tag

prognoza

21 lipca

13 lipca

7 czerwca

Kolejna, wyższa prognoza wzrostu PKB dla Polski

OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2017 r. do 3,6 proc. z wcześniejszej – listopadowej – prognozy 3,2 proc. Na rok 2018 r. prognoza nie zmieniła się i zostaje na poziomie 3,1 proc. - wynika z komunikatu OECD.

28 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 stycznia 2017 roku

Analitycy: w czwartek złoty zyskiwał do dolara

W sytuacji korzystnego dla Polski rozstrzygnięcia tej kwestii i utrzymania w obydwu przypadkach ocen wiarygodności kredytowej na niezmienionym poziomie, notowania USDPLN oraz CHFPLN mogą podążyć w kierunku 4,00, a EURPLN 4,30.

11 stycznia 2017 roku

Co gospodarce przyniesie prezydentura Trumpa

Prezydentura Trumpa może przynieść nasiloną zmienność i różne w skutkach działania gospodarcze. Nadchodzący okres będzie naznaczony zawirowaniami geopolitycznymi i słabością banków centralnych. Silne wzrosty na rynku akcji, związane z oczekiwaniami skutecznej prezydentury Trumpa, przykrywają fakt, że istnieje realne ryzyko recesji

3 stycznia 2017 roku

Rok 2017 pod znakiem funduszy akcyjnych

Wszystko wskazuje na to, że rok 2017 będzie należał do funduszy akcyjnych. Przede wszystkim tych z wysoką betą – bardziej ryzykownych i z większym potencjałem. Akcje będą dominowały nad obligacjami, które pozostaną pod presją. Jednak i na papierach dłużnych da się zarobić – wynika z prognoz Union Investments TFI

1 stycznia 2017 roku

Firma w sieci 2017

Dla speców od technologii sieciowych 2016 rok okazał się fascynujący, podobnie będzie w 2017. Inżynierowie Cisco wyznaczyli dziesięć obszarów, które będą newralgiczne dla firm w nadchodzącym roku

29 grudnia 2016 roku

Polski eksport przyspieszy w 2017 r.

Polskiemu eksportowi w tym roku przeszkadzała zwłaszcza sytuacja gospodarczo-polityczna w Unii Europejskiej. Na wynikach odbił się bowiem Brexit, niepokój związany z referendum we Włoszech i – generalnie – obawy o przyszłość UE

22 grudnia 2016 roku

Prognozy na 2017 r.: Gospodarka czeka na inwestycje

Wszystko wskazuje na to, że obserwowane od dwóch kwartałów spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego można uznać za zjawisko przejściowe, to jednak prawdopodobnie będzie ono kontynuowane jeszcze w pierwszej połowie 2017 r., a stopniowej poprawy można się spodziewać w trzecim i czwartym kwartale.

15 listopada 2016 roku

Wartość majątku Polaków urośnie do 18 bln zł

Do 2040 r. poziom zamożności Polaków wzrośnie o 70 proc. - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie BZ WBK. Średnia wartość brutto majątku polskiej rodziny wzrośnie z 500 tys. zł do 861 tys. zł

14 listopada 2016 roku

Ważne sygnały dla polskiej gospodarki

Ekonomiści szacują, że w trzecim kwartale tempo wzrostu PKB w Polsce zmniejszyło się z 3,1 do 2,9 proc. Jednak większość państw regionu może pozazdrościć nam takiego tempa wzrostu. Znacznie głębsze osłabienie notują Węgry i Czechy (wzrost w drugim kwartale sięgał w obu przypadkach 2,6 proc.).

8 listopada 2016 roku

W oczekiwaniu na wynik wyborów

Złoty prawdopodobnie zyska na zwiększonym apetycie na ryzyko przy zwycięstwie Clinton i straci przy zwycięstwie Trumpa.

19 stycznia 2016 roku

Pesymizm MFW – obniża prognozę wzrostu PKB na świecie na lata 2016-2017

MFW obniżył we wtorek swą prognozę wzrostu PKB na świecie do 3,4 proc. w tym oraz do 3,6 proc. w przyszłym roku. Wśród zagrożeń dla globalnej gospodarki Fundusz wymienia osłabienie w Chinach, niższe ceny surowców, silniejszego dolara i napięcia geopolityczne. Prognoza dla koszyka rozwijających się gospodarek europejskich, do którego należy m.in. Polska pozostaje praktycznie bez zmian

17 grudnia 2015 roku

Dziesięć „Szokujących Prognoz” Saxo Bank na 2016 rok

Saxo Bank, specjalista w zakresie handlu i inwestycji online, oferujący dostęp do różnorodnych instrumentów finansowych, opublikował coroczne zestawienie „Szokujących Prognoz”. Jest to lista dziesięciu mało prawdopodobnych, jednak być może niedocenianych wydarzeń, które mogą mieć istotne konsekwencje dla rynków finansowych w 2016 roku.

24 listopada 2015 roku

Prognoza gospodarcza dla świata? Będzie gorzej niż źle

Dyrektorzy finansowi zrzeszeni w ACCA oceniają, że teraz nie jest dobry czas na rozwijanie swoich firm i inwestowanie. Ekspert analizujący koniunkturę gospodarczą dla największych globalnych koncernów jest jednak znacznie bardziej optymistycznie nastawiony do naszego regionu.

15 lutego 2015 roku

Standard&Poor's: Polska mogłaby osiągnąć długookresowe korzyści z przyjęcia euro

Najnowsze sondaże opinii publicznej wskazują, że ponad 70% Polaków jest przeciwnych przyjęciu euro. Z tego względu wypracowanie demokratycznego konsensusu dla planu przyjęcia wspólnej waluty stanowiłoby dla rządu bardzo trudne wyzwanie. Przede wszystkim, podstawą dla przyszłej polityki byłby wyraźny mandat demokratyczny i publiczna świadomość skutków członkostwa w strefie euro.

4 lutego 2015 roku

Analitycy PKO BP: Kurs EUR/PLN w drugiej połowie roku powinien ukształtować się na poziomie 4,2

W całym 2015 r. wzrost polskiego PKB powinien osiągnąć 3,6 proc. Spadek cen, który utrzyma się jeszcze na początku roku, wyhamuje. W efekcie RPP dokona obniżki stóp proc. o nie więcej niż 25-50 pb. Kurs EUR/PLN w drugiej połowie roku powinien ukształtować się na poziomie ok. 4,2. Dobra sytuacja gospodarcza w środowisku niskich stóp proc. stworzy korzystne warunki dla polskiego rynku akcji

22 stycznia 2015 roku

Europa: 500 tys. punktów click&collect w 2015 roku

Według prognoz Deloitte w Europie w 2015 roku funkcjonować będzie 500 tys. punktów typu click&collect. Oznacza to wzrost w porównaniu do ubiegłego roku o 20%. Specjaliści z firmy badawczej sądzą, że w ten sposób po raz kolejny wzrośnie znaczenie punktów click&collect, które staną się jedną z podstaw oferty dostaw z e-sklepów.

20 stycznia 2015 roku

EBOiR i MFW o gospodarce Rosji w 2015 roku: ostro w dół

Jako główną przyczynę recesji w Rosji i EBOiR, i MFW wymieniają spadek cen ropy naftowej na świecie. Taniejąca ropa tylko zaostrzyła dawne problemy strukturalne Rosji; wzrosła też presja wynikająca z zachodnich sankcji.

19 stycznia 2015 roku

To jakiś absurd – 5 faktów na temat danych, które nie zmienią się w 2015 r.

Na początku roku, pisanie przez branżowych ekspertów o nowych trendach w nadchodzącym czasie stało się tradycją. Postęp, nowe technologie i firmy szturmem zdobywające rynek – wszyscy chcemy wiedzieć co zmieni naszą pracę, karierę i życie w 2015 roku. Jednak może zróbmy coś innego… i praktycznego. Zobaczmy co się NIE zmieni!

5 stycznia 2015 roku

Rynek akcji i obligacji – podsumowanie i perspektywy na 2015 r.

Jacek Janiuk, Dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego Citi Handlowy, podsumowuje miniony rok na rynku akcji i obligacji oraz przedstawia perspektywy na 2015 r, który będzie rokiem silnego dolara, niskiej inflacji, poprawy dynamiki wzrostu gospodarczego oraz zróżnicowanych działań banków centralnych.

21 grudnia 2014 roku

Zapowiedź wydarzeń tygodnia: ostatnie dni roku mogą przynieść uspokojenie nastrojów

Nadchodzące ostatnie dwa tygodnie roku przyniosą znacznie mniej informacji dotyczących gospodarki. Świąteczny okres nie sprzyja też aktywności inwestorów na rynkach finansowych. Mimo, że powodów do niepokoju wciąż jest sporo, szczególnie tych związanych z sytuacją w Rosji, można spodziewać się mniejszych wahań kursów, niż miało to miejsce w poprzednich dniach.