tag

prąd

15 maja

Rynek mocy ma zmniejszyć koszty dostawy energii o 55,6 mld zł w latach 2021-2035

Ministerstwo Energii przewiduje, że w wyniku uchwalenia ustawy o rynku mocy powstanie dwutowarowy rynek energii i mocy z pierwszymi dostawami w 2021 r., dzięki czemu koszty dostawy energii elektrycznej będą niższe o 55,6 mld zł w latach 2021-2035. Przewidywane wydatki budżetu państwa w ciągu 10 lat to 10,38 mln zł, podano w ocenie skutków regulacji (OSR).

25 kwietnia

24 kwietnia

22 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

24 lutego 2017 roku

Sejm uchwalił nowelizację specustawy przesyłowej

Sejm uchwalił w piątek nowelizację specustawy przesyłowej. Na liście inwestycji w sieci energetyczne najwyższych napięć znalazło się pięć kolejnych, które będą poddane jej rygorom. Ma to zapewnić dostawy prądu m.in. do aglomeracji warszawskiej i krakowskiej.

21 lutego 2017 roku

Tauronowi przybywa klientów

W minionym roku znacząco zwiększyła się liczba klientów Tauron Sprzedaż. Powodzeniem cieszyły się przede wszystkim nowe produkty gazowe

17 lutego 2017 roku

Za 10 lat milion aut osobowych i ponad połowa autobusów miejskich na tańszy prąd

30 proc. obecnej ceny ma kosztować prąd w taryfie nocnej, kiedy to będzie można ładować samochody elektryczne. Za 10 lat ponad połowa autobusów jeżdżących w miastach ma być napędzana energią eletryczną – zapowiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energii w czasie konferencji „Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska” organizowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). A po Polsce ma jeździć milion elektrycznych aut osobowych.

10 lutego 2017 roku

Stacja sama poinformuje techników o awarii

Tauron rozpoczął testy inteligentnych stacji energetycznych niskiego napięcia. Dzięki nowemu rozwiązaniu dyspozytorzy ruchu sieci mogą wysłać energetyków na miejsce awarii jeszcze zanim klienci spółki zadzwonią pod numer alarmowy

7 lutego 2017 roku

Rzadziej zmieniamy dostawców prądu

Ponad 71 tysięcy gospodarstw domowych zmieniło dostawcę prądu w 2016 r. – wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki

19 stycznia 2017 roku

Energa wygrała przetarg na dostawę prądu dla TVP

W ramach wygranego postępowania, począwszy od 20 lutego 2017 roku gdańska spółka obsłuży 41 punktów poboru, zapewniając 70 GWh energii elektrycznej w ciągu 24 miesięcy.

16 stycznia 2017 roku

Rekordowy pobór prądu w Polsce

9 stycznia tego roku, ok. 17.30, pobór mocy w Polsce był rekordowy – informują Polskie Sieci Energetyczne. Zapotrzebowanie na moc wyniosło 26 231 MW

6 stycznia 2017 roku

Na Święto Trzech Króli - problemy z prądem w całej Polsce

Dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego świąteczne noce - o ile wystąpi koincydencja pewnych zjawisk - mogą stanowić trudne wyzwanie. Tak stało się w ostatnie święta - zapotrzebowanie na energię było niewielkie, temperatury dodatnie, a wiatraki naprodukowały jej wielkie ilości.

5 stycznia 2017 roku

Wichury: Na zachodzie Polski wielu odbiorców bez prądu

Ponad 3 tys. odbiorców nie ma w czwartek prądu na Pomorzu Zachodnim po silnych wiatrach, które wiały w nocy. Z powodu wysokiego stanu wody i wiatrów zamknięty do odwołania jest port w Świnoujściu.

4 stycznia 2017 roku

66 mln na wsparcie energii z OZE

Urząd Regulacji Energetyki poinformował o zakończeniu aukcji wsparcia dla OZE. Za 66 mln zł rocznie rząd zobowiązał się do zakupu energii z odnawialnych źródeł. Jak wyliczył ekspert Bartłomiej Derski wsparcie to będzie kosztowało gospodarstwo domowe ok. 2 grosze miesięcznie.

27 grudnia 2016 roku

Bez prądu w Wielkopolsce

Z powodu silnego wiatru, bez prądu w Wielkopolsce we wtorek rano było ok. 4 tys. odbiorców. Awarie dotyczą głównie mieszkańców północnej części regionu.

23 listopada 2016 roku

Hutnictwo chce tańszego prądu

Obniżka cen prądu dla sektora stalowego o 10 proc. oznaczałby wzrost produkcji tej branży o 3,7 proc. - wynika z raportu powstałego na zamówienie branży hutniczej. Gdyby ceny spadły o 30 proc., wówczas produkcja zwiększyłaby się o prawie 18 proc.