tag

papierosy

18 lipca

12 lipca

ZPP: Akcyza na papierosy elektroniczne oznacza skokową podwyżkę cen o 280 proc.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców apeluje o wstrzymanie prac nad nowelizacją ustawy o akcyzie, której celem jest objęcie tym podatkiem płynów do papierosów elektronicznych. Z szacunków ZPP wynika, że wejście w życie obecnie proponowanych przepisów doprowadzi do podwyżek cen liquidów o 280 proc. i likwidacji wielu polskich firm, zajmujących się ich produkcją

6 czerwca

5 czerwca

Wcześniejsze publikacje

Zlikwidowano kolejną, nielegalną fabrykę papierosów

Nielegalną fabrykę papierosów w Pszczynie zlikwidowali śląscy mundurowi. Zatrzymano troje obywateli Ukrainy, przy których znaleziono blisko tonę krajanki, 2,7 tony tytoniu i ponad 7 tys. gotowych papierosów - bez znaków akcyzy. Strata Skarbu Państwa to blisko 2,3 mln zł.

Rozbito gang produkujący nielegalne papierosy

Nielegalne wyprodukowanie prawie 3,5 mln sztuk papierosów o wartości ponad 2,3 mln zł zarzuciła prokuratura pięciu osobom, które zatrzymano w Częstochowie (Śląskie). Według śledczych to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 grudnia 2016 roku

Co dalej z obrotem wyrobami tytoniowymi? Czas na głos Brukseli

16 grudnia br. w Brukseli odbędzie się spotkanie przedstawicieli państw członkowskich UE dotyczące systemu śledzenia i monitorowania przemieszczeń wyrobów tytoniowych. Unia Europejska pracuje nad unijnym systemem śledzenia i monitorowania wyrobów tytoniowych – od producenta do ostatniego punktu detalicznego.

5 września 2016 roku

Ponad 18 mln papierosów w nielegalnej fabryce na Dolnym Śląsku

Ponad 18 mln papierosów i 25 ton tytoniu zabezpieczono w nielegalnej fabryce papierosów na Dolnym Śląsku - poinformowało CBŚP. Gang, który zajmował się ich produkcją, mógł spowodować straty sięgające ponad 16 mln zł. Towar miał trafić do Wielkiej Brytanii.

25 sierpnia 2016 roku

Nowe zasady działania branży e-papierosowej już za 14 dni

W dniu 24 sierpnia w Dzienniku Ustaw ogłoszona została ustawa z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Przepisy ustawy zmieniającej zasady prowadzenia działalności przez producentów, importerów i dystrybutorów papierosów elektronicznych wejdą w życie już 8 września br.

12 sierpnia 2016 roku

Dyrektywa tytoniowa wdrożona - co się zmieni?

Koniec z paleniem e-papierosów w miejscach publicznych - autobusach czy pociągach. To tylko jedna ze zmian w nowelizacji, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

27 lipca 2016 roku

Przemysł tytoniowy w biznesowej ofensywie

British American Tobacco, jeden z liderów branży tytoniowej na świecie zwiększy zatrudnienie w Polsce. W fabryce w Augustowie powstanie 200 nowych miejsc pracy, a dodatkowe kilkadziesiąt u zewnętrznych dostawców.

6 lipca 2016 roku

Polska Izba Handlu przeciwko znikającym markom na paczkach papierosów

Polska Izba Handlu zwróciła uwagę na niekorzystny, jej zdaniem, dla handlu przepis, który wkrótce może wejść w życie w ramach prac nad ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu. Chodzi o usunięcie z punków sprzedaży wyrobów tytoniowych informacji o wyrobach tytoniowych – czyli informacji o markach.

13 maja 2016 roku

Złe wieści dla polskiej branży tytoniowej i budżetu

Przebywający z dwudniową wizytą roboczą w Warszawie unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis uznał, że oddalenie skargi ws. dyrektywy tytoniowej jest korzystne dla Polski, albowiem zdrowie obywateli jest ważniejsze od wskaźników ekonomicznych.