tag

Prezydent

Przedwczoraj (26 maja)

24 maja

23 maja

22 maja

Będzie spotkanie Duda-Macron

Prezydent Andrzej Duda spotka się podczas szczytu NATO w Brukseli z prezydentem Francji Emmanulem Macronem, ale nie wiadomo jeszcze, czy także z prezydentem USA Donaldem Trumpem - powiedział w poniedziałek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Wcześniejsze publikacje

Szczerski: sprawa waluty euro jednym z możliwych pytań w referendum

Konstytucja z 1997 r. nie dopuszcza wejścia Polski do strefy euro, pytanie więc jest w referendum, czy znieść konstytucyjne gwarancje dla polskiego złotego, co nie oznacza, że wejdziemy do strefy euro, tylko czy konstytucja ma to gwarantować - powiedział Krzysztof Szczerski szef gabinetu prezydenta

Nowela ustawy "apteka dla aptekarza" podpisana przez prezydenta

Resort zdrowia ocenia, że zmiany w zakresie prowadzenia aptek są konieczne m.in. dlatego, że apteki sieciowe przejmują coraz większą część rynku. Według MZ, połowa z ok. 15 tys. aptek jest skupiona w sieciach aptecznych. Zdaniem resortu, na nowych przepisach skorzystają małe, rodzinne apteki, które przegrywają w konkurencji z aptekami sieciowymi

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 maja 2017 roku

Biała Podlaska: odsłonięcie pomnika śp. Pary Prezydenckiej

Lech Kaczyński wpisał się w naszą historię w ten sposób, iż każdy kto jest polskim patriotą, musi być przekonany, że warto by jego pomniki stały w różnych polskich miastach — powiedział w Białej Podlaskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości odsłonięcia pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pierwszej damy Marii Kaczyńskiej. "Lech Kaczyński uczył nas wszystkich, że „warto być Polakiem” - — podkrelał jeden z inicjatorów budowy tego pomnika senator PiS Grzegorz Bierecki

22 kwietnia 2017 roku

W Meksyku duże szanse ma polska branża transportowa

Chcemy, by Meksyk był bramą dla polskich przedsiębiorców w ekspansji na kraje Ameryki Łacińskiej; duże szanse ma branża transportowa, wytwórcy maszyn, sektor przetwórstwa rolno-spożywczego - mówi PAP wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

21 kwietnia 2017 roku

Gowin o skracaniu kadencji członków KRS: Podzielam zastrzeżenia prezydenta

Podzielam zastrzeżenia prezydenta, co do skracania kadencji członków Krajowej Rady Sądownictwa - mówił w piątek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Jak dodał zgłaszał swoje wątpliwości ws. projektu zmian w KRS w trakcie konsultacji międzyresortowych.

16 kwietnia 2017 roku

Prezydent ma wątpliwości w sprawie ustawy o KRD

Prezydent Andrzej Duda ma wątpliwości ws. projektu o Krajowej Radzie Sądownictwa, dotyczą one głównie wygaszenia mandatów członków KRS - mówił szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Według niego prezydent zwracał na to kilka razy uwagę ministrowi sprawiedliwości.

13 kwietnia 2017 roku

Ustawa o kredycie hipotecznym podpisana

Większa ochrona konsumentów zaciągających kredyty hipoteczne - taki jest cel ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

12 kwietnia 2017 roku

Prezydent podpisał ustawę o tzw. konfiskacie rozszerzonej

Wprowadzenie tzw. konfiskaty rozszerzonej, czyli m.in. przeniesienie ciężaru udowodnienia legalnego pochodzenia mienia na oskarżonego przewiduje nowelizacja Kodeksu karnego, którą podpisał prezydent Andrzej Duda - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

14 lutego 2017 roku

Chusta Pierwszej Damy na aukcji charytatywnej

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda wsparła radiową akcję zbierania datków na rzecz fundacji Dar Serca z Chicago, która od 29 lat wspiera leczenie ciężko chorych i niepełnosprawnych dzieci z Polski w USA. podczas radiotonu zebrano ogółem 172 tys. dol.

10 lutego 2017 roku

Sasin: preferujemy prezydencki projekt ustawy spreadowej

Preferujemy projekt tzw. ustawy spreadowej złożony przez prezydenta; powinien być podstawą rozwiązania problemu "frankowiczów" - podkreślił w piątek szef sejmowej komisji finansów Jacek Sasin (PiS).

7 lutego 2017 roku

Magierowski: Brexit i prezydentura Trumpa tematami spotkania z Merkel

Rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Angelą Merkel będą dotyczyć Brexitu, tego, jak Polska i Niemcy mogą mówić wspólnym głosem na ten temat, ale także stosunku państw UE do prezydentury Donalda Trumpa - powiedział w TVP Info Marek Magierowski.

31 stycznia 2017 roku

Kaźmierczak: Polscy przedsiębiorcy chcieliby takiej deregulacji, jaką rozpoczął Trump

Donald Trump podpisał dekret, na mocy którego w miejsce jednej nowej ustawy powinny zostać dwie stare. Prezydent USA liczy, że to rozwiązanie doprowadzi do największej w historii deregulacji. Na nadmierną liczbę przepisów narzekają także polscy przedsiębiorcy. Zapytaliśmy Cezarego Kaźmierczaka, prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, jak ocenia decyzję Trumpa

20 stycznia 2017 roku

Era Trumpa to era silnego dolara?

W tym tygodniu pojawił się nowy czynnik ryzyka dla dolara – stanowisko administracji Trumpa odnośnie siły waluty. Czy dolar jest silny, czy zbyt silny, czy nie ma to dla administracji żadnego znaczenia? I w jakim kontekście siłą USD jest oceniana: wartości, międzynarodowego znaczenia, jakości wykonania banknotów? Jak żaden z jego poprzedników Donald Trump jest gotowy do komentowania wszelakich spraw bez głębszego ważenia słów, także w kontekście waluty

20 stycznia 2017 roku

Dzień jednego człowieka

Uwaga rynków w piątek jest na inauguracji prezydenta Trumpa, która niesie ze sobą ryzyko przebudzenia sprzedaży USD. Nocne komentarze Yellen zostały odebrane gołębio, podnosząc nerwowość rynku. Utrzymuje się faza podwyższonej reaktywności na informacje, co też pokazało wczorajsze zachowanie euro w trakcie konferencji prezesa ECB