tag

pożyczka

6 czerwca

BGK ogłosił przetarg na uruchomienie „Pożyczki na rozwój turystyki”

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) ogłosił przetarg nieograniczony dla instytucji finansowych na uruchomienie produktu finansowego _"Pożyczka na rozwój turystyki"_, finansowanego ze środków ministra rozwoju i finansów, podał bank. Łączna kwota środków przeznaczonych na ten cel w ramach postępowania wyniesie 50 mln zł.

31 maja

11 maja

24 kwietnia

NFOŚiGW wesprze racjonalną gospodarkę odpadami

Budżet programu wynosi 1,7 mld zł, z czego do rozdysponowania zostało jeszcze prawie 1,2 mld zł. O pożyczkę mogą starać się samorządy oraz przedsiębiorcy czyli osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą jak i przedsiębiorstwa państwowe. Celem programu jest m.in. zintegrowanie sieci instalacji gospodarowania odpadami i zmniejszenie ilości nielegalnego wywozu odpadów zagranicę

Wcześniejsze publikacje

Polacy potrafią korzystać z obligacji

Presja inflacyjna jest jeszcze zbyt słaba, by wpłynąć na sytuację na rynku obligacji korporacyjnych. Oprocentowanie dominujących na nim papierów o oprocentowaniu zmiennym, opierającym się na stawkach WIBOR, wynosi 4-5 proc. skutecznie chroniąc przed inflacją, zaś odsetki w przypadku papierów o stałym oprocentowaniu sięgają 7-9 proc., dając jeszcze większy bufor.

Zaległe długi Polaków wzrosły przez rok o niemal 11 mld zł

Na koniec 2016 r. ponad 2 mln 322 tys. Polek i Polaków nie radziło sobie z terminowym zwrotem zobowiązań zarówno kredytowych jak i pozakredytowych. W ciągu roku kwota ich zaległości wzrosła o jedną czwartą - do 53,69 mld zł - wynika z raportu BIG InfoMonitor.

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 marca 2017 roku

Polacy pokochali zakupy na raty

Karty kredytowe to przede wszystkim zadłużenia z przedziału 1501-3000 zł z 21% wskazań, jednak niewielu Polaków mniej (20%) było w stanie zadłużyć się na wyższe kwoty – 3001-5000 zł. Popularne były również zadłużenia z przedziału 501-1500 zł (18%) i na niewielkie sumy – do 500 zł – 16%.

16 marca 2017 roku

BOŚ obniża oprocentowanie pożyczek na proekologiczne zakupy

Pożyczka udzielana jest na okres nawet 120 miesięcy. Klienci, którzy poświadczą zakup towaru o charakterze proekologicznym fakturą, mogą liczyć na obniżenie oprocentowania lub marży o jeden punkt procentowy. Wniosek o pożyczkę można złożyć za pośrednictwem bankowości internetowej lub w dowolnym oddziale Banku.

21 lutego 2017 roku

UOKiK ostrzega przed Europejską Grupą Finansową Council

Prowadząca pośrednictwo Europejska Grupa Finansowa Council – działająca pod marką handlową Personal Finanse - proponuje konsumentom kredyty, których warunki nie odpowiadają ich potrzebom i możliwościom spłaty, a skorzystanie z jej usług może się wiązać z obowiązkiem zapłaty wysokiego wynagrodzenia – ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

20 lutego 2017 roku

Jedynie co szósta osoba ma pozytywne odczucia przy zaciąganiu kredytu gotówkowego

Zdecydowana większość Polaków odczuwa stres na myśl o konieczności zadłużenia się – wynika z badania BIG InfoMonitor i BIK. 60 proc. przy tej okazji odczuwa wyłącznie stres i obawy, 14 proc. badanych ma mieszane odczucia, z jednej strony martwią się zobowiązaniem, z drugiej cieszą możliwością zrealizowania swoich planów czy zamierzeń. Wyłącznie pozytywne odczucia ma jedynie 17 proc. respondentów, czyli co szósty ankietowany.

26 stycznia 2017 roku

80 proc. pożyczkobiorców ma też kredyty w bankach

74,6 mld zł kredytów konsumpcyjnych i pożyczek udzieliły banki i firmy pożyczkowe od stycznia do listopada 2016 r. - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Udział samych pożyczek - w tak zdefiniowanym „consumer finance” - wyniósł 4,2%. Sami konsumenci przyznają, że chętnie korzystają zarówno z usług banków, jak i firm pożyczkowych.

19 stycznia 2017 roku

KRD: ćwierć miliona seniorów ze średnim długiem 12,3 tys. zł

Niewystarczające dochody, zapożyczanie się na rzecz młodszych członków rodziny i śmierć współmałżonka - to najczęstsze powody zadłużania się emerytów. W ciągu roku zadłużenie polskich emerytów wzrosło o 40 proc. - z nieco ponad 2 mld zł do 2,87 mld zł

15 stycznia 2017 roku

BIK: Jak Polacy finansowali święta w 2016 r.

W okresie przedświątecznym 2016 r. banki i SKOK-i udzieliły łącznie 556,4 tys. kredytów na kwotę 5,7 mld zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku 2015, o 12% spadła liczba udzielonych kredytów natomiast o 4% wzrosła ich wartość.

12 stycznia 2017 roku

ZPP: zmiany w prawie, dotyczące lichwy, źle wpłyną na firmy pożyczkowe

Projekt zmian, proponowanych przez resort sprawiedliwości w kodeksie karnym dotyczących lichwy, nie będzie jej przeciwdziałał – ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), który w ogłoszonej w czwartek „Białej Księdze” uznał, że projekt negatywnie wpłynie na rynek firm pożyczkowych.

9 stycznia 2017 roku

Giełda pożyczyła taniej niż rząd

Rentowność obligacji skarbowych na niemal całym świecie poszła w górę. W przypadku amerykańskich papierów dziesięcioletnich od listopada ubiegłego roku wzrost sięgała niemal 1 punkt procentowy. Tendencja ta nie ominęła także naszych obligacji. Ich rentowność od początku listopada do pierwszych dni grudnia ubiegłego roku wzrosła z 3 do niemal 3,8 proc.

23 grudnia 2016 roku

PORADNIK DLA ZADŁUŻONYCH: Jak uwolnić się od długów? Odcinek 24. Rodacy, strzeżcie się „łatwych” pieniędzy!

Od zawsze byłem wrogiem łatwych pożyczek, a co dopiero tak potwornie drogich „chwilówek”, których obecny koszt miesięczny może wynosić nawet 27.5 proc. **Przeczytaj uważnie: jest to koszt miesięczny, a nie roczny tej super pożyczki! Jeśli myślisz Czytelniku, że bulwersuje mnie zachłanność parabanków vel firm pożyczkowych, jesteś w błędzie. Otóż bulwersuje mnie zupełnie co innego: fakt, że te firmy mogą legalnie w Polsce działać. W analizie tematu, jak to się stało, że Polska stała się ziemią obiecaną dla lichwiarzy z całego świata, nie sposób nie odnieść się do historii

19 grudnia 2016 roku

Ministerstwo Sprawiedliwości chce wylać dziecko z kąpielą

Obniżanie limitu ceny kredytu nie tylko będzie miało istotne i negatywne skutki gospodarcze, zmniejszając wpływy budżetowe i wpływy do ZUS. Wygeneruje też koszty związane z pomocą i zabezpieczeniem dla dużej rzeszy tracących miejsca pracy pracowników nie tylko legalnie działających instytucji pożyczkowych

14 grudnia 2016 roku

5 lat więzienia za lichwę? Firmy pożyczkowe są sceptyczne

Zaostrzenie przepisów karnych w zakresie wyzysku na podstawie umów cywilnych, zadośćuczynienia osobom będącym ofiarami oszustów i koniec z pożyczkami na niewielkie kwoty, których zabezpieczeniem są nieruchomości - to jedne z wielu zmian, które znalazły się w projekcie zmiany tzw. ustawy antylichwiarskiej. Obawy części firm budzi zapis dotyczący nowego limitu kosztów.

7 grudnia 2016 roku

Chiny: Nagie zdjęcia jako zabezpieczenie pożyczek

Na większości zdjęć stanowiących owo "zabezpieczenie" kobiety pokazują dowody tożsamości. Sześć z nich deklaruje gotowość "spłaty" w formie seksu z pożyczkodawcą lub wskazaną przez niego osobą.

30 listopada 2016 roku

1,5 mld zł na pożyczki dla przedsiębiorców

Umowy z BGK podpisały właśnie Dolny Śląsk, Lubelszczyzna i Podkarpacie. Łącznie już 8 województw może korzystać ze środków na pożyczki dla przedsiębiorców