tag

OZE

21 lipca

Nowe przepisy dotyczące OZE. To dobra wiadomość dla skarbu państwa

Burzliwe posiedzenia parlamentu nie przeszkadzają posłom pracować nad poważnymi tematami gospodarczymi. Sejm przegłosował w czwartek nowelizację ustawę o OZE. Przeciwko nowelizacji protestują lobbyści „zielonej energii”, projekt popierają natomiast spółki skarbu państwa, które za zielone certyfikaty płacą kolosalne pieniądze.

13 lipca

Zmiany w energetyce odnawialnej? Chodzi o nadpodaż zielonych certyfikatów

Grupa posłów PiS skierowała do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o OZE w zakresie dotyczącym zmiany wysokości jednostkowej opłaty zastępczej poprzez powiązanie jej wysokości z cenami praw majątkowych. W ocenie prawników Clifford Chance projekt można odczytać jako zapowiedź innych działań interwencyjnych w celu ratowania rynku zielonych certyfikatów

11 lipca

6 lipca

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

22 marca 2017 roku

BOŚ dokona odpisów na kredyty finansujące farmy wiatrowe

Utworzone przez BOŚ rezerwy wynoszą łącznie 220,8 mln zł. W kwocie tej 98,5 mln zł dotyczy bankowego portfela kredytowego farm wiatrowych, co oznacza wzrost o 92,1 mln zł w stosunku do 2015 r. Odpisy te związane są z finansowaniem przez Bank farm wiatrowych głównie w latach 2013 – 2015. Natomiast portfel pozostałych rezerw utrzymał się na poziomie zbliżonym do 2015 roku (wzrost o 4,5 mln zł). - poinformował bank w komunikacie.

13 marca 2017 roku

Coraz więcej Polaków korzysta z OZE

Z wyliczeń przygotowanych przez Ekspertów z Laboratorium Fotowoltaiki Politechniki Warszawskiej wynika, że czteroosobowe gospodarstwo domowe (decydując się na panele fotowoltaiczne) mogłoby obniżyć rachunek za energię elektryczną z 2475 zł (rocznie) do 275 zł.

23 stycznia 2017 roku

200 mln zł na program REGION z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska

200 mln zł trafi w 2017r. do beneficjentów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach programu priorytetowego _„SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez partnerów zewnętrznych. Część 2 REGION”_ ** - poinformował Fundusz.

11 stycznia 2017 roku

Energetycy ostrzegają: za dwa lata będzie systemowy niedobór mocy

Wiceminister Andrzej Piotrowski nie wykluczył, że w tym roku rząd wróci do pomysłu realizacji budowy elektrowni jądrowej .To znacznie pomogłoby zmniejszyć emisję CO2, zgodnie z oczekiwaniami unijnymi. Piotrowski chce również stworzyć odpowiednie warunki dla rozwoju elektromobilności, ale to nie wszystkie wyzwania jakie czeka w tym roku polski sektor energetyczny

4 stycznia 2017 roku

66 mln na wsparcie energii z OZE

Urząd Regulacji Energetyki poinformował o zakończeniu aukcji wsparcia dla OZE. Za 66 mln zł rocznie rząd zobowiązał się do zakupu energii z odnawialnych źródeł. Jak wyliczył ekspert Bartłomiej Derski wsparcie to będzie kosztowało gospodarstwo domowe ok. 2 grosze miesięcznie.

24 listopada 2016 roku

Zapłacimy więcej za prąd

Opłata OZE pojawiła sie na naszych rachunkach za energię w lipcu br. gdy weszła w życie nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii. Aukcyjny system wsparcia OZE ma zastąpić stosowane dotychczas "zielone certyfikaty" .

2 sierpnia 2016 roku

Miliard złotych od NFOŚiGW na poprawę jakości powietrza

Poprawa jakości powietrza poprzez ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 w wyniku zwiększenia produkcji energii z odnawialnych źródeł oraz zmniejszenia zużycia energii w budynkach – to cel programu „Poprawa jakości powietrza”, na który NFOŚiGW przeznaczy 1 mld zł. Wnioski na Część 1) Energetyczne wykorzystanie zasobów geotermalnych można składać od 8 sierpnia, na Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie rozpoczął się 1 sierpnia

28 lipca 2016 roku

Wkrótce powstanie pierwsza polska morska farma wiatrowa

120 turbin o łącznej mocy do 1200 MW planuje postawić na Bałtyku grupa Polenergia. Ma to być pierwsza polska morska farma wiatrowa. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku podał właśnie uwarunkowania środowiskowe dla tej inwestycji.