tag

Orlen

16 maja

Orlen wypłaci odsetki od obligacji z jednodniowym opóźnieniem

Orlen z jednodniowym poślizgiem wypłaci inwestorom odsetki od obligacji PK11117. Termin wypłaty zapadał wczoraj, jednak jak tłumaczy koncern z Płocka awaria banku Pekao SA uniemożliwiła przelew środków do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Najpierw awarię miano usunąć do godziny 13 ej, później bank informował, że do 18 ej tłumacząc wewnętrznym błędem technicznym. Obecnie - jak informuje Orlen- środki są już przelewane na konta inwestorów

13 kwietnia

23 marca

17 lutego

Wcześniejsze publikacje

Kurs Lotosu i PKN Orlen w górę

Około godz. 14.00 notowania Lotosu i PKN Orlen rosną po informacji, że rząd powinien rozważyć wzrost udziału SP w PKN Orlen, a jednym ze sposobów może być połączenie z Lotosem.

Pozostałe publikacje o tym tagu

26 stycznia 2017 roku

Wyniki PKN Orlen w 2016 z pozytywnym efektem ograniczania "szarej strefy"

Wiceprezes PKN Orlen ds. finansowych Sławomir Jędrzejczyk przyznał, iż w ocenie spółki, na podstawie aktualnych wskaźników, większość "szarej strefy" na rynku paliowym została w IV kw. 2016 r. zniwelowana.Jednak jak zaznaczył to nie oznacza, że jest to koniec walki z szarą strefą .

24 stycznia 2017 roku

Skarb Państwa: nowa propozycja ustalania wynagrodzeń zarządu i rady Orlenu

Propozycja Skarbu Państwa odnosząca się zaś do wynagrodzenia członków rady nadzorczej PKN Orlen, zakłada, że będzie to iloczyn przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego liczonego przez GUS

20 stycznia 2017 roku

PKN Orlen planuje w 2020 r. uruchomienie instalacji visbreakingu

Projekt budowy instalacji visbreakingu jest zgodny z realizacją celów ogłoszonej niedawno nowej strategii tej spółki na lata 2017-21. Płocki koncern na inwestycje planuje przeznaczać średniorocznie 5,4 mld zł, z czego 3,7 mld zł na segment downstream (rafineria, petrochemia i energetyka), na segment detalu 0,6 mld zł oraz 0,8 mld zł na wydobycie.

19 grudnia 2016 roku

PKN Orlen obniża ceny… ciepła w Płocku

Obniżka cen ciepła, produkowanego na potrzeby Płocka przez zakładową elektrociepłownię, ma wynieść ok. 15 proc. To może oznaczać oszczędności rzędu 150-250 zł

16 grudnia 2016 roku

PKN Orlen: siła finansowa, kapitał ludzki i innowacje to główne filary strategii spółki

Otwarcie 100 nowych stacji benzynowych,oddanie do komercyjnej eksploatacji elektrociepłowni we Włocławku i Płocku oraz zwiększenia produkcji i wielkości zasobów ropy i gazu w Polsce i Kanadzie. PKN Orlen chce też dążyć do dalszego zwiększania wypłacanej dywidendy dla akcjonariuszy - to główne założenia strategiczne spółki na najbliższe lata

2 grudnia 2016 roku

PKN Orlen czeka na startupy i innowacyjne projekty

Poprzez specjalną aplikację serwisu można zgłosić propozycję innowacyjnych rozwiązań związanych z działalnością PKN Orlen i grupy kapitałowej tej spółki, w tym dziedzinach obejmujących produkcję,energetykę oraz marketing i sprzedaż.

2 listopada 2016 roku

Orlen podpisał ważną umowę na dostawy saudyjskiej ropy

PKN Orlen przedłużył do końca 2017 r. kontrakt na dostawy saudyjskiej ropy naftowej dla grupy kapitałowej tej spółki, zawarty w maju tego roku z Saudi Aramco, jednym z największych koncernów wydobywczych na świecie - poinformował w środę płocki koncern.

26 października 2016 roku

Orlen Lietuva i Lietuvos Geleżinkeliai bez porozumienia

Polskiej spółce naftowej Orlen Lietuva i litewskiej firmie kolejowej Lietuvos Geleżinkeliai nie udaje się osiągnąć kompromisu w sprawie stawek kolejowych. Strona litewska uważa, że spór powinien rozstrzygnąć sąd.

20 października 2016 roku

Orlen podejmie walkę z paliwową szarą strefą

Zauważalny jest już efekt powolnej eliminacji szarej strefy paliwowej - uważa wiceprezes PKN Orlen ds. finansowych Sławomir Jędrzejczyk. Jak podkreślił, walka z szarą strefą to proces, który zależeć będzie przede wszystkim od skutecznego egzekwowania prawa.

20 października 2016 roku

PKN Orlen zyskuje i rośnie

Zysk netto grupy PKN Orlen za 3 kw. 2016 r wyniósł ponad 1 mld 569 mln zł, czyli o 0,7 mld zł więcej niż w tym samym okresie 2015 r. Zysk netto grupy płockiego koncernu za 9 miesięcy 2016 r. to 3 mld 697 mln zł, czyli o 0,4 mld zł więcej niż w analogicznym okresie 2015 r.

13 października 2016 roku

PGNiG i Orlen wspólnie poszukują gazu

PGNiG i Orlen szukają wspólnie gazu w Wielkopolsce. Chcą potwierdzić, że w okolicy Winnej Góry koło Środy Wielkopolskiej jest gaz - wynika z czwartkowego komunikatu PGNiG.

28 września 2016 roku

Lotos i Orlen kupią sieć sklepów "Żabka"?

Pojawiły się spekulacje wokół sieci sklepów „Żabka”, która od kilku miesięcy jest oficjalnie wystawiona na sprzedaż. Sieć licząca ponad 4,5 tys. sklepów miałaby powędrować w ręce Orlenu i Lotosu. To mogłaby być transakcja roku, bowiem aby odkupić firmę Żabka Polska, nowy właściciel musi dysponować kwotą ok. 4,3 mld zł.

14 lipca 2016 roku

Orlen Upstream i PGNiG planują rozszerzyć współpracę

Orlen Upstream, spółka wydobywcza z grupy PKN Orlen oraz PGNiG podpisały list intencyjny o współpracy przy poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu węglowodorów, ropy naftowej i gazu ziemnego, na nowych obszarach w Polsce.

30 maja 2016 roku

Polskie firmy chcą robić biznes z Iranem. W kolejce PGNiG, Orlen, Lotos…

Polskie firmy energetyczne jak PGNiG, Orlen czy Lotos są partnerami, na których irańskie firmy mogą liczyć w sprzedaży czy eksploatacji złóż ropy i gazu - zapewnił wiceminister energii Michał Kurtyka. Dodał, że możemy Iranowi zaoferować zaawansowane technologie medyczne.

21 kwietnia 2016 roku

PKN Orlen szykuje nową strategię

PKN Orlen dokonuje przeglądu i analiz założeń strategicznych w kontekście potencjalnych zmian warunków makroekonomicznych. Wypracowane w ten sposób kierunki rozwoju płockiego koncernu będą znane w najbliższych miesiącach - zapowiedział prezes spółki Wojciech Jasiński.

8 lutego 2016 roku

Szara strefa w handlu paliwami w Polsce. Jak z nią walczyć?

PKN Orlen oraz POPiHN mówią jednym głosem w temacie ograniczenia szarej strefy na rynku paliw w Polsce. W opinii wyrażonej przez dr Adama Czyżewskiego, głównego ekonomistę PKN Orlen, pomocne w walce z szarą strefą w handlu paliwami może być stworzenie kompleksowej i wiarygodnej bazy danych o rodzajach oraz ilości infrastruktury paliwowej w Polsce.