tag

pożyczka

Przedwczoraj (27 marca)

Polacy pokochali zakupy na raty

Karty kredytowe to przede wszystkim zadłużenia z przedziału 1501-3000 zł z 21% wskazań, jednak niewielu Polaków mniej (20%) było w stanie zadłużyć się na wyższe kwoty – 3001-5000 zł. Popularne były również zadłużenia z przedziału 501-1500 zł (18%) i na niewielkie sumy – do 500 zł – 16%.

16 marca

BOŚ obniża oprocentowanie pożyczek na proekologiczne zakupy

Pożyczka udzielana jest na okres nawet 120 miesięcy. Klienci, którzy poświadczą zakup towaru o charakterze proekologicznym fakturą, mogą liczyć na obniżenie oprocentowania lub marży o jeden punkt procentowy. Wniosek o pożyczkę można złożyć za pośrednictwem bankowości internetowej lub w dowolnym oddziale Banku.

28 lutego

21 lutego

UOKiK ostrzega przed Europejską Grupą Finansową Council

Prowadząca pośrednictwo Europejska Grupa Finansowa Council – działająca pod marką handlową Personal Finanse - proponuje konsumentom kredyty, których warunki nie odpowiadają ich potrzebom i możliwościom spłaty, a skorzystanie z jej usług może się wiązać z obowiązkiem zapłaty wysokiego wynagrodzenia – ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Wcześniejsze publikacje

Jedynie co szósta osoba ma pozytywne odczucia przy zaciąganiu kredytu gotówkowego

Zdecydowana większość Polaków odczuwa stres na myśl o konieczności zadłużenia się – wynika z badania BIG InfoMonitor i BIK. 60 proc. przy tej okazji odczuwa wyłącznie stres i obawy, 14 proc. badanych ma mieszane odczucia, z jednej strony martwią się zobowiązaniem, z drugiej cieszą możliwością zrealizowania swoich planów czy zamierzeń. Wyłącznie pozytywne odczucia ma jedynie 17 proc. respondentów, czyli co szósty ankietowany.

80 proc. pożyczkobiorców ma też kredyty w bankach

74,6 mld zł kredytów konsumpcyjnych i pożyczek udzieliły banki i firmy pożyczkowe od stycznia do listopada 2016 r. - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Udział samych pożyczek - w tak zdefiniowanym „consumer finance” - wyniósł 4,2%. Sami konsumenci przyznają, że chętnie korzystają zarówno z usług banków, jak i firm pożyczkowych.

Pozostałe publikacje o tym tagu

15 stycznia 2017 roku

BIK: Jak Polacy finansowali święta w 2016 r.

W okresie przedświątecznym 2016 r. banki i SKOK-i udzieliły łącznie 556,4 tys. kredytów na kwotę 5,7 mld zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku 2015, o 12% spadła liczba udzielonych kredytów natomiast o 4% wzrosła ich wartość.

12 stycznia 2017 roku

ZPP: zmiany w prawie, dotyczące lichwy, źle wpłyną na firmy pożyczkowe

Projekt zmian, proponowanych przez resort sprawiedliwości w kodeksie karnym dotyczących lichwy, nie będzie jej przeciwdziałał – ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), który w ogłoszonej w czwartek „Białej Księdze” uznał, że projekt negatywnie wpłynie na rynek firm pożyczkowych.

9 stycznia 2017 roku

Giełda pożyczyła taniej niż rząd

Rentowność obligacji skarbowych na niemal całym świecie poszła w górę. W przypadku amerykańskich papierów dziesięcioletnich od listopada ubiegłego roku wzrost sięgała niemal 1 punkt procentowy. Tendencja ta nie ominęła także naszych obligacji. Ich rentowność od początku listopada do pierwszych dni grudnia ubiegłego roku wzrosła z 3 do niemal 3,8 proc.

23 grudnia 2016 roku

PORADNIK DLA ZADŁUŻONYCH: Jak uwolnić się od długów? Odcinek 24. Rodacy, strzeżcie się „łatwych” pieniędzy!

Od zawsze byłem wrogiem łatwych pożyczek, a co dopiero tak potwornie drogich „chwilówek”, których obecny koszt miesięczny może wynosić nawet 27.5 proc. **Przeczytaj uważnie: jest to koszt miesięczny, a nie roczny tej super pożyczki! Jeśli myślisz Czytelniku, że bulwersuje mnie zachłanność parabanków vel firm pożyczkowych, jesteś w błędzie. Otóż bulwersuje mnie zupełnie co innego: fakt, że te firmy mogą legalnie w Polsce działać. W analizie tematu, jak to się stało, że Polska stała się ziemią obiecaną dla lichwiarzy z całego świata, nie sposób nie odnieść się do historii

19 grudnia 2016 roku

Ministerstwo Sprawiedliwości chce wylać dziecko z kąpielą

Obniżanie limitu ceny kredytu nie tylko będzie miało istotne i negatywne skutki gospodarcze, zmniejszając wpływy budżetowe i wpływy do ZUS. Wygeneruje też koszty związane z pomocą i zabezpieczeniem dla dużej rzeszy tracących miejsca pracy pracowników nie tylko legalnie działających instytucji pożyczkowych

14 grudnia 2016 roku

5 lat więzienia za lichwę? Firmy pożyczkowe są sceptyczne

Zaostrzenie przepisów karnych w zakresie wyzysku na podstawie umów cywilnych, zadośćuczynienia osobom będącym ofiarami oszustów i koniec z pożyczkami na niewielkie kwoty, których zabezpieczeniem są nieruchomości - to jedne z wielu zmian, które znalazły się w projekcie zmiany tzw. ustawy antylichwiarskiej. Obawy części firm budzi zapis dotyczący nowego limitu kosztów.

7 grudnia 2016 roku

Chiny: Nagie zdjęcia jako zabezpieczenie pożyczek

Na większości zdjęć stanowiących owo "zabezpieczenie" kobiety pokazują dowody tożsamości. Sześć z nich deklaruje gotowość "spłaty" w formie seksu z pożyczkodawcą lub wskazaną przez niego osobą.

30 listopada 2016 roku

1,5 mld zł na pożyczki dla przedsiębiorców

Umowy z BGK podpisały właśnie Dolny Śląsk, Lubelszczyzna i Podkarpacie. Łącznie już 8 województw może korzystać ze środków na pożyczki dla przedsiębiorców

22 listopada 2016 roku

Życie na kredyt? Polacy są na tak

Polska znajduje się na czele listy państw europejskich, w których obywatele są przyjaźnie nastawieni do zaciągania kredytów. Ponad połowa z nas (52 proc.) nie widzi nic złego w pożyczkach zaciągniętych na sfinansowanie zakupu dóbr konsumpcyjnych, a 35 proc. w kredytowaniu planów wakacyjnych – wynika z najnowszego „Europejskiego Raportu Płatności Konsumenckich 2016”

17 listopada 2016 roku

Łatwa pożyczka, trudna spłata

Między czerwcem a wrześniem bieżącego roku wysokość niezapłaconych na czas zobowiązań finansowych zwiększyła się o ponad 6%, do blisko 47,2 mld złotych. W przypadku niewielkich zobowiązań, których wartość nie przekraczała 2 tys. zł wzrost liczby nierzetelnych płatników jest mniejszy niż przy zadłużeniu na wyższe sumy.

22 sierpnia 2016 roku

Prokuratorzy będą skuteczniej zwalczać pożyczki lichwiarskie

Skuteczne zwalczanie pożyczek lichwiarskich oraz oszustw, których skutkiem jest utrata przez pokrzywdzonych mieszkań - zapowiada w rozmowie z PAP prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który wydał prokuratorom wytyczne mające pomóc w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości.

21 lipca 2016 roku

Zbigniew Ziobro zapowiada ostrą walkę z lichwą

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w najnowszym wywiadzie ostro komentuję kwestię lichwy i walki z nią. Zapowiada, iż planuje tępić niemoralną działalność gdziekolwiek na nią natrafi.

1 czerwca 2016 roku

Przed wakacjami - gdzie najlepiej wziąć pożyczkę?

Początek czerwca to ostatni moment by dopinać na ostatni guzik plany wakacyjne. Jeżeli jeszcze nie wiemy, co poczniemy podczas urlopu, to z reguły przyczyną jest brak środków w domowym budżecie. Skoro nie ma widoków na nagły przypływ pieniędzy, warto posilić się pożyczką. Pomagamy więc w wyborze najkorzystniejszej oferty pożyczkowej.