tag

odzież

21 kwietnia

Polski rynek odzieżowo-obuwniczy może rosnąć w tempie 5 proc. do końca dekady

Przy obecnym tempie ekspansji zagranicznej polskich firm odzieżowych i obuwniczych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, potencjał wzrostowy eksplorowanych kierunków zacznie się wyczerpywać w ciągu najbliższych 5-10 lat. Choć dynamika polskiego rynku odzieżowo-obuwniczego może utrzymywać się na poziomie ok. 5 proc. nawet do końca dekady, to powinny one rozszerzać zasięg rozpoznawalności i wchodzić na nowe rynki - Europy Zachodniej, a w dalszej kolejności na rynki np. dalekowschodnie, wynika z raportu Banku Pekao.

1 marca

23 września

18 sierpnia

Wcześniejsze publikacje

F*CK YOUR XMAS - klienci oburzeni kontrowersyjną kolekcją "koszulek świątecznych" House. Zapowiedziano bojkot

Niedawno Empik miał nie lada problem w związku z udziałem w kampanii reklamowej kontrowersyjnych postaci - Adama "Nergala" vel "Holocausto" Darskiego oraz Marii Czubaszek. Bojkot ogłoszony przez środowiska katolickie szybko zmiótł celebrytów z ekranów i reklam. Teraz o wiele większy problem może mieć sieć odzieżowa House w związku ze swoją kontrowersyjną, świąteczną linią koszulek.

Pozostałe publikacje o tym tagu

3 lutego 2014 roku

"Kaszmir" po chińsku

Sprowadzoną z Chin mieszankę sierści szczurów i innych zwierząt, akrylu i wiskozy sprzedawano we Włoszech jako prawdziwy kaszmir. W Toskanii i w Rzymie Gwardia Finansowa skonfiskowała milion sztuk odzieży i dodatków z rzekomo naturalnych tkanin.

31 grudnia 2013 roku

Ekspansja polskich firm w Czechach

Czechy stają się coraz bardziej interesującym rynkiem dla polskich firm. Zarówno małe jak i wielkie przedsiębiorstwa odnoszą sukcesy w tym kraju. Intensywnie rozwija się też rynek doradztwa wspierającego wprowadzanie na czeski rynek polskich produktów i usług.

7 listopada 2013 roku

Polka nie może używać loga Pumy

Unijny Sąd zabronił dziś Polce Danucie Budziewskiej używania loga łudząco podobnego do znaku towarowego Pumy. Polka twierdziła, że jej logo przedstawia "kota domowego w fazie lądowania na przysłowiowe cztery łapy", a nie dziką pumę w fazie wyskoku.