tag

pracownik

17 czerwca

Sytuacja na rynku pracy sprzyja aktywizacji osób niepełnosprawnych

Należy wykorzystać szansę, jaką daje obecna sytuacja na rynku pracy i zwiększyć zatrudnienie wśród osób z niepełnosprawnością - uważa prezes Fundacji Integracja Piotr Pawłowski. Jego zdaniem należy rozszerzyć możliwości dofinansowania osób, które aktywnie poszukują pracy.

16 czerwca

15 czerwca

13 czerwca

Pracodawcy ostrożniej planują zatrudnianie w najbliższym kwartale

Pracodawcy w Polsce mają ostrożnie optymistyczne plany dotyczące zatrudnienia w III kw. 2017 r. – wynika z Barometru ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia. Zwiększenie całkowitego zatrudnienia planuje 14 proc. przebadanych firm, 5 proc. przewiduje redukcję etatów, a 74 proc. deklaruje brak zmian personalnych. Odnotowana na podstawie deklaracji pracodawców prognoza netto zatrudnienia dla Polski przed korektą sezonową osiąga +9 proc.

Wcześniejsze publikacje

W wakacje może zabraknąć pracowników

Gastronomia, usługi, prace polowe - w tych branżach może zabraknąć pracowników sezonowych, uważają eksperci. Podkreślają, że pracodawcy zmuszeni są walczyć o pracownika, oferując nie tylko wyższe stawki, ale także dodatki, jak np. karty sportowe.

Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Europie

Polacy na tle pozostałych krajów europejskich nadal są jednym z najbardziej zapracowanych narodów – wynika z badania Confidence Index, które przeprowadziła firma rekrutacyjna Michael Page. Polacy wykazują coraz większą świadomość na temat „work-life balance”, czyli równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.

Wysoka podaż ofert pracy wzmacnia pozycję pracownika

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) - informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia - nie zmienił wartości m/m w maju 2017 r., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie. Analitycy podkreślają, że podaż ofert pracy jest wysoka, co wzmacnia w dalszym ciągu pozycję pracownika.

Pozostałe publikacje o tym tagu

24 maja 2017 roku

Millenialsi ratunkiem dla rynku pracy?

Jak twierdzi A. Carvelli, młodzi Polacy mogą bez obaw szukać dobrej posady dotąd, aż ją znajdą. Najpóźniej po pół roku pracy w danej firmie powinni wiedzieć, jakie mają szanse na awans, by zdecydować, czy chcą w niej zostać. Ekspert też uważa, że osoby, które często zmieniają pracę, nie muszą bać się o swoją karierę.

23 maja 2017 roku

Polska będzie konkurować z UE o pracownika z Ukrainy?

Głównym problemem na rynku pracy jest podaż, czyli dostępność pracowników, która systematycznie spada. To efekt czynników demograficznych, ale są one też wspierane przez emigrację Polaków do pracy za granicą. To powoduje, że dostępność kandydatów na rynku jest bardzo mocno ograniczona.

16 maja 2017 roku

Za kilka lat pracowników zastąpią roboty

W ciągu kolejnych kilku lat sztuczna inteligencja i roboty mogą doprowadzić do likwidacji nawet 30 proc. tradycyjnych miejsc pracy. Cyfrowi pracownicy nie zastąpią z pewnością tradycyjnych specjalistów, ale ich wykorzystanie na szerszą skalę umożliwi firmom osiągnięcie przewagi nad konkurencją, poprawę wydajności, jakości i efektywności finansowej.

9 maja 2017 roku

Na rynku pracy trwa walka o pracownika

Z najnowszych danych GUS-u wynika, że bezrobocie w Polsce sięga już niewiele ponad 8%. To najniższe wskazania od 26 lat. Oznacza to, że w momencie kiedy istnieją niedobory na rynku pracy, firmy coraz bardziej walczą o kandydatów i zabiegają, aby dołączali właśnie do nich.

26 kwietnia 2017 roku

Minister Rafalska chce wzmocnić związki zawodowe

Do kodeksu zbiorowego prawa pracy może być wpisana nowa instytucja, delegata związkowego - zapowiedziała w rozmowie z PAP szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy (KKPP) pracuje nad szczegółami tego rozwiązania.

23 kwietnia 2017 roku

Polski rynek pracy nie jest przyjazny dla imigranta

Tak, jak dla emigrantów z Polski punktem odniesienia jest Londyn, tak dla części np. Ukraińców może nim być Warszawa czy Kraków. Trzeba się z tego cieszyć. Ale polski rynek pracy nie jest tak przyjazny dla imigrantów ani pracowników krajowych, jak np. brytyjski - powiedziała PAP Joanna Tyrowicz z Uniwersytetu Warszawskiego, współzałożycielka ośrodka badawczego GRAPE.

16 marca 2017 roku

Będzie centralny rejestr Ukraińców pracujących w Polsce?

W Polsce pracuje już ok. miliona Ukraińców, głównie w rolnictwie. Pracodawcy chwalą pracowników ze wschodu, jednak tak duża obecność naszych wschodnich sąsiadów budzi też sprzeciw pewnych środowisk. Teraz do gry wkracza rząd.

3 marca 2017 roku

Prezydencja chce przyśpieszyć prace ws. delegowania pracowników

Z Polski pochodzi najwięcej pracowników delegowanych w UE; w 2014 r. było to prawie 430 tysięcy na 1,9 mln (22,3 proc). Swój projekt Komisja uzasadnia przede wszystkim troską o prawa pracowników delegowanych, którzy nie powinni być traktowani gorzej, niż pracownicy lokalni w państwie goszczącym. Wskazuje też na konieczność walki z tzw. dumpingiem socjalnym, o który zachodnioeuropejskie państwa Unii oskarżają przedsiębiorców i pracowników ze wschodu UE.

13 lutego 2017 roku

Philip Morris w Polsce z prestiżowym tytułem Top Employer Europe

Philip Morris w Polsce nagrodzony za doskonałe warunki pracy, programy szkoleniowo-rozwojowe dla pracowników, planowanie kariery oraz kulturę organizacyjną. Firma została wyróżniona i w Polsce, i na poziomie europejskim, zdobywając prestiżowy tytuł Top Employer Europe

9 lutego 2017 roku

IT, robotyka, nowoczesne technologie - te branże dają pracę

Niezmiennie najbardziej pożądanymi pracownikami są osoby z branży IT. Nowoczesne technologie są dla każdej firmy niezbędne, dzięki czemu firmy bardzo chętnie inwestują w te kompetencje. Specjalista lub manager IT otrzymuje średnio nawet 36 ofert pracy w ciągu roku.