sięgnie rekordowej liczby 17,5 mln - przewidują analitycy rynku motoryzacyjnego, na których w środę powołała się agencja AP

3 stycznia 2017 roku

Trump tweetuje - GM rezygnuje

Meksyk nie tylko przyciąga tańszymi kosztami pracy, ale także oferuje również sieć międzynarodowych umów handlowych i bliskość do amerykańskiego rynku samochodowego w USA. GM to nie jedyny koncern, który przyciąga Meksyk.

28 grudnia 2016 roku

457 tys. nowo zarejestrowanych samochodów w 2016r.

Mijający rok powinien zamknąć się liczbą ponad 457 tys. rejestracji aut osobowych i dostawczych, w tym 400 tys. osobowych - prognozuje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

21 grudnia 2016 roku

Rekordowy rok gliwickiego Opla

W ubiegłym roku gliwicka fabryka wyprodukowała o 53 proc. więcej niż rok wcześniej. Tegoroczny wzrost produkcji był mniejszy, wyniósł 18,6 proc.

16 grudnia 2016 roku

Rośnie sprzedaż Volkswagena, mimo fałszowania pomiaru spalin.

Sprzedaż koncernu Volkswagen rośnie, mimo skandalu z fałszowaniem pomiarów toksyczności spalin. Jak podaje agencja AP, niemiecki koncern motoryzacyjny sprzedał w listopadzie o 7,9 proc. samochodów więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. O wynikach zadecydowały Chin.

15 grudnia 2016 roku

Złodzieje samochodów mają nowy cel – kradną auta z wypożyczalni

Na odzyskanie samochodu przez policję nie zawsze można liczyć, bo skuteczność mundurowych – według danych Komendy Głównej Policji – waha się w okolicach 20-25 proc. Pracownicy firm wynajmujących pojazdy powinni przechodzić specjalne szkolenia, np. prowadzone przez specjalistów z policji, które pozwalałyby w szybszy i sprawniejszy sposób, na podstawie chociażby wywiadu środowiskowego, wykrywać nieuczciwych wypożyczających

1 grudnia 2016 roku

Bruksela daje zielone światło opłatom za przejazd autostradami w Niemczech

Komisja Europejska porozumiała się z Niemcami ws. wprowadzenia opłat za użytkowanie autostrad w tym kraju przez kierowców samochodów osobowych. Bruksela przekonuje, że nie będzie dyskryminacji, ale Niemcy nie odczują myta w takim stopniu jak cudzoziemcy. Krótkoterminowa winieta (na 10 dni) ma kosztować od 2,5 euro do aż 20 euro

1 grudnia 2016 roku

Mechaniczna Hussarya – polski super samochód (WIDEO)

Spółka Arrinera chce w przyszłym roku zaprezentować wersję samochodu Hussarya, która będzie się mogła poruszać po drogach publicznych. Dzięki temu chcą sprzedawać kilkadziesiąt takich aut rocznie

29 listopada 2016 roku

Auta na minuty są już dostępne dla klientów indywidualnych

Od teraz, w Warszawie osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi car sharingu mogą w prosty sposób zarezerwować wybrany pojazd. Auto można odebrać w jednej z 20 baz na terenie miasta, otworzyć smartfonem i ruszyć w drogę.

28 listopada 2016 roku

Firmy coraz chętniej wynajmują samochody

Polska branża CFM (rynek wynajmu długoterminowego), wzorem europejskich potentatów, coraz bardziej otwiera się na małe i średnie przedsiębiorstwa, dostosowując swoją ofertę do wymagań małych i średnich przedsiębiorców. Jak twierdzą eksperci, w najbliższych latach nastąpi dynamiczny wzrost liczby wynajmowanych pojazdów.

23 listopada 2016 roku

UOKiK zbada czy doszło do zmowy cenowej na rynku ubezpieczeniowym

UOKiK sprawdzi czy podwyżki OC, niekiedy dochodzące do 100 proc. nie są efektem zmowy cenowej. W tym celu urząd rozpoczął badanie rynku, które ma sprawdzić przyczyny znacznych podwyżek ubezpieczenia OC i ocenić możliwość zmowy firm ubezpieczeniowych.