tag

prąd

20 marca

16 marca

15 marca

13 marca

PSE: rozwiązaniem dla energetyki wprowadzenie rynku mocy

Tzw. rynek mocy to rodzaj pomocy publicznej polegającej na tym, że wytwórcy energii otrzymują pieniądze nie tylko za energię dostarczoną, ale też za gotowość jej dostarczenia. Stąd mechanizm ten jest określany również jako rynek dwutowarowy.

Wcześniejsze publikacje

Sejm uchwalił nowelizację specustawy przesyłowej

Sejm uchwalił w piątek nowelizację specustawy przesyłowej. Na liście inwestycji w sieci energetyczne najwyższych napięć znalazło się pięć kolejnych, które będą poddane jej rygorom. Ma to zapewnić dostawy prądu m.in. do aglomeracji warszawskiej i krakowskiej.

Tauronowi przybywa klientów

W minionym roku znacząco zwiększyła się liczba klientów Tauron Sprzedaż. Powodzeniem cieszyły się przede wszystkim nowe produkty gazowe

Za 10 lat milion aut osobowych i ponad połowa autobusów miejskich na tańszy prąd

30 proc. obecnej ceny ma kosztować prąd w taryfie nocnej, kiedy to będzie można ładować samochody elektryczne. Za 10 lat ponad połowa autobusów jeżdżących w miastach ma być napędzana energią eletryczną – zapowiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energii w czasie konferencji „Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska” organizowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). A po Polsce ma jeździć milion elektrycznych aut osobowych.

Pozostałe publikacje o tym tagu

10 lutego 2017 roku

Stacja sama poinformuje techników o awarii

Tauron rozpoczął testy inteligentnych stacji energetycznych niskiego napięcia. Dzięki nowemu rozwiązaniu dyspozytorzy ruchu sieci mogą wysłać energetyków na miejsce awarii jeszcze zanim klienci spółki zadzwonią pod numer alarmowy

7 lutego 2017 roku

Rzadziej zmieniamy dostawców prądu

Ponad 71 tysięcy gospodarstw domowych zmieniło dostawcę prądu w 2016 r. – wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki

19 stycznia 2017 roku

Energa wygrała przetarg na dostawę prądu dla TVP

W ramach wygranego postępowania, począwszy od 20 lutego 2017 roku gdańska spółka obsłuży 41 punktów poboru, zapewniając 70 GWh energii elektrycznej w ciągu 24 miesięcy.

16 stycznia 2017 roku

Rekordowy pobór prądu w Polsce

9 stycznia tego roku, ok. 17.30, pobór mocy w Polsce był rekordowy – informują Polskie Sieci Energetyczne. Zapotrzebowanie na moc wyniosło 26 231 MW

6 stycznia 2017 roku

Na Święto Trzech Króli - problemy z prądem w całej Polsce

Dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego świąteczne noce - o ile wystąpi koincydencja pewnych zjawisk - mogą stanowić trudne wyzwanie. Tak stało się w ostatnie święta - zapotrzebowanie na energię było niewielkie, temperatury dodatnie, a wiatraki naprodukowały jej wielkie ilości.

5 stycznia 2017 roku

Wichury: Na zachodzie Polski wielu odbiorców bez prądu

Ponad 3 tys. odbiorców nie ma w czwartek prądu na Pomorzu Zachodnim po silnych wiatrach, które wiały w nocy. Z powodu wysokiego stanu wody i wiatrów zamknięty do odwołania jest port w Świnoujściu.

4 stycznia 2017 roku

66 mln na wsparcie energii z OZE

Urząd Regulacji Energetyki poinformował o zakończeniu aukcji wsparcia dla OZE. Za 66 mln zł rocznie rząd zobowiązał się do zakupu energii z odnawialnych źródeł. Jak wyliczył ekspert Bartłomiej Derski wsparcie to będzie kosztowało gospodarstwo domowe ok. 2 grosze miesięcznie.

27 grudnia 2016 roku

Bez prądu w Wielkopolsce

Z powodu silnego wiatru, bez prądu w Wielkopolsce we wtorek rano było ok. 4 tys. odbiorców. Awarie dotyczą głównie mieszkańców północnej części regionu.

23 listopada 2016 roku

Hutnictwo chce tańszego prądu

Obniżka cen prądu dla sektora stalowego o 10 proc. oznaczałby wzrost produkcji tej branży o 3,7 proc. - wynika z raportu powstałego na zamówienie branży hutniczej. Gdyby ceny spadły o 30 proc., wówczas produkcja zwiększyłaby się o prawie 18 proc.

18 listopada 2016 roku

Kongres 590: Jak zapewnić energię?

Program Rodzina 500 plus wpłynie na rynek odbiorców detalicznych i może wywołać kilkuprocentowy wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną – powiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energii, na Kongresie 590

29 września 2016 roku

Prąd niedługo będzie droższy. O ile?

Ministerstwo Energii spodziewa się wzrostu hurtowych i detalicznych cen energii. Z komunikatu wydanego przez ME wynika, że koszty związane z „niezbędną modernizacją całej polskiej energetyki” oraz przewidywany wzrost poziomu PKB spowodują wzrost nominalnych cen energii.

17 sierpnia 2016 roku

Grupa TAURON: odpisy zdecydowały o wynikach za I półrocze 2016 r.

Zysk netto Grupy TAURON w I półroczu 2016 r. wyniósł 4,7 mln zł. Na wynik operacyjny oraz netto znaczący wpływ miały odpisy z tytułu utraty wartości aktywów. Łączna kwota netto odpisów osiągnęła poziom ok. 700 mln zł, na co składa się odpis dotyczący farm wiatrowych w wysokości ok. 500 mln zł oraz odpisy majątku produkującego energię i ciepło w wysokości netto ok. 200 mln zł - informuje spółka