tag

Niemcy

Przedwczoraj (16 stycznia)

Trump: Unia Europejska to wehikuł, który wspiera Niemcy

Wierzę, że inne kraje też wyjdą z UE. Utrzymanie tego razem nie będzie tak proste, jak wielu ludziom się wydaje, a jeśli uchodźcy dalej będą napływać do różnych części Europy, to będzie bardzo ciężko – powiedział Donald Trump w wywiadzie dla „Timesa”

11 stycznia

6 stycznia

2 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 grudnia 2016 roku

Nowa polityka socjalna Niemiec nie ograniczy emigracji z Polski

Na początku grudnia w Bundestagu została przyjęta ustawa przewidująca zmiany w polityce socjalnej Niemiec. Przewiduje ona, że niepracujący cudzoziemcy z krajów Unii Europejskiej, dopiero po 5 latach nabędą praw do zasiłku socjalnego. Dla osób opłacających składki i pracujących legalnie w Niemczech przez przynajmniej 6 miesięcy, zostaną zachowane wszystkie uprawnienia.

3 grudnia 2016 roku

Niemcy płyną na żegludze śródlądowej - czy Polska mogłaby ich dogonić?

Tylko w 2014 roku niemieckie rzeki przetransportowały 228,5 mln ton towarów. Stanowiło to 0,7 proc. wzrost względem roku 2013-go. Transport ładunków w kontenerach to 2,4 mln TEU - co stanowi wzrost rzędu 7,9 proc. Zaś towary importowane stanowią 103,9 mln ton. Żegluga śródlądowa jest potęgą u naszych zachodnich sąsiadów. Czy Polska mogłaby powtórzyć ten sukces?

1 grudnia 2016 roku

Bruksela daje zielone światło opłatom za przejazd autostradami w Niemczech

Komisja Europejska porozumiała się z Niemcami ws. wprowadzenia opłat za użytkowanie autostrad w tym kraju przez kierowców samochodów osobowych. Bruksela przekonuje, że nie będzie dyskryminacji, ale Niemcy nie odczują myta w takim stopniu jak cudzoziemcy. Krótkoterminowa winieta (na 10 dni) ma kosztować od 2,5 euro do aż 20 euro

30 listopada 2016 roku

Jaka sprzedaż detaliczna w Niemczech?

Sprzedaż detaliczna w Niemczech w październiku wzrosła o 2,4 proc. mdm, we wrześniu spadła o 1,5 proc. - poinformował dziś Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Podano też, że w ujęciu rok do roku sprzedaż detaliczna spadła o 1,0 proc.

28 listopada 2016 roku

Hakerzy stoją za awarią sieci internetowej Deutsche Telekom

Przyczyną problemów z dostępem do internetu, telefonów i telewizji kablowej, które dotknęły ok. 900 tysięcy klientów Deutsche Telekom, był atak hakerów spoza Niemiec - poinformował w poniedziałek Federalny Urząd Bezpieczeństwa Technik Informacyjnych (BSI).

28 listopada 2016 roku

Wielka awaria internetu w Niemczech

Deutsche Telekom, którego klienci mają problemy z dostępem do sieci, stwierdził, że przyczyną jest wadliwe działanie części routerów

25 listopada 2016 roku

Niemcy/Minister pracy: do 2045 r. emerytury nie spadną poniżej 46 proc.

Do 2025 roku nastąpi całkowite zrównanie świadczeń emerytalnych mieszkańców byłej NRD z emerytami z byłej RFN. Podwyższone zostaną renty dla osób, które wskutek wypadku utraciły częściowo zdolność do pracy. Ich świadczenia mają być obliczane tak, jakby pracowali do 65., a nie jak obecnie, do 62. roku życia.

23 listopada 2016 roku

Bruksela na kolizyjnym kursie z Berlinem ws. polityki budżetowej

Propozycje KE, by państwa unijne, które mają takie możliwości, zwiększyły swe wydatki budżetowe, żeby rozruszać gospodarkę eurolandu, spowodowały ochłodzenie relacji na linii Bruksela-Berlin. Niemcy zarzucają KE, że ta nie ma prawa stawiać takich żądań