tag

pożyczka

2 sierpnia

Podkarpackie: Pożyczki na założenie firmy

Nawet 50 tys. zł mogą otrzymać osoby, które chcą założyć firmę na Podkarpaciu. Pieniądze przyznawane są na preferencyjnych warunkach. Pożyczki udziela Fundusz Pożyczkowy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Pożyczki są przeznaczone są dla każdego, kto chce rozpocząć działalność gospodarczą, w tym dla studentów, osób pracujących, bezrobotnych zarejestrowanych i niezarejestrowanych oraz nieaktywnych zawodowo

21 lipca

1 lipca

27 czerwca

Wcześniejsze publikacje

BGK ogłosił przetarg na uruchomienie „Pożyczki na rozwój turystyki”

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) ogłosił przetarg nieograniczony dla instytucji finansowych na uruchomienie produktu finansowego _"Pożyczka na rozwój turystyki"_, finansowanego ze środków ministra rozwoju i finansów, podał bank. Łączna kwota środków przeznaczonych na ten cel w ramach postępowania wyniesie 50 mln zł.

Pozostałe publikacje o tym tagu

18 kwietnia 2017 roku

Polacy potrafią korzystać z obligacji

Presja inflacyjna jest jeszcze zbyt słaba, by wpłynąć na sytuację na rynku obligacji korporacyjnych. Oprocentowanie dominujących na nim papierów o oprocentowaniu zmiennym, opierającym się na stawkach WIBOR, wynosi 4-5 proc. skutecznie chroniąc przed inflacją, zaś odsetki w przypadku papierów o stałym oprocentowaniu sięgają 7-9 proc., dając jeszcze większy bufor.

7 kwietnia 2017 roku

Zaległe długi Polaków wzrosły przez rok o niemal 11 mld zł

Na koniec 2016 r. ponad 2 mln 322 tys. Polek i Polaków nie radziło sobie z terminowym zwrotem zobowiązań zarówno kredytowych jak i pozakredytowych. W ciągu roku kwota ich zaległości wzrosła o jedną czwartą - do 53,69 mld zł - wynika z raportu BIG InfoMonitor.

31 marca 2017 roku

500+ pomocne w spłacie mniejszych długów

Program 500+ pomógł części beneficjentom spłacić mniejsze długi, pomoc państwa, przynajmniej części osób pomogła nie wpaść w problemy – wynika z raportu BIG InfoMonitora. Jak dodają eksperci Biura, wprowadzenie tego programu to wydarzenie, które najbardziej wpłynęło na sytuację finansową Polaków

27 marca 2017 roku

Polacy pokochali zakupy na raty

Karty kredytowe to przede wszystkim zadłużenia z przedziału 1501-3000 zł z 21% wskazań, jednak niewielu Polaków mniej (20%) było w stanie zadłużyć się na wyższe kwoty – 3001-5000 zł. Popularne były również zadłużenia z przedziału 501-1500 zł (18%) i na niewielkie sumy – do 500 zł – 16%.

16 marca 2017 roku

BOŚ obniża oprocentowanie pożyczek na proekologiczne zakupy

Pożyczka udzielana jest na okres nawet 120 miesięcy. Klienci, którzy poświadczą zakup towaru o charakterze proekologicznym fakturą, mogą liczyć na obniżenie oprocentowania lub marży o jeden punkt procentowy. Wniosek o pożyczkę można złożyć za pośrednictwem bankowości internetowej lub w dowolnym oddziale Banku.

21 lutego 2017 roku

UOKiK ostrzega przed Europejską Grupą Finansową Council

Prowadząca pośrednictwo Europejska Grupa Finansowa Council – działająca pod marką handlową Personal Finanse - proponuje konsumentom kredyty, których warunki nie odpowiadają ich potrzebom i możliwościom spłaty, a skorzystanie z jej usług może się wiązać z obowiązkiem zapłaty wysokiego wynagrodzenia – ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

20 lutego 2017 roku

Jedynie co szósta osoba ma pozytywne odczucia przy zaciąganiu kredytu gotówkowego

Zdecydowana większość Polaków odczuwa stres na myśl o konieczności zadłużenia się – wynika z badania BIG InfoMonitor i BIK. 60 proc. przy tej okazji odczuwa wyłącznie stres i obawy, 14 proc. badanych ma mieszane odczucia, z jednej strony martwią się zobowiązaniem, z drugiej cieszą możliwością zrealizowania swoich planów czy zamierzeń. Wyłącznie pozytywne odczucia ma jedynie 17 proc. respondentów, czyli co szósty ankietowany.

26 stycznia 2017 roku

80 proc. pożyczkobiorców ma też kredyty w bankach

74,6 mld zł kredytów konsumpcyjnych i pożyczek udzieliły banki i firmy pożyczkowe od stycznia do listopada 2016 r. - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Udział samych pożyczek - w tak zdefiniowanym „consumer finance” - wyniósł 4,2%. Sami konsumenci przyznają, że chętnie korzystają zarówno z usług banków, jak i firm pożyczkowych.

19 stycznia 2017 roku

KRD: ćwierć miliona seniorów ze średnim długiem 12,3 tys. zł

Niewystarczające dochody, zapożyczanie się na rzecz młodszych członków rodziny i śmierć współmałżonka - to najczęstsze powody zadłużania się emerytów. W ciągu roku zadłużenie polskich emerytów wzrosło o 40 proc. - z nieco ponad 2 mld zł do 2,87 mld zł

15 stycznia 2017 roku

BIK: Jak Polacy finansowali święta w 2016 r.

W okresie przedświątecznym 2016 r. banki i SKOK-i udzieliły łącznie 556,4 tys. kredytów na kwotę 5,7 mld zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku 2015, o 12% spadła liczba udzielonych kredytów natomiast o 4% wzrosła ich wartość.

12 stycznia 2017 roku

ZPP: zmiany w prawie, dotyczące lichwy, źle wpłyną na firmy pożyczkowe

Projekt zmian, proponowanych przez resort sprawiedliwości w kodeksie karnym dotyczących lichwy, nie będzie jej przeciwdziałał – ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), który w ogłoszonej w czwartek „Białej Księdze” uznał, że projekt negatywnie wpłynie na rynek firm pożyczkowych.

9 stycznia 2017 roku

Giełda pożyczyła taniej niż rząd

Rentowność obligacji skarbowych na niemal całym świecie poszła w górę. W przypadku amerykańskich papierów dziesięcioletnich od listopada ubiegłego roku wzrost sięgała niemal 1 punkt procentowy. Tendencja ta nie ominęła także naszych obligacji. Ich rentowność od początku listopada do pierwszych dni grudnia ubiegłego roku wzrosła z 3 do niemal 3,8 proc.

23 grudnia 2016 roku

PORADNIK DLA ZADŁUŻONYCH: Jak uwolnić się od długów? Odcinek 24. Rodacy, strzeżcie się „łatwych” pieniędzy!

Od zawsze byłem wrogiem łatwych pożyczek, a co dopiero tak potwornie drogich „chwilówek”, których obecny koszt miesięczny może wynosić nawet 27.5 proc. **Przeczytaj uważnie: jest to koszt miesięczny, a nie roczny tej super pożyczki! Jeśli myślisz Czytelniku, że bulwersuje mnie zachłanność parabanków vel firm pożyczkowych, jesteś w błędzie. Otóż bulwersuje mnie zupełnie co innego: fakt, że te firmy mogą legalnie w Polsce działać. W analizie tematu, jak to się stało, że Polska stała się ziemią obiecaną dla lichwiarzy z całego świata, nie sposób nie odnieść się do historii