tag

podatek zryczałtowany

19 kwietnia

8 stycznia

4 października

14 października

Wcześniejsze publikacje

Robią nas w konia: Kłamstwa o niemożliwości obniżenia podatków

Jeśli ktoś twierdzi, że obniżka podatków jest niemożliwa - to albo majaczy albo kłamie. Obniżka podatków to podstawa! Obniżka wydatków publicznych, obniżka podatków i uproszczenie systemu podatkowego to podstawa jakichkolwiek zmian na lepsze. Politycy muszą oddać nam nasze pieniądze, które dziś zabierają nam pod najróżniejszymi pretekstami. Obniżka podatków jest i konieczna, i możliwa, i dobra dla społeczeństwa i gospodarki.

Niezdrowe pokrewieństwo, czyli przegrani w wojnie o pieniądz

ZUS i US. Pokrewne akronimy, pokrewna proweniencja i pokrewne zachowania. Ożywiona dyskusja, jaka toczy się ostatnimi czasy wokół obu tych instytucji znajduje swój symboliczny początek w słynnym już „jak żyć?” i zmierza, sądząc po zakusach żarłocznego państwa do pytania „jak umrzeć?”

Pozostałe publikacje o tym tagu

18 czerwca 2014 roku

Dług, podatki, OFE, pieniądz – na ołtarzu „Tu i teraz”

Platforma Obywatelska konsekwentnie realizuje hasło Donalda Tuska, że „Liczy się tu i teraz”. Dopóki są przy władzy będą robili wszystko, żeby maksymalizować wydatki państwa, nie oglądając się jakie to przyniesie konsekwencje w przyszłości. Pierwszym krokiem było zaciągnięcie gigantycznego długu, drugim podwyżka podatków, trzecim okradzenie Polaków z oszczędności w OFE. Czwartym będzie niekontrolowany dodruk pieniędzy.

31 maja 2014 roku

O szóstej rano to wcale nie musi być mleczarz...

Wiceszef resortu finansów Jacek Kapica poinformował, że ponad połowa z czterech tysięcy urzędników zajmujących się w urzędach skarbowych administracją zostanie przeniesiona do kontroli podatkowej, egzekucji należności podatkowych i obsługi podatników.

6 kwietnia 2014 roku

Podatkowa mapa Włoch: od akrobacji do totalnego zagrożenia

"Nie jesteśmy aniołami", "Wszyscy mają się dobrze", "Totalne zagrożenie"- takie nazwy nadał fiskus we Włoszech niektórym regionom kraju według kryteriów skali oszustw podatkowych oraz postaw obywateli i poziomu ich życia.

31 marca 2014 roku

Pod naszym patronatem: II Polski Kongres Prawa Podatkowego 2014

Instytut Allerhanda zaprasza na II Polski Kongres Prawa Podatkowego 2014. Największe wydarzenie z dziedziny prawa podatkowego w tym roku odbędzie się 8 kwietnia w Warszawie w hotelu Polonia Palace – www.tax.allerhand.pl. Tegoroczna edycja to trzy pasjonujące sesje tematyczne, siedem godzin gorącej dyskusji, piętnastu znakomitych prelegentów oraz kilkudziesięciu uczestników.

25 marca 2014 roku

Od Janosika do podatkowego rozbójnika

Pojawiło się dzisiaj w medium głównego nurtu ekonomicznego wypowiedziane expressis verbis stwierdzenie, że „stanowienie złego prawa podatkowego stało się w Polsce świadomym, celowym i dochodowym działaniem kolejnych rządów”. Jesteśmy zmartwieni z dwojakiego powodu. Oczywiście z faktu, że wspomniane zjawisko ma miejsce i nieustannie infekuje coraz to nowe obszary działalności podatników, ale również z faktu, że my ekonomiczni ignoranci mamy jego pewność już od dawna

10 marca 2014 roku

Pod naszym patronatem: Kongres Prawa Podatkowego

Instytut Allerhanda serdecznie zaprasza na drugą edycję Polskiego Kongresu Prawa Podatkowego. Dyskusja w gronie przedstawicieli Ministerstwa Finansów, ludzi świata nauki, biznesu, doradztwa i mediów będzie mieć miejsce 8 kwietnia 2014 r. w Warszawie w Hotelu Polonia Palace.

5 marca 2014 roku

Ryczałtowiec nie rozliczy się z małżonkiem

Przedsiębiorca opodatkowujący przychód ryczałtem nie skorzysta z prawa do rozliczenia się z podatków wspólnie z małżonkiem lub samotnie wychowywanym dzieckiem. Zawieszenie zryczałtowanej działalności niczego nie zmieni.

24 lutego 2014 roku

Money, money, money

Niedawno opublikowane wyznania lidera zespołu ABBY, mimo że dość kuriozalne i w pewnym sensie zabawne, doskonale pokazują do jakich czynów zdolny jest obywatel w kontakcie z nadmiernie rozbudowanymi organami skarbowymi. Jak twierdzi sam Björn Ulvaeus, ekscentryczne stroje estradowe były pokłosiem walki z fiskusem o zwrot podatku VAT za zakup „firmowych ubrań”, które musiały spełniać określone standardy.

2 lutego 2014 roku

Ulgi a problem niewyspania

Każdy rodzaj niemocy objawia się poprzez hipokryzję. W przypadkach niemocy patologicznej poprzez schizofrenię. Cierpi na nią nasz aparat państwa uosabiany przez swoich urzędników, którzy z jednej strony manipulują opinią publiczną obietnicami ulg, dopłat, refundacji, a z drugiej bezpardonowo i po cichu podnoszą podatki licząc na to, że nie zorientujemy się w tym niecnym procederze.

14 stycznia 2014 roku

MF przypomina: Na rozliczenie ryczałtu jest czas do końca stycznia

Podatnicy płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności gospodarczej, od przychodów z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych podobnych umów powinni rozliczyć się z urzędem skarbowym do końca stycznia - przypomina Ministerstwo Finansów.