tag

papierosy

24 maja

Zlikwidowano kolejną, nielegalną fabrykę papierosów

Nielegalną fabrykę papierosów w Pszczynie zlikwidowali śląscy mundurowi. Zatrzymano troje obywateli Ukrainy, przy których znaleziono blisko tonę krajanki, 2,7 tony tytoniu i ponad 7 tys. gotowych papierosów - bez znaków akcyzy. Strata Skarbu Państwa to blisko 2,3 mln zł.

9 maja

23 lutego

Rozbito gang produkujący nielegalne papierosy

Nielegalne wyprodukowanie prawie 3,5 mln sztuk papierosów o wartości ponad 2,3 mln zł zarzuciła prokuratura pięciu osobom, które zatrzymano w Częstochowie (Śląskie). Według śledczych to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski.

11 stycznia

Całkowity zakaz palenia w Rosji

Nadchodzą ciężkie czasy dla rosyjskich palaczy. Wiele wskazuje na to, że Rosjanie, którzy przyszli na świat po 2014 roku, nigdy nie będą mieli okazji legalnie zaciągnąć się dymkiem. Tamtejsze ministerstwo zdrowia przedstawiło deputowanym pakiet zmian w prawie, który ma sprawić, że obywatele Federacji będą palić mniej, a ci, którzy dopiero co przyszli na świat albo urodzą się w przyszłości, najprawdopodobniej nigdy nie sięgną po papierosa

Wcześniejsze publikacje

Co dalej z obrotem wyrobami tytoniowymi? Czas na głos Brukseli

16 grudnia br. w Brukseli odbędzie się spotkanie przedstawicieli państw członkowskich UE dotyczące systemu śledzenia i monitorowania przemieszczeń wyrobów tytoniowych. Unia Europejska pracuje nad unijnym systemem śledzenia i monitorowania wyrobów tytoniowych – od producenta do ostatniego punktu detalicznego.

Pozostałe publikacje o tym tagu

25 sierpnia 2016 roku

Nowe zasady działania branży e-papierosowej już za 14 dni

W dniu 24 sierpnia w Dzienniku Ustaw ogłoszona została ustawa z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Przepisy ustawy zmieniającej zasady prowadzenia działalności przez producentów, importerów i dystrybutorów papierosów elektronicznych wejdą w życie już 8 września br.

12 sierpnia 2016 roku

Dyrektywa tytoniowa wdrożona - co się zmieni?

Koniec z paleniem e-papierosów w miejscach publicznych - autobusach czy pociągach. To tylko jedna ze zmian w nowelizacji, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

27 lipca 2016 roku

Przemysł tytoniowy w biznesowej ofensywie

British American Tobacco, jeden z liderów branży tytoniowej na świecie zwiększy zatrudnienie w Polsce. W fabryce w Augustowie powstanie 200 nowych miejsc pracy, a dodatkowe kilkadziesiąt u zewnętrznych dostawców.

6 lipca 2016 roku

Polska Izba Handlu przeciwko znikającym markom na paczkach papierosów

Polska Izba Handlu zwróciła uwagę na niekorzystny, jej zdaniem, dla handlu przepis, który wkrótce może wejść w życie w ramach prac nad ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu. Chodzi o usunięcie z punków sprzedaży wyrobów tytoniowych informacji o wyrobach tytoniowych – czyli informacji o markach.

13 maja 2016 roku

Złe wieści dla polskiej branży tytoniowej i budżetu

Przebywający z dwudniową wizytą roboczą w Warszawie unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis uznał, że oddalenie skargi ws. dyrektywy tytoniowej jest korzystne dla Polski, albowiem zdrowie obywateli jest ważniejsze od wskaźników ekonomicznych.

11 marca 2016 roku

Sprzedaż papierosów tylko od 21 lat. "Radykalna zmiana"

Sprzedaż papierosów i innych wyrobów tytoniowych, a także papierosów elektronicznych, tylko osobom, które ukończyły 21 lat - takie przepisy wprowadził parlament stanu Kalifornia. Zabroniono też używania e-papierosów w miejscach publicznych.

9 marca 2016 roku

Pierwszy polski raport o zdrowotnych skutkach stosowania e-papierosów

Wygląda na to, iż dysponujemy wreszcie pełnym dokumentem na temat skutków zdrowotnych spożywania e-papierosów. eSmoking Institute zdecydował się na publikację specjalnego raportu. Analiza sporządzona została przez Prof. Andrzeja Sobczaka na podstawie danych zgromadzonych w ramach ponad 1.700 międzynarodowych raportów badawczych (PubMed) i badań prowadzonych przez Zakład Szkodliwości Chemicznych i Toksykologii Genetycznej Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu.