tag

pożyczka

Wczoraj

UOKiK ostrzega przed Europejską Grupą Finansową Council

Prowadząca pośrednictwo Europejska Grupa Finansowa Council – działająca pod marką handlową Personal Finanse - proponuje konsumentom kredyty, których warunki nie odpowiadają ich potrzebom i możliwościom spłaty, a skorzystanie z jej usług może się wiązać z obowiązkiem zapłaty wysokiego wynagrodzenia – ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Przedwczoraj (20 lutego)

Jedynie co szósta osoba ma pozytywne odczucia przy zaciąganiu kredytu gotówkowego

Zdecydowana większość Polaków odczuwa stres na myśl o konieczności zadłużenia się – wynika z badania BIG InfoMonitor i BIK. 60 proc. przy tej okazji odczuwa wyłącznie stres i obawy, 14 proc. badanych ma mieszane odczucia, z jednej strony martwią się zobowiązaniem, z drugiej cieszą możliwością zrealizowania swoich planów czy zamierzeń. Wyłącznie pozytywne odczucia ma jedynie 17 proc. respondentów, czyli co szósty ankietowany.

30 stycznia

26 stycznia

80 proc. pożyczkobiorców ma też kredyty w bankach

74,6 mld zł kredytów konsumpcyjnych i pożyczek udzieliły banki i firmy pożyczkowe od stycznia do listopada 2016 r. - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Udział samych pożyczek - w tak zdefiniowanym „consumer finance” - wyniósł 4,2%. Sami konsumenci przyznają, że chętnie korzystają zarówno z usług banków, jak i firm pożyczkowych.

Wcześniejsze publikacje

KRD: ćwierć miliona seniorów ze średnim długiem 12,3 tys. zł

Niewystarczające dochody, zapożyczanie się na rzecz młodszych członków rodziny i śmierć współmałżonka - to najczęstsze powody zadłużania się emerytów. W ciągu roku zadłużenie polskich emerytów wzrosło o 40 proc. - z nieco ponad 2 mld zł do 2,87 mld zł

BIK: Jak Polacy finansowali święta w 2016 r.

W okresie przedświątecznym 2016 r. banki i SKOK-i udzieliły łącznie 556,4 tys. kredytów na kwotę 5,7 mld zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku 2015, o 12% spadła liczba udzielonych kredytów natomiast o 4% wzrosła ich wartość.

ZPP: zmiany w prawie, dotyczące lichwy, źle wpłyną na firmy pożyczkowe

Projekt zmian, proponowanych przez resort sprawiedliwości w kodeksie karnym dotyczących lichwy, nie będzie jej przeciwdziałał – ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), który w ogłoszonej w czwartek „Białej Księdze” uznał, że projekt negatywnie wpłynie na rynek firm pożyczkowych.

Pozostałe publikacje o tym tagu

23 grudnia 2016 roku

PORADNIK DLA ZADŁUŻONYCH: Jak uwolnić się od długów? Odcinek 24. Rodacy, strzeżcie się „łatwych” pieniędzy!

Od zawsze byłem wrogiem łatwych pożyczek, a co dopiero tak potwornie drogich „chwilówek”, których obecny koszt miesięczny może wynosić nawet 27.5 proc. **Przeczytaj uważnie: jest to koszt miesięczny, a nie roczny tej super pożyczki! Jeśli myślisz Czytelniku, że bulwersuje mnie zachłanność parabanków vel firm pożyczkowych, jesteś w błędzie. Otóż bulwersuje mnie zupełnie co innego: fakt, że te firmy mogą legalnie w Polsce działać. W analizie tematu, jak to się stało, że Polska stała się ziemią obiecaną dla lichwiarzy z całego świata, nie sposób nie odnieść się do historii

19 grudnia 2016 roku

Ministerstwo Sprawiedliwości chce wylać dziecko z kąpielą

Obniżanie limitu ceny kredytu nie tylko będzie miało istotne i negatywne skutki gospodarcze, zmniejszając wpływy budżetowe i wpływy do ZUS. Wygeneruje też koszty związane z pomocą i zabezpieczeniem dla dużej rzeszy tracących miejsca pracy pracowników nie tylko legalnie działających instytucji pożyczkowych

14 grudnia 2016 roku

5 lat więzienia za lichwę? Firmy pożyczkowe są sceptyczne

Zaostrzenie przepisów karnych w zakresie wyzysku na podstawie umów cywilnych, zadośćuczynienia osobom będącym ofiarami oszustów i koniec z pożyczkami na niewielkie kwoty, których zabezpieczeniem są nieruchomości - to jedne z wielu zmian, które znalazły się w projekcie zmiany tzw. ustawy antylichwiarskiej. Obawy części firm budzi zapis dotyczący nowego limitu kosztów.

7 grudnia 2016 roku

Chiny: Nagie zdjęcia jako zabezpieczenie pożyczek

Na większości zdjęć stanowiących owo "zabezpieczenie" kobiety pokazują dowody tożsamości. Sześć z nich deklaruje gotowość "spłaty" w formie seksu z pożyczkodawcą lub wskazaną przez niego osobą.

30 listopada 2016 roku

1,5 mld zł na pożyczki dla przedsiębiorców

Umowy z BGK podpisały właśnie Dolny Śląsk, Lubelszczyzna i Podkarpacie. Łącznie już 8 województw może korzystać ze środków na pożyczki dla przedsiębiorców

22 listopada 2016 roku

Życie na kredyt? Polacy są na tak

Polska znajduje się na czele listy państw europejskich, w których obywatele są przyjaźnie nastawieni do zaciągania kredytów. Ponad połowa z nas (52 proc.) nie widzi nic złego w pożyczkach zaciągniętych na sfinansowanie zakupu dóbr konsumpcyjnych, a 35 proc. w kredytowaniu planów wakacyjnych – wynika z najnowszego „Europejskiego Raportu Płatności Konsumenckich 2016”

17 listopada 2016 roku

Łatwa pożyczka, trudna spłata

Między czerwcem a wrześniem bieżącego roku wysokość niezapłaconych na czas zobowiązań finansowych zwiększyła się o ponad 6%, do blisko 47,2 mld złotych. W przypadku niewielkich zobowiązań, których wartość nie przekraczała 2 tys. zł wzrost liczby nierzetelnych płatników jest mniejszy niż przy zadłużeniu na wyższe sumy.

22 sierpnia 2016 roku

Prokuratorzy będą skuteczniej zwalczać pożyczki lichwiarskie

Skuteczne zwalczanie pożyczek lichwiarskich oraz oszustw, których skutkiem jest utrata przez pokrzywdzonych mieszkań - zapowiada w rozmowie z PAP prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który wydał prokuratorom wytyczne mające pomóc w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości.

21 lipca 2016 roku

Zbigniew Ziobro zapowiada ostrą walkę z lichwą

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w najnowszym wywiadzie ostro komentuję kwestię lichwy i walki z nią. Zapowiada, iż planuje tępić niemoralną działalność gdziekolwiek na nią natrafi.

1 czerwca 2016 roku

Przed wakacjami - gdzie najlepiej wziąć pożyczkę?

Początek czerwca to ostatni moment by dopinać na ostatni guzik plany wakacyjne. Jeżeli jeszcze nie wiemy, co poczniemy podczas urlopu, to z reguły przyczyną jest brak środków w domowym budżecie. Skoro nie ma widoków na nagły przypływ pieniędzy, warto posilić się pożyczką. Pomagamy więc w wyborze najkorzystniejszej oferty pożyczkowej.

29 marca 2016 roku

Kredyty gotówkowe tanie jak nigdy. Trzeba jednak uważać!

Niskie stopy procentowe automatycznie obniżają ratę kredytów ze zmiennym oprocentowaniem, głównie hipotecznych. Kredyty konsumpcyjne zaciągane na kilka lat z reguły maja jednak stałą stopę oprocentowania. Dla obecnie branych pożyczek jest ona niska, jednak banki próbują wynagrodzić sobie stratę, podnosząc koszt prowizyjny lub domagając się ubezpieczenia.

25 marca 2016 roku

Pożyczkowe reklamy wprowadzały w błąd

Alior Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, Euro Bank, Credit Agricole Bank Polska oraz spółka Provident Polska w ocenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów naruszyły zbiorowe interesy konsumentów publikując mylne lub niepełne informacje na temat ich oferty

23 grudnia 2015 roku

100 mln euro kredytu z EBOiR dla PKP Cargo na realizację strategii

PKP Cargo podpisało umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju na kredyt inwestycyjny o wartości 100 mln euro, pieniądze mogą być przeznaczone m.in. na realizację strategii spółki, która zakłada przekształcenie spółkiw zintegrowanego operatora logistycznego o międzynarodowym zasięgu - poinformowała w środę w komunikacie spółka PKP Cargo