tag

powódź

12 sierpnia

Będzie zbiornik retencyjny w Suwałkach. Koszt 2-3 mln zł

Zbiornik retencyjny za około 2-3 mln zł ma pomóc mieszkańcom osiedla Hańcza. Zbiornik odbierze nadmiar wody z ulic sąsiadujących z ulicami Warszawską i Ełcką. Inwestycja będzie kosztowała miasto ok. 2-3 milionów złotych. Koniec realizacji inwestycji planowany jest w połowie 2018 roku

28 lipca

Pięć ofert w przetargu na dokończenie zbiornika Racibórz Dolny

Obecnie koszt zbiornika, razem z już poniesionymi wydatkami, szacowany jest na 1,3 mld zł. Na kolejne 800 mln zł szacowana jest planowana zmiana jego funkcji ze zbiornika suchego na wielofunkcyjny, mokry. Będzie to możliwe w perspektywie kolejnych lat, po zakończeniu budowy zbiornika, według obecnego projektu

30 czerwca

Oferty w przetargu na dokończenie zbiornika Racibórz Dolny - do 27 lipca

Bez tego zbiornika inne inwestycje przeciwpowodziowe na Odrze w razie powodzi nie zadziałają właściwie. Dlatego konieczne jest jak najszybsze zakończenie inwestycji. Obecnie koszt zbiornika, razem z już poniesionymi wydatkami, szacowany jest na 1,3 mld zł. Na kolejne 800 mln zł szacowana jest planowana zmiana jego funkcji ze zbiornika suchego na wielofunkcyjny, mokry

28 kwietnia

Nie ma zagrożenia powodzią na dużych rzekach

Obecnie nie występuje zagrożenie powodziowe na dużych rzekach, na mniejszych dopływach mamy do czynienia z podtopieniami - informuje resort środowiska. Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego ogłoszono dla Opolskiego, Śląskiego i Łódzkiego.

Wcześniejsze publikacje

12 mld zł na ochronę przed powodziami

Jeśli nawet stosunkowo niewielkie zagrożenia hydrologiczne powodują podtopienia, tzn. że stan infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo przeciwpowodziowe jest bardzo słaby - powiedział wiceminister środowiska Mariusz Gajda

Pozostałe publikacje o tym tagu

11 grudnia 2014 roku

Woda nas zaleje - rząd planuje zlikwidować administrację gospodarki wodnej

Czeka nas demontaż Państwa. Od stycznia 2016 roku zmiana ustawy Prawo wodne. Będą nowe opłaty za usługi wodne, nowe obciążenia dla firm i obywateli. Rząd nie chce już zarządzać gospodarką wodną. Jeżeli się zdecydowanie nie sprzeciwimy zmianie ustawy, to straty spowodowane złą reformą odrabiać będziemy długo.

19 maja 2014 roku

Serbia pod wodą - my Polacy, możemy im pomóc

Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę nawiedziły największe powodzie od 120 lat. Rządy tych państw apelują o pomoc. W ciągu jednego dnia spadło więcej deszczu niż przez 4 miesiące. W całym kraju ogłoszono stan wyjątkowy. Bez prądu jest około 100 tys. gospodarstw domowych, głównie w środkowej Serbii.

31 marca 2014 roku

NIK: Gminy nie dbają o zabezpieczenia przeciwpowodziowe

Samorządy nie podejmują wystarczających działań, by chronić mieszkańców przed skutkami powodzi - wynika z raportu NIK. Gminy m.in. nie ograniczyły zabudowy na terenach zalewowych, a w pozwoleniach na budowę nie informowały inwestorów o zagrożeniu powodzią.

22 grudnia 2013 roku

Za mało na pomoc dla rolników

Jedynie połowa rolników może liczyć na dotacje na odnowienie produkcji w gospodarstwach zniszczonych przez klęski żywiołowe. Potrzeb nie uda się zaspokoić.

1 lipca 2013 roku

Komu zapłacimy za plany zwiększenia bezpieczeństwa powodziowego?

Ministrowie środowiska oraz administracji i cyfryzacji ogłosili, że do sierpnia przyszłego roku mają powstać przynajmniej dwa plany gospodarowania wodami - „MasterPlany” . W celu wyłonienia ich wykonawców wkrótce ma zostać rozpisany przetarg.

25 czerwca 2013 roku

Trójmiasto pod wodą - Gdynia, Gdańsk i Sopot zalane

Około 60 interwencji odnotowali pomorscy strażacy po tym, jak we wtorek nad środkową częścią województwa przeszła fala intensywnych opadów. Zalane były piwnice i ulice, w tym główne trasy przejazdowe Trójmiasta. Wieczorem spodziewana jest kolejna fala deszczów.

25 czerwca 2013 roku

Od powodzi do powodzi...niewiele z planów wychodzi

Analizy NIK pokazały, że prace na rzekach dramatycznie przeciągają się, towarzyszą im nieprawidłowości oraz, że są nikłe szanse na ukończenie w terminie „Programu dla Odry 2006”. Od 2001 roku, czyli od 12 lat nie było wyraźnego postępu w jego realizacji.

10 czerwca 2013 roku

Warszawska trasa do przebudowy po deszczowej powodzi

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma nadzieję, że w ciągu najbliższych dni uda się podpisać umowę na przebudowę warszawskiej trasy AK i mostu Grota - poinformowała rzeczniczka Dyrekcji Urszula Nelken. Remont ma się skończyć do końca 2015 r.

6 czerwca 2013 roku

Powodzie: Trwa szacowanie strat

Trwa szacowanie strat w miejscach, gdzie doszło do podtopień; wojewodowie czekają na wnioski dotyczące pomocy w ramach rezerwy budżetowej - poinformowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

5 czerwca 2013 roku

Wielka woda na Śląsku - stany alarmowe przekroczone

W woj. śląskim w ostatnich godzinach dwukrotnie wzrosła liczba punktów, w których rzeki przekroczyły stany ostrzegawcze. Dziś rano takich miejsc było kilkanaście. Stan alarmowy nadal przekraczała Brynica w Brynicy - podały służby kryzysowe wojewody śląskiego.

4 czerwca 2013 roku

NIK krytycznie o ochronie przeciwpowodziowej w Polsce

Są już dobre akty prawne i plany ochrony przeciwpowodziowej, ale wciąż zbyt mało dba się o wały oraz zbiorniki retencyjne; trzeba też doprecyzować prawo i podjąć próbę przesiedlenia w bezpieczne miejsce osób zamieszkałych na terenach zalewowych - uważa NIK.

3 czerwca 2013 roku

Zagrożenie powodziowe: Podtopienia i zalane domy

Po nocny opadach nadal utrzymuje się wysoki poziom wody w dolnośląskich rzekach. Sytuacja jednak się stabilizuje. Wody w rzekach nie przybywa; nie odnotowano również nowych podtopień.

17 kwietnia 2013 roku

Zagrożenie powodziowe: Sytuacja hydrologiczna stabilizuje się

Sytuacja hydrologiczna stabilizuje się; obecnie nie występuje zagrożenie powodziowe - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Stany alarmowe przekroczone są na 38 wodowskazach, a ostrzegawcze w 70 miejscach.