tag

notowania

31 maja

5 maja

KNF zażądał od GPW zawieszenia notowań akcji 8 spółek

Komisja Nadzoru Finansowego zażądała od Giełdy Papierów Wartościowych zawieszenia na miesiąc obrotu akcjami spółek: MNI, B.A.C.D., Lark.pl, Hawe, Budopol-Wrocław, Mediatel, B3System, Graviton Capital, podając za powód nieprzekazanie przez te spółki raportów rocznych za 2016 r. - poinformował KNF w komunikacie.

25 kwietnia

19 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Banki ciągną indeksy w dół

Tracą akcje włoskiego banku Banca Monte dei Paschi di Siena z powodu obaw, że nie uda mu się zgromadzić 5 mld euro, koniecznych do utrzymania płynności

Dobra sesja pomimo tragicznych wydarzeń

Powoli dobiega końca dobra sesja giełdowa na europejskich parkietach na których pozytywnie wyróżnia się polski najważniejszy indeks WIG20. Nastroje na rynkach są dosyć pozytywne pomimo tragicznych wydarzeń z Niemiec oraz Turcji, gdzie doszło do zamachów terrorystycznych. W przypadku rynku amerykańskiego główne indeksy notują nowe, historyczne szczyty.

Pozostałe publikacje o tym tagu

28 listopada 2016 roku

Ropa i polityka dyktują nastroje

W Europie spadały wyceny firm energetycznych i banków. Tym ostatnim przewodziły banki włoskie, które poza kłopotami ze złymi kredytami obciążają jeszcze obawy o wynik referendum zaplanowanego na niedzielę

15 listopada 2016 roku

Energetyka ciągnie WIG20 w dół

Na giełdzie tracą Enea oraz Energa, które straciły swoje miejsce w indeksie światowym MSCI EM. Rewizja składu indeksu okazałą się za to pozytywna dla JSW, której notowania zbliżyły się dzisiaj do poziomu 80 złotych

1 kwietnia 2016 roku

Winowajczynią dzisiejszych kiepskich nastrojów na parkietach jest ropa naftowa

Kluczowym punktem dzisiejszego dnia był, jak co miesiąc, odczyt danych z amerykańskiego rynku pracy. Dane okazały się solidne i z początku wywołały umiarkowane umocnienie dolara, które jednak zostało w dużej mierze zniesione późniejszym wieczorem. Nie można nie wspomnieć też fali wyprzedaży, która przetoczył się po europejskich parkietach

12 lutego 2016 roku

Odliczanie dla chińskiego juana już się rozpoczęło

Czasy niedocenionego chińskiego juana odeszły już do historii. W kontekście trwających na całym świecie konkurencyjnych dewaluacji juan jest obecnie istotnie przeceniony w porównaniu z równorzędnymi głównymi walutami, przede wszystkim z dolarem i euro

18 stycznia 2016 roku

Poważne spadki na GPW, złoty lekko odrabia straty

Trudny poniedziałek na rynkach po piatkowej obniżce ratingu Polski przez agencję Standard & Poor's. WIG 20 na zamknięciu poniedziałkowej sesji spadł o 3,21 proc. i wyniósł 1679,22 pkt. WIG spadł o 2,87 proc. i wyniósł 42464,60 pkt. Na rynkach walutowych złoty tracił wobec dolara i euro. O godz. 17.20 euro kosztowało 4,46 zł, dolar 4,09 zł, a frank 4,07 zł

15 stycznia 2016 roku

Amerykański koniec tygodnia

Każda dobra informacja z Wall Street to duży plus dla giełd, bo oczekiwania wobec amerykańskich gigantów są wyjątkowo złe. Rynek spodziewa się, że ich zyski spadną, i to mocno. Jeżeli tak się rzeczywiście stanie, boleśnie odczują to rynki globalne.

9 grudnia 2015 roku

Ekspert: na warszawskiej giełdzie indeks WIG20 najniżej od sześciu lat

Indeks 20 największych spółek (WIG 20) na warszawskiej giełdzie spadł w środę poniżej poziomu 1800 punktów, ostatni raz indeks był tak nisko w kwietniu 2009 r. - podkreślił analityk rynków finansowych z Domu Maklerskiego XTB Arkadiusz Trzciołek. WIG20 na zamknięciu środowej sesji spadł o 2,3 proc. - do 1773,21 pkt.

24 sierpnia 2015 roku

Widmo krachu: Chiny straszą globalne rynki

Obawy o kondycję chińskiej gospodarki i ewentualny kryzysu, który mógłby się rozlać po całym świecie wystraszyły inwestorów. W poniedziałek na wartości traciły waluty wschodzące, mocno pikowały też indeksy giełdowe, w tym warszawski, który tracił ok. 3 proc.

18 lutego 2015 roku

Na Wall Street poprzeczka coraz wyżej, w Warszawie bez zmian

Warszawskie byki mogą jedynie zazdrościć swoim amerykańskim kolegom, którym udało się doprowadzić S&P500 do poziomu 2100 punktów. WIG20 z trudem zdołał wznieść się nieco ponad 2350 punktów, nie ma więc czym się chwalić. Na naszym rynku nie widać ani chęci, do wzrostu, ani lokomotyw, mogących do niego pobudzić, ani kapitału.

13 lutego 2015 roku

GPW nie korzysta na hossie

Dzisiejszy dzień przyniósł nam kontynuację hossy na światowych parkietach giełdowych. Podczas dzisiejszej sesji mieliśmy naruszenie rekordowych poziomów zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych. Niestety Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie skorzystała na fali globalnych wzrostów

13 lutego 2015 roku

GIEŁDY: Frankfurt, Paryż i Nowy Jork znów przy rekordach

Cień szansy na powstrzymanie eskalacji konfliktu na Ukrainie oraz niewiele większe nadziej na porozumienie Grecji z wierzycielami wystarczyły, by na rynkach finansowych powiało optymizmem. Na głównych parkietach powiew ten przyniósł powrót do rekordowo wysokich poziomów. Sytuacja w najbliższych dniach może być jednak dynamiczna.

4 lutego 2015 roku

GIEŁDA: Surowcowe wzloty i bankowe spadki

Trwające od trzech sesji dynamiczne odreagowanie spadków na rynku ropy naftowej i miedzi, robi wrażenie na większości parkietów, wyraźnie pomagając bykom, choć jeszcze niedawno przeważały opinie o licznych korzyściach, wynikających z niskich cen surowców. Nie mogło ono przejść bez reakcji u nas, szczególnie w odniesieniu do indeksu największych spółek.

2 lutego 2015 roku

Rynki po południu – dobre dane z Polski nie pomagają GPW

O poranku poznaliśmy doskonały odczyt przemysłowego indeksu PMI dla gospodarki polskiej – 55,2 pkt. Bardzo dobre dane przełożyły się na umocnienie złotego, ale nie wpłynęły istotnie na giełdę. Im dłużej sesja trwa, tym większe spadki obserwujemy na głównych spółkach. Akcje PKN Orlen i JSW tracą już ponad 3%, a niecałe 2% traci PZU, PGNiG czy Tauron. Globalne nastroje na parkietach nie wspierają GPW, chociaż akurat rynki zaliczane do naszych konkurentów dziś zyskują.

2 lutego 2015 roku

Chińskie dane i grecka pielgrzymka ustawią nastroje

Niedzielne dane chińskich instytucji, pokazujące spadek wskaźników PMI zarówno dla przemysłu, jak i usług, znalazły dziś potwierdzenie w wersji publikowanej przez Markit Economics. Nie pozostaną one raczej bez wpływu na rynki, szczególnie gdyby dołożyły się do nich negatywne sygnały z Niemiec, strefy euro lub Stanów Zjednoczonych

30 stycznia 2015 roku

Pozytywna końcówka miesiąca

Pomimo mieszanych wyników spółek, które wczoraj opublikowały swoje wyniki w Stanach Zjednoczonych, Wall Street zdołała odrobić część swoich strat. Z kolei w Europie mamy kolejny dzień lekkich wzrostów, co zapowiada najlepszy początek roku dla europejskich giełd od kilkudziesięciu lat.

30 stycznia 2015 roku

Giełdowy efekt końca stycznia w Warszawie

Pierwsze dwie dekady stycznia zdawały się rozwiewać nadzieje warszawskich inwestorów na udany początek roku. W ciągu ostatnich siedmiu sesji WIG20, mimo wielu przeszkód, zyskał jednak prawie 100 punktów i wszystko wskazuje na to, że zakończy miesiąc zwyżką. Efektu stycznia możemy pozazdrościć Frankfurtowi, ale i my mamy skromną nagrodę pocieszenia.

27 stycznia 2015 roku

Dzisiejsza przecena na parkietach z nadzieją na odbicie

Dzisiejszy dzień nie do końca potoczył się zgodnie z wcześniejszymi założeniami inwestorów. Cofnięcie było dzisiaj widoczne praktycznie na większości najważniejszych światowych parkietach. W Europie było to związane praktycznie z ponowną oceną greckich wyborów oraz chęcią realizacji zysków, z kolei w Stanach mieliśmy kolejną falę słabych wyników spółek oraz słabe dane o zamówieniach na dobra.