tag

Niemcy

Wczoraj

Przedwczoraj (22 lipca)

Niemcy: czy klienci będą skarżyć kartel motoryzacyjny VW, Daimlera i BMW?

Komisja Europejska sprawdza zarzuty wobec niemieckich koncernów motoryzacyjnych, które podejrzewa się o utworzenie nielegalnego kartelu. Zdaniem ekspertów możliwe będą pozwy nabywców samochodów wobec nielegalnego kartelu, o którego utworzenie podejrzewa się niemieckie firmy przemysłu motoryzacyjnego - poinformowała w sobotę agencja dpa

21 lipca

Wojna wywiadów między Turcją a Niemcami?

Szef Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) Hans-Georg Maassen ostrzegł w piątek na łamach dziennika "Neue Osnabruecker Zeitung" przed działaniem na terytorium Niemiec tureckich służb, które usiłują inwigilować mieszkających w Niemczech Turków.

18 lipca

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

11 lipca 2017 roku

Jaki nowy porządek świata: anarchia, recesja, a może nawet wojna?

Goldman Sachs: „Wojna lub recesja niezbędne, by przerwać okres niskiej zmienności cen akcji” (ang.: „War or recession required to break persistent low volatility”). Taki tytuł obiegł globalne media zajmujące się finansami w tygodniu, kiedy USA świętowały Dzień Niepodległości, prezydent Trump wygłosił historyczne przemówienie na Placu Krasińskich w Warszawie, wojska irackie zdobyły Mosul, a Hamburg nawiedziły watahy lewaków przy okazji szczytu G2

8 lipca 2017 roku

Hamburg stał się polem bitwy. Szef MSW bezsilny wobec terroru

Szef MSW Hamburga Andy Grote ostrzegł w sobotę, że ekstremiści ze skrajnie lewicowego "czarnego bloku", odpowiedzialni za ekscesy w minionych dwóch dniach, będą próbowali wykorzystać sobotnie demonstracje do ponownego sprowokowania zamieszek przy okazji G20.

27 czerwca 2017 roku

Niemcy: Minister handlu USA odwołał wizytę w Berlinie

Relacje gospodarcze między Niemcami a USA są napięte od objęcia urzędu prezydenta przez Trumpa. Berlin zarzuca Waszyngtonowi protekcjonizm w handlu. Stany Zjednoczone w marcu zarzuciły kilku producentom stali dumping. W czerwcu miał zostać przedstawiony raport o tym, czy import stali z UE zagraża narodowemu bezpieczeństwu USA.

19 czerwca 2017 roku

Niemiecka polityka czystej energii kosztowała nas setki milionów złotych. I nadal za nią płacimy

W szczytowym momencie koszty działań zaradczych podejmowanych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne dla przeciwdziałania zagrożeniu bezpieczeństwa krajowego systemu elektroenergetycznego powodowanego przez przepływy niegrafikowe przekraczały 100 mln euro rocznie. I choć Niemcy pokrywali większość tych kosztów, istotna ich część została poniesiona przez PSE i przeniesiona w taryfie przesyłowej na wszystkich krajowych odbiorców energii elektrycznej. Obecnie po uruchomieniu przesuwników fazowych koszty są znacznie niższe, ale nadal wszyscy Polacy dokładają się do realizacji niemieckiej „Energiwende”

17 czerwca 2017 roku

Niemiecka prasa krytykuje Sigmara Gabriela za antyamerykańską szarżę

Ostra krytyka pod adresem Senatu USA za uchwalenie nowych sankcji wobec Rosji, zawarta we wspólnym oświadczeniu szefa MSZ Niemiec Sigmara Gabriela i kanclerza Austrii Christiana Kerna, spotkała się z negatywną reakcją CDU i Zielonych oraz części niemieckiej prasy.

17 czerwca 2017 roku

Niewielkie zainteresowanie marszem muzułmanów przeciwko terroryzmowi

Zaledwie kilkaset osób przyszło w sobotę na marsz muzułmanów przeciwko islamskiemu terroryzmowi w Kolonii na zachodzie Niemiec. Organizatorzy zapowiadali wcześniej udział 10 tys. osób. Największe niemieckie stowarzyszenie muzułmańskie DITIP odmówiło udziału.

15 czerwca 2017 roku

Niemcy chwalą globalizm i ganią Trumpa

** Globalizacja to proces, którego nie da się powstrzymać, nawet za pomocą protekcjonistycznej polityki gospodarczej, której zwolennikiem jest Donald Trump - mówił na regionalnym forum gospodarczym w Niesky, na wschodzie Niemiec, ekspert ekonomiczny Ulrich Kater

14 czerwca 2017 roku

Dominacja Niemiec w handlu z resztą świata

Od wielu już lat Niemcy uzyskują bardzo duże dochody z eksportu towarów i usług i notują dodatnie saldo w bilansie rozrachunków bieżących. Wykorzystują nie tylko słabość ekonomiczną poszczególnych krajów Europy, lecz także euro oraz swoją silną pozycję na rynku globalnym