tag

przemysł zbrojeniowy

Dzisiaj

Kolejne uczelnie wyższe rozpoczęły współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową

27 czerwca br. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. zawarła umowy o współpracy z ośmioma uczelniami wyższymi. Ich przedmiotem jest kooperacja pomiędzy Grupą PGZ i poszczególnymi ośrodkami naukowymi w zakresie prowadzenia wspólnych prac nad nowymi technologiami, przeznaczonymi do wykorzystania w produkcji wojskowej oraz cywilnej. Gościem honorowym uroczystości był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki.

Wczoraj

20 czerwca

Gdańsk: Remontowa Shipbuilding zbuduje sześć holowników dla MW

Realizacja zamówienia dotyczy zaprojektowania i wybudowania sześciu holowników. Wartość podpisanego kontraktu wynosi 283,4 mln zł (brutto).Pierwszy z holowników ma być przekazany zamawiającemu w 2019 roku, kolejne w kilku miesięcznych sekwencjach kończąc realizację kontraktu w 2020 roku.

2 czerwca

Autosan ma nowego prezesa

Michał Stachura, nowy prezes Autosanu, ma przeprowadzić m.in. integrację firmy z innymi spółkami wchodzącymi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także przygotować ją do realizacji nowych zadań - czytamy w komunikacie PGZ

Wcześniejsze publikacje

PGZ podpisało umowę w sprawie innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla wojska

Współpraca pomiędzy PGZ, a I3TO pozwoli na wypracowanie i transfer nowoczesnych innowacyjnych technologii, które będą mogły być wykorzystane w produkcji sprzętu i uzbrojenia dla polskiej armii. Umowa ramowa o współpracy zakłada także kooperację w pozyskiwaniu środków wsparcia z programów unijnych, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Europejskiej Agencji Obrony.

PGZ: Zawiązano konsorcjum, które ma zbudować drony dla wojska

„Orlik” to będzie pierwszy tego rodzaju system całkowicie zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Samolot bezzałogowy E-310 będzie mógł realizować loty na wysokościach do 5 tys. m z prędkością ponad 200 km/h. Jego zasięg to około 200 km od Naziemnych Stacji Kontroli (NSK), co oznacza, że dzięki długotrwałości lotu do 15 h., przy rozlokowaniu kilku NSK na terenie kraju, system umożliwi stały monitoring całej Polski

Pozostałe publikacje o tym tagu

16 maja 2017 roku

MON zamówiło w Jelczu 500 ciężarówek dla Wojsk Obrony Terytorialnej

Spółka z Laskowic - Jelcz na produkcji samochodów średniej ładowności może uzyskać przychód przekraczający 420 mln zł. Dzięki zamówieniom, jakie w Jelczu składa resort obrony, zapewniamy stabilną pracę setkom pracowników, a także możemy realizować strategię wieloletniego rozwoju fabryki – powiedział Łukasz Dudkowski prezes Jelcza

9 maja 2017 roku

MON zakupi od firmy Belma miny za 9 mln zł

Na mocy wtorkowej umowy zakład dostarczy 300 min przeciwdesantowych dennych MPD oraz 75 min przeciwburtowych MPB-ZN. Dodatkowo przedsiębiorstwo otrzymało od Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia licencję na produkcję głowic do bezzałogowych statków powietrznych - dronów. Będą to głowice bojowe: kumulacyjno-odłamkowa, odłamkowo-burząca, szkolna oraz ćwiczebna

28 kwietnia 2017 roku

PGZ: Uczelnie wyższe będą pracować nad nowoczesnym technologiami dla wojska

Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała umowy z polskimi uczelniami wyższymi które przewidują m.in.: wspólne prowadzenie prac rozwojowych z zakresu technologii militarnych oraz ubieganie się o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych. Jednym z kluczowych założeń podpisanych umów jest tworzenie nowych kierunków, specjalności i studiów dedykowanych potrzebom polskiego przemysłu obronnego i bezpieczeństwa.

25 kwietnia 2017 roku

Morawiecki: nie chciałbym, by PGZ podlegała mojemu resortowi

Nie chciałbym, by Polska Grupa Zbrojeniowa podlegała mojemu resortowi - zapewnił we wtorek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Jak dodał, spółka jest instrumentem polityki obronnej w rękach szefa MON.

24 kwietnia 2017 roku

Światowe wydatki wojskowe wzrosły w 2016 roku o 0,4 proc.

Świat wydał w 2016 roku na cele wojskowe 1,686 biliona USD, o 0,4 proc. więcej niż rok wcześniej - informuje w poniedziałek sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI). Wydatki te stanowiły 2,2 proc. globalnego PKB.

23 kwietnia 2017 roku

Polski producent wyposażył wojska NATO w oświetlenie przenośne

Na wyposażenie armii Sojuszu Północnoatlantyckiego(NATO) trafiło prawie tysiąc markerów RGB polskiego producenta oświetlenia przenośnego. Mają służyć przede wszystkim żołnierzom sił specjalnych - podano w komunikacie producenta.

12 kwietnia 2017 roku

Rakiety na straży polskiego nieba

Formalności związane z pozyskaniem systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu o kryptonimie „Wisła” wchodzą w decydującą fazę. Resort obrony skierował do administracji amerykańskiej zaktualizowane zapytanie ofertowe w sprawie zakupu systemu rakietowego Patriot

11 kwietnia 2017 roku

HSW rozbuduje halę, w której produkowane będą podwozia do Kraba

W rozbudowanej hali produkowane mają być przede wszystkim podwozia do armatohaubicy 155 mm Krab. W grudniu ub.r. HSW podpisała z Ministerstwem Obrony Narodowej kontrakt o wartości ponad 4,6 mld zł na dostawę czterech dywizjonowych modułów Regina.

5 kwietnia 2017 roku

4 tys. polskich firm produkujących drony czeka na oferty od wojska

Polski nie stać na przykład budowę nowego samolotu, ale przemysł dronów, który rozwija się bardzo dynamicznie, to coś gdzie już są polskie firmy, które odnoszą pewne sukcesy - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki

4 kwietnia 2017 roku

MON: umowa z Boeingiem na samoloty dla VIP jest ważna

Ministerstwo Obrony Narodowej odniosło się w ten sposób w komunikacie do poniedziałkowego orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej. Uznała ona, że Inspektorat Uzbrojenia MON naruszył przepisy, negocjując od 10 marca umowę na samoloty dla VIP-ów tylko z Boeingiem. Kontrakt w tej sprawie podpisano już w piątek. Stało się to za zgodą KIO.

27 marca 2017 roku

WEI: Powołanie Agencji Uzbrojenia remedium na niewydolność systemu

Polski system pozyskiwania uzbrojenia i sprzętu wojskowego się nie sprawdza. Przekłada się to na znaczne opóźnienia w zakupach kluczowych systemów do walki dla armii oraz spadek wartości bojowej jednostek wojskowych, które mają na wyposażeniu wiekowy sprzęt. Zdaniem ekspertów Polska powinna podążyć drogą krajów, takich jak Szwecja, Francja, Niemcy czy Norwegia, i scentralizować proces zakupu wyposażania dla Sił Zbrojnych RP w jednej instytucji dostosowanej do wyzwań związanych z procesem modernizacji polskiej armii.

27 marca 2017 roku

NATO zamierza wydać 3 mld euro na technologię satelitarną i komputerową

Wysoki rangą przedstawiciel Agencji ds. Komunikacji i Informacji NATO powiedział, że plany zawierają opiewającą m.in. na 1,7 mld euro inwestycję w komunikację satelitarną walki oraz 180 mln euro na bezpieczniejszą łączność komórkową dla żołnierzy. Sojusz ma przedstawić szczegółowe plany dotyczące cyberobronności w kwietniu podczas konferencji w Ottawie.

13 marca 2017 roku

Realizacja modernizacji Leopardów - zgodnie z planem

Modernizacja czołgów Leopard w Zakładach Mechanicznych Bumar-Łabędy w Gliwicach przebiega zgodnie z planem - powiedział w poniedziałek prezes zakładów Adam Janik. Dodał, że po latach regresu, firma zaczęła się rozwijać. "Patrzymy w przyszłość bardzo pozytywnie" - podkreślił.

13 marca 2017 roku

MON: nie ma prac nad zmianą systemu emerytalnego

Żołnierze (a także funkcjonariusze służb mundurowych i specjalnych), którzy wstąpili do służby od 2013 roku, nabędą uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby. Ci, którzy mundur założyli wcześniej, prawo do emerytury nabywają po 15 latach służby, niezależnie od wieku.