tag

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

19 maja

8 lutego

6 lutego

10 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na eksport

21 września w siedzibie BGK podpisane zostało porozumienie o współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, którego celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw inwestujących w strefie. Nawiązanie współpracy z państwowym bankiem rozwoju jest elementem szerszej strategii PSSE, nakierowanej na mocniejsze wspieranie polityki gospodarczej rządu

Pozostałe publikacje o tym tagu

11 lipca 2016 roku

Prezes Pomorskiej SSE: "Chcemy stać się głównym hubem przeładunkowym nowego Jedwabnego Szlaku"

Pomorze jest newralgiczne z powodu portów - Gdynia, Gdańsk, ale też i Świnoujście. Jeśli mamy zyskać na nowym Jedwabnym Szlaku, musimy zrobić wszystko, aby przeładunki szły przez nasze porty, a nie, jak dotychczas, były omijane. Stąd nasza determinacja, chcemy stać się głównym hubem przeładunkowym nowego Jedwabnego Szlaku - mówi Aleksandra Jankowska - prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

1 lipca 2016 roku

Porozumienie o strategicznej współpracy Polski i Chin podpisane w Gdyni

W siedzibie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podpisano porozumienie o strategicznej współpracy między Chinami a Polską. Trójstronna umowa obejmuje porozumienie zrzeszające chińskich inwestorów i firmy zainteresowane wejściem na polski rynek, władze Strefy oraz prezydenta Białej Podlaskiej.

29 czerwca 2016 roku

Chińskie inwestycje w Polsce: Znamy nowe elementy Jedwabnego Szlaku

Wizyta prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce i podpisanie umów o strategicznej współpracy między Polską a Chińską Republiką Ludowo-Demokratyczną nie było jedynie wymianą kurtuazji, lecz zapowiedzią konkretnych działań. Powoli poznajemy coraz więcej planowanych inwestycji, jakie Chińczycy planują w Polsce i w związku z Polską. Wciąż jednak jest sporo pytań.

6 maja 2016 roku

Prezes pomorskiej strefy ekonomicznej: wierzę, że za kilka lat uda się wystrzelić polskie satelity

"Rolą strefy jest przede wszystkim tworzenie korzystnego otoczenia dla biznesu. Natomiast faktem jest, iż zaangażowanie ambasad RP mogłoby pomóc w odnalezieniu rynków dla eksportu naszych technologii. Strefa zaś angażuje się w eksport polskich produktów - mamy np. liczne pytania od przedsiębiorców z Chin, którzy zakochali się w polskiej żywności i bardzo chcą ją od nas kupować."

5 maja 2016 roku

Morawiecki: Neoindustrializacja i widzialna ręka państwa

Pomorze, niegdyś znane z wielkiego przemysłu stoczniowego, od dłuższego już czasu kojarzy się raczej z upadłościami aniżeli sukcesami gospodarczymi w tej gałęzi przemysłu. Wszystko ma się jednak zmienić - taki jest plan wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, a także Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która ma być kluczowym elementem planu odnowy przemysłu na Pomorzu.