tag

przemysł zbrojeniowy

22 maja

PGZ planuje utworzenie Centrum Projektowania Systemów Satelitarnych

Zgodnie z koncepcją, działanie Centrum miałoby polegać na interaktywnej, równoległej pracy specjalistów reprezentujących różne dziedziny (jak np. satelitarne systemy pokładowe czy trajektoria lotu), którzy przy użyciu specjalistycznego oprogramowania będą mogli prezentować symulacje projektów i wspólnie wybierać optymalne rozwiązania. Do zadań CDF będzie należała centralizacja zarządzania projektami, wsparcie pracy zespołowej i zwiększenie efektywności projektów.

16 maja

MON zamówiło w Jelczu 500 ciężarówek dla Wojsk Obrony Terytorialnej

Spółka z Laskowic - Jelcz na produkcji samochodów średniej ładowności może uzyskać przychód przekraczający 420 mln zł. Dzięki zamówieniom, jakie w Jelczu składa resort obrony, zapewniamy stabilną pracę setkom pracowników, a także możemy realizować strategię wieloletniego rozwoju fabryki – powiedział Łukasz Dudkowski prezes Jelcza

12 maja

9 maja

MON zakupi od firmy Belma miny za 9 mln zł

Na mocy wtorkowej umowy zakład dostarczy 300 min przeciwdesantowych dennych MPD oraz 75 min przeciwburtowych MPB-ZN. Dodatkowo przedsiębiorstwo otrzymało od Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia licencję na produkcję głowic do bezzałogowych statków powietrznych - dronów. Będą to głowice bojowe: kumulacyjno-odłamkowa, odłamkowo-burząca, szkolna oraz ćwiczebna

Wcześniejsze publikacje

PGZ: Uczelnie wyższe będą pracować nad nowoczesnym technologiami dla wojska

Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała umowy z polskimi uczelniami wyższymi które przewidują m.in.: wspólne prowadzenie prac rozwojowych z zakresu technologii militarnych oraz ubieganie się o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych. Jednym z kluczowych założeń podpisanych umów jest tworzenie nowych kierunków, specjalności i studiów dedykowanych potrzebom polskiego przemysłu obronnego i bezpieczeństwa.

Pozostałe publikacje o tym tagu

23 kwietnia 2017 roku

Polski producent wyposażył wojska NATO w oświetlenie przenośne

Na wyposażenie armii Sojuszu Północnoatlantyckiego(NATO) trafiło prawie tysiąc markerów RGB polskiego producenta oświetlenia przenośnego. Mają służyć przede wszystkim żołnierzom sił specjalnych - podano w komunikacie producenta.

12 kwietnia 2017 roku

Rakiety na straży polskiego nieba

Formalności związane z pozyskaniem systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu o kryptonimie „Wisła” wchodzą w decydującą fazę. Resort obrony skierował do administracji amerykańskiej zaktualizowane zapytanie ofertowe w sprawie zakupu systemu rakietowego Patriot

11 kwietnia 2017 roku

HSW rozbuduje halę, w której produkowane będą podwozia do Kraba

W rozbudowanej hali produkowane mają być przede wszystkim podwozia do armatohaubicy 155 mm Krab. W grudniu ub.r. HSW podpisała z Ministerstwem Obrony Narodowej kontrakt o wartości ponad 4,6 mld zł na dostawę czterech dywizjonowych modułów Regina.

5 kwietnia 2017 roku

4 tys. polskich firm produkujących drony czeka na oferty od wojska

Polski nie stać na przykład budowę nowego samolotu, ale przemysł dronów, który rozwija się bardzo dynamicznie, to coś gdzie już są polskie firmy, które odnoszą pewne sukcesy - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki

4 kwietnia 2017 roku

MON: umowa z Boeingiem na samoloty dla VIP jest ważna

Ministerstwo Obrony Narodowej odniosło się w ten sposób w komunikacie do poniedziałkowego orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej. Uznała ona, że Inspektorat Uzbrojenia MON naruszył przepisy, negocjując od 10 marca umowę na samoloty dla VIP-ów tylko z Boeingiem. Kontrakt w tej sprawie podpisano już w piątek. Stało się to za zgodą KIO.

27 marca 2017 roku

WEI: Powołanie Agencji Uzbrojenia remedium na niewydolność systemu

Polski system pozyskiwania uzbrojenia i sprzętu wojskowego się nie sprawdza. Przekłada się to na znaczne opóźnienia w zakupach kluczowych systemów do walki dla armii oraz spadek wartości bojowej jednostek wojskowych, które mają na wyposażeniu wiekowy sprzęt. Zdaniem ekspertów Polska powinna podążyć drogą krajów, takich jak Szwecja, Francja, Niemcy czy Norwegia, i scentralizować proces zakupu wyposażania dla Sił Zbrojnych RP w jednej instytucji dostosowanej do wyzwań związanych z procesem modernizacji polskiej armii.

27 marca 2017 roku

NATO zamierza wydać 3 mld euro na technologię satelitarną i komputerową

Wysoki rangą przedstawiciel Agencji ds. Komunikacji i Informacji NATO powiedział, że plany zawierają opiewającą m.in. na 1,7 mld euro inwestycję w komunikację satelitarną walki oraz 180 mln euro na bezpieczniejszą łączność komórkową dla żołnierzy. Sojusz ma przedstawić szczegółowe plany dotyczące cyberobronności w kwietniu podczas konferencji w Ottawie.

13 marca 2017 roku

Realizacja modernizacji Leopardów - zgodnie z planem

Modernizacja czołgów Leopard w Zakładach Mechanicznych Bumar-Łabędy w Gliwicach przebiega zgodnie z planem - powiedział w poniedziałek prezes zakładów Adam Janik. Dodał, że po latach regresu, firma zaczęła się rozwijać. "Patrzymy w przyszłość bardzo pozytywnie" - podkreślił.

13 marca 2017 roku

MON: nie ma prac nad zmianą systemu emerytalnego

Żołnierze (a także funkcjonariusze służb mundurowych i specjalnych), którzy wstąpili do służby od 2013 roku, nabędą uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby. Ci, którzy mundur założyli wcześniej, prawo do emerytury nabywają po 15 latach służby, niezależnie od wieku.

13 marca 2017 roku

Termin składania ofert na śmigłowce dla wojska przełożony na 27 marca

MON chce kupić osiem śmigłowców zdolnych do prowadzenia przez Wojska Specjalne misji poszukiwawczo-ratowniczych w warunkach bojowych oraz osiem maszyn przeznaczonych do zwalczania okrętów podwodnych z jednoczesną zdolnością do prowadzenia misji ratowniczych na morzu.

3 marca 2017 roku

Polska Grupa Zbrojeniowa zacieśnia współpracę z włoskim koncernem Leonardo

Przedmiotem umowy jest zacieśnienie współpracy pomiędzy Grupą PGZ i Leonardo w zakresie ewentualnych dostaw śmigłowców, które włoski koncern oferuje polskiemu Ministerstwu Obrony Narodowej. Są to śmigłowce AW 149, AW 101 oraz W-3PL „Głuszec”. Umowa zakłada, że jeżeli Inspektorat Uzbrojenia MON wybierze ofertę Leonardo w bieżącym postępowaniu prowadzonym przez Inspektorat Uzbrojenia MON, spółki wchodzące w skład Grupy PGZ będą miały udział w serwisowaniu i produkcji śmigłowców.

23 lutego 2017 roku

Budujemy bezpieczeństwo Polski

Świetny okres dla polskiej zbrojeniówki – tak krótko można ująć to, co w 2016 r. wydarzyło się w przemyśle obronnym, skonsolidowanym w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, która skupia 60 kluczowych spółek i zatrudnia ok. 20 tys. specjalistów.

4 lutego 2017 roku

NASZ WYWIAD Arkadiusz Siwko: Odbudowujemy polski system obronny

Kiedy rozpoczęliśmy naszą pracę, zastaliśmy sytuację, w której na sprzedaż było wystawionych praktycznie większość fabryk i zakładów zbrojeniowych, nierzadko znajdujących się w stanie upadłości -mówi Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej

2 lutego 2017 roku

PGZ będzie modernizować system rakietowy razem z MBDA

W ramach Programu Operacyjnego "System Obrony Powietrznej" planowane jest pozyskanie 11 baterii zestawów rakietowych "Narew", które umożliwią skuteczną walkę z samolotami i śmigłowcami nieprzyjaciela, a także będą zdolne do niszczenia pocisków rakietowych.

2 lutego 2017 roku

PGZ wygrała przetarg na zakup stoczni Marynarki Wojennej

Zgodnie z naszą informacją, którą podaliśmy jako pierwsi, Polska Grupa Zbrojeniowa wygrała przetarg na zakup postawionej w stan upadłości stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Kiedy postanowienie się uprawomocni zostanie uruchomiona procedura sprzedaży. Do finalizacji transakcji zatem pozostało jeszcze co najmniej kilka miesięcy