tag

MSWiA

17 sierpnia

M. Błaszczak: będzie nowy system regionalnego ostrzegania

W myśl projektu nowej ustawy, system alarmowania ma się opierać m.in. na informacjach radiowych, graficznych i tekstowych w trakcie emisji programów telewizyjnych oraz w internecie. Kolejnym elementem systemu mają być krótkie wiadomości tekstowe lub wiadomości poczty głosowej przesyłane za pomocą telefonii komórkowej abonentom znajdującym się w zagrożonym rejonie

15 sierpnia

Po nawałnicach: Premier i szef MSWiA jadą dziś na Pomorze

Straty i problemy po nawałnicach są sukcesywnie usuwane - zapewnił we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Poinformował, że we współpracy z wojewodami i samorządami trwa szacowanie szkód. We wtorek po południu premier Beata Szydło uda się do woj. pomorskiego, a on - do kujawsko-pomorskiego

13 sierpnia

M. Błaszczak: będą odszkodowania dla osób poszkodowanych przez nawałnicę. 100 tys. zł na odbudowę domu

Jest to pomoc określona w przepisach - 6 tysięcy złotych dla poszkodowanych plus oczywiście wsparcie na odbudowę domów do 100 tysięcy złotych. To wszystko jest już przygotowane, nad tym pracują wojewodowie. Pieniądze są, dysponujemy odpowiednią rezerwą w budżecie państwa. Ta rezerwa jest do dyspozycji ministra spraw wewnętrznych i administracji. Procedura jest ściśle określona - zapewniał na antenie TVP 1 "Gość wiadomości" Mariusz Błaszczak

12 sierpnia

M. Błaszczak: mały ruch graniczny z Rosją nie zostanie przywrócony

Rok po szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży (ŚDM) mały ruch graniczny z Rosją w obwodzie kaliningradzkim wciąż nie został przywrócony - jak powiedział w sobotę szef MSWiA Mariusz Błaszczak - "ze względu na zagrożenia związane z polityką rosyjską". "To zupełnie oczywiste". Jednocześnie dodał, że jeżeli zmieni się sytuacja w Rosji, "to oczywiście możemy wrócić do małego ruchu granicznego"

Wcześniejsze publikacje

MSWiA zainaugurowało kampanię dot. projektu graficznego paszportu

Minister wskazał, że po raz pierwszy w historii każdy będzie mógł wziąć udział w projektowaniu polskiego paszportu. Zainteresowani mogą zdecydować, który z motywów znajdzie się w nowym polskim paszporcie. W galerii są postacie, wydarzenia, miejsca i symbole związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Pozostałe publikacje o tym tagu

31 maja 2017 roku

W całej Polsce bezpłatna usługa powiadamiania o odbiorze paszportu

Usługa darmowych powiadomień będzie możliwa po wyrażeniu zgody przez wnioskodawcę na przetwarzanie danych osobowych, a po przekazaniu powiadomienia o możliwości odbioru paszportu, dane te - w tym teleadresowe, które wnioskujący poda - zostaną usunięte.

26 grudnia 2016 roku

MSWiA: powstanie Centralna Baza Magazynowa

Planowane utworzenie centrów z niezbędnym sprzętem ma pozwolić na elastyczne i dopasowane do skali zagrożenia, gospodarowanie zasobami ochrony ludności. Zasoby te będą wykorzystywane na terenie całego kraju, ułatwiając prowadzenie akcji ratowniczych i przyczyniając się do zmniejszenia strat spowodowanych skutkami zagrożeń.

8 grudnia 2016 roku

Tego egzaminu polskie państwo jeszcze nie zdało. Nasze dokumenty nie są odpowiednio chronione

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji już pracuje nad przepisami, które kompleksowo uregulują prawo dotyczące wytwarzania i obiegu dokumentów. Projekt ustawy przygotowany przez MSWiA trafił właśnie do konsultacji społecznych.Rolę „Drukarni Narodowej” mogłaby pełnić Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która i teraz jest głównym emitentem najważniejszych polskich dokumentów.

20 lipca 2016 roku

Problem z dowodami osobistymi. Dotyczy nawet 37 tys. dokumentów

Warto sprawdzić numer seryjny swojego dowodu osobistego. Według doniesień "Dziennika Gazety Prawnej" nawet 37 tys. dowodów zamówionych przez MSWiA może być nieważnych. Wskutek błędu w rejestrach naniesiono na nie złe numery seryjne.

19 lipca 2016 roku

MSWiA chce zabezpieczeń przed niekontrolowanym zadłużeniem gmin

Wzmocnienie zabezpieczeń przed niekontrolowanym zadłużeniem gmin - to główny cel projektu zmian w ustawie o regionalnych izbach obrachunkowych. Przygotowane przez resort spraw wewnętrznych i administracji propozycje trafiły do uzgodnień.

2 lutego 2016 roku

Odkręcanie prywatyzacji kolejki linowej PKL na Kasprowy Wierch

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję MSW z 2015 r. dotyczącą przeniesienie majątku Polskich Kolei Linowych do zagranicznej spółki Polskie Koleje Górskie - poinformował we wtorek PAP starosta tatrzański Piotr Bąk, który zaskarżył decyzję MSW

1 stycznia 2016 roku

W 2016 r. podwyżki po 200 zł dla funkcjonariuszy służb MSWiA

W 2016 roku każdy funkcjonariusz służb podległych MSWiA otrzyma po około 200 zł, czyli 5 proc. podwyżki - to efekt spotkania kierownictwa resortu ze związkami zawodowymi służb mundurowych, które odbyło się pod koniec ubiegłego roku

10 grudnia 2015 roku

Wiceszef MSWiA: Na razie nie będzie nowych województw, ale...

Nie ma obecnie gotowego planu zmian w podziale administracyjnym Polski, PiS nie zapowiadało wprowadzenia zasadniczej reformy administracyjnej kraju - powiedział w czwartek wSejmie sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński. Ale możliwe są pewne korekty, np. wyodrębnienie województwa warszawskiego - dodał minister

19 listopada 2013 roku

Największa afera w historii Polski

Śledztwo dotyczy podejrzenia dużej korupcji. Prawdopodobnie największej w historii Polski, dotyczącej teleinformatyki, a konkretnie zakupu sprzętu przez dawne Centrum Projektów i Usług Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

19 listopada 2013 roku

Ogromna afera w ministerstwie spraw wewnętrznych, CBA zatrzymało 18 osób - czy to koniec rządów Tuska?

Na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie CBA zatrzymało rano kolejnych 18 osób w związku ze śledztwem w sprawie wielkiej afery korupcyjnej dotyczącej Centrum Projektów Informatycznych w dawnym MSWiA. Jednym z zatrzymanych ma być obecny wiceprezes GUS. Jak z kolei informuje RMF.FM, CBA wkroczyło do mieszkania b. wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Witolda Drożdża. Został on powołany na to stanowisko w listopadzie 2007 r., kiedy resort przejął Grzegorz Schetyna.