tag

pracownik

10 sierpnia

BIEC: w pewnych zawodach brakuje pracowników

Barometr Ofert Pracy (BOP) - wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy - wzrósł o 11,2 pkt m/m i wyniósł 239,1 pkt w lipcu 2017 r., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

1 sierpnia

27 lipca

19 lipca

Dodatkowe 100 mln zł na podwyżki dla pracowników ZUS

Dodatkowe 100 mln zł uzyska ZUS na podwyżki dla pracowników – dowiedziała się nieoficjalnie PAP w dwóch źródłach związanych z rządem. O środki zabiegała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w związku z trwającym w zakładzie sporem zbiorowym.

Wcześniejsze publikacje

Ukraińcy także chcą lepiej zarabiać - pracujący w Polsce mają wyższe o 1/3 wymagania płacowe

W ciągu miesiąca obowiązywania zliberalizowania przepisów wizowych dotyczących wjazdu obywateli Ukrainy do Unii Europejskiej oczekiwania zarobkowe Ukraińców wzrosły dwucyfrowo, nawet o jedną trzecią. Na podwyżki liczą przede wszystkim tynkarze, murarze, kucharze i zatrudnieni w hotelarstwie. Według Upper Job – agencji pośrednictwa pracy, która zajmuje się zatrudnianiem pracowników ze Wschodu, to skutek pojawienia się możliwości pracy na zamożniejszych rynkach.

JSW przeznaczy po ok. 130 mln zł dla załogi oraz na przedpłatę dla obligatariuszy

Kwota 4,3 tys. wydaje się być może duża, ale w skali tych oszczędności, które uzyskaliśmy, jest na akceptowalnym poziomie i godzi interesy stron. Stać nas na to w tym momencie - twierdzi wiceprezes JSW Robert Ostrowski. Jednorazowa premia ma częściowo zrekompensować załodze wyrzeczenia, związane z ograniczeniem niektórych elementów wynagrodzenia w latach 2016-2018.

Sytuacja na rynku pracy sprzyja aktywizacji osób niepełnosprawnych

Należy wykorzystać szansę, jaką daje obecna sytuacja na rynku pracy i zwiększyć zatrudnienie wśród osób z niepełnosprawnością - uważa prezes Fundacji Integracja Piotr Pawłowski. Jego zdaniem należy rozszerzyć możliwości dofinansowania osób, które aktywnie poszukują pracy.

Pozostałe publikacje o tym tagu

13 czerwca 2017 roku

Pracodawcy ostrożniej planują zatrudnianie w najbliższym kwartale

Pracodawcy w Polsce mają ostrożnie optymistyczne plany dotyczące zatrudnienia w III kw. 2017 r. – wynika z Barometru ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia. Zwiększenie całkowitego zatrudnienia planuje 14 proc. przebadanych firm, 5 proc. przewiduje redukcję etatów, a 74 proc. deklaruje brak zmian personalnych. Odnotowana na podstawie deklaracji pracodawców prognoza netto zatrudnienia dla Polski przed korektą sezonową osiąga +9 proc.

12 czerwca 2017 roku

Praca sezonowa w cenie - wynagrodzenia w tym segmencie rosną

Koniec roku szkolnego i początek wakacji to najlepszy okres na poszukiwanie prac sezonowych. Dodatkowe rekrutacje rozpoczynają nie tylko branże gastronomiczna, hotelarska i rolnicza, lecz także produkcyjna, handlowa i logistyczna.

12 czerwca 2017 roku

W wakacje może zabraknąć pracowników

Gastronomia, usługi, prace polowe - w tych branżach może zabraknąć pracowników sezonowych, uważają eksperci. Podkreślają, że pracodawcy zmuszeni są walczyć o pracownika, oferując nie tylko wyższe stawki, ale także dodatki, jak np. karty sportowe.

12 czerwca 2017 roku

Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Europie

Polacy na tle pozostałych krajów europejskich nadal są jednym z najbardziej zapracowanych narodów – wynika z badania Confidence Index, które przeprowadziła firma rekrutacyjna Michael Page. Polacy wykazują coraz większą świadomość na temat „work-life balance”, czyli równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.

9 czerwca 2017 roku

W I kwartale było o ponad 33 proc. więcej miejsc pracy niż rok temu

W końcu I kwartału 2017 r. liczba wolnych miejsc pracy wynosiła 119,5 tys. i wzrosła o 29,9 tys. czyli o 33,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, jednocześnie była wyższa o 53,2 proc. czyli o 41,5 tys. niż w kwartale poprzednim – poinformował GUS.

1 czerwca 2017 roku

Wysoka podaż ofert pracy wzmacnia pozycję pracownika

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) - informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia - nie zmienił wartości m/m w maju 2017 r., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie. Analitycy podkreślają, że podaż ofert pracy jest wysoka, co wzmacnia w dalszym ciągu pozycję pracownika.

30 maja 2017 roku

Polscy pracownicy - bez motywacji, energii i koncentracji

Tylko połowa pracowników dużych polskich firm zaczyna dzień z optymizmem i zapałem, a ponad 1/3 wskazuje, że w pracy odczuwa często zniecierpliwienie, irytację i niepokój - wynika z raportu "Praca, moc, energia w polskich firmach"

24 maja 2017 roku

Millenialsi ratunkiem dla rynku pracy?

Jak twierdzi A. Carvelli, młodzi Polacy mogą bez obaw szukać dobrej posady dotąd, aż ją znajdą. Najpóźniej po pół roku pracy w danej firmie powinni wiedzieć, jakie mają szanse na awans, by zdecydować, czy chcą w niej zostać. Ekspert też uważa, że osoby, które często zmieniają pracę, nie muszą bać się o swoją karierę.

23 maja 2017 roku

Polska będzie konkurować z UE o pracownika z Ukrainy?

Głównym problemem na rynku pracy jest podaż, czyli dostępność pracowników, która systematycznie spada. To efekt czynników demograficznych, ale są one też wspierane przez emigrację Polaków do pracy za granicą. To powoduje, że dostępność kandydatów na rynku jest bardzo mocno ograniczona.

16 maja 2017 roku

Za kilka lat pracowników zastąpią roboty

W ciągu kolejnych kilku lat sztuczna inteligencja i roboty mogą doprowadzić do likwidacji nawet 30 proc. tradycyjnych miejsc pracy. Cyfrowi pracownicy nie zastąpią z pewnością tradycyjnych specjalistów, ale ich wykorzystanie na szerszą skalę umożliwi firmom osiągnięcie przewagi nad konkurencją, poprawę wydajności, jakości i efektywności finansowej.

9 maja 2017 roku

Na rynku pracy trwa walka o pracownika

Z najnowszych danych GUS-u wynika, że bezrobocie w Polsce sięga już niewiele ponad 8%. To najniższe wskazania od 26 lat. Oznacza to, że w momencie kiedy istnieją niedobory na rynku pracy, firmy coraz bardziej walczą o kandydatów i zabiegają, aby dołączali właśnie do nich.

26 kwietnia 2017 roku

Minister Rafalska chce wzmocnić związki zawodowe

Do kodeksu zbiorowego prawa pracy może być wpisana nowa instytucja, delegata związkowego - zapowiedziała w rozmowie z PAP szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy (KKPP) pracuje nad szczegółami tego rozwiązania.

23 kwietnia 2017 roku

Polski rynek pracy nie jest przyjazny dla imigranta

Tak, jak dla emigrantów z Polski punktem odniesienia jest Londyn, tak dla części np. Ukraińców może nim być Warszawa czy Kraków. Trzeba się z tego cieszyć. Ale polski rynek pracy nie jest tak przyjazny dla imigrantów ani pracowników krajowych, jak np. brytyjski - powiedziała PAP Joanna Tyrowicz z Uniwersytetu Warszawskiego, współzałożycielka ośrodka badawczego GRAPE.