tag

przemysł zbrojeniowy

Przedwczoraj (25 kwietnia)

24 kwietnia

Światowe wydatki wojskowe wzrosły w 2016 roku o 0,4 proc.

Świat wydał w 2016 roku na cele wojskowe 1,686 biliona USD, o 0,4 proc. więcej niż rok wcześniej - informuje w poniedziałek sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI). Wydatki te stanowiły 2,2 proc. globalnego PKB.

23 kwietnia

12 kwietnia

Rakiety na straży polskiego nieba

Formalności związane z pozyskaniem systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu o kryptonimie „Wisła” wchodzą w decydującą fazę. Resort obrony skierował do administracji amerykańskiej zaktualizowane zapytanie ofertowe w sprawie zakupu systemu rakietowego Patriot

Wcześniejsze publikacje

MON: umowa z Boeingiem na samoloty dla VIP jest ważna

Ministerstwo Obrony Narodowej odniosło się w ten sposób w komunikacie do poniedziałkowego orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej. Uznała ona, że Inspektorat Uzbrojenia MON naruszył przepisy, negocjując od 10 marca umowę na samoloty dla VIP-ów tylko z Boeingiem. Kontrakt w tej sprawie podpisano już w piątek. Stało się to za zgodą KIO.

Pozostałe publikacje o tym tagu

13 marca 2017 roku

Realizacja modernizacji Leopardów - zgodnie z planem

Modernizacja czołgów Leopard w Zakładach Mechanicznych Bumar-Łabędy w Gliwicach przebiega zgodnie z planem - powiedział w poniedziałek prezes zakładów Adam Janik. Dodał, że po latach regresu, firma zaczęła się rozwijać. "Patrzymy w przyszłość bardzo pozytywnie" - podkreślił.

13 marca 2017 roku

MON: nie ma prac nad zmianą systemu emerytalnego

Żołnierze (a także funkcjonariusze służb mundurowych i specjalnych), którzy wstąpili do służby od 2013 roku, nabędą uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby. Ci, którzy mundur założyli wcześniej, prawo do emerytury nabywają po 15 latach służby, niezależnie od wieku.

13 marca 2017 roku

Termin składania ofert na śmigłowce dla wojska przełożony na 27 marca

MON chce kupić osiem śmigłowców zdolnych do prowadzenia przez Wojska Specjalne misji poszukiwawczo-ratowniczych w warunkach bojowych oraz osiem maszyn przeznaczonych do zwalczania okrętów podwodnych z jednoczesną zdolnością do prowadzenia misji ratowniczych na morzu.

3 marca 2017 roku

Polska Grupa Zbrojeniowa zacieśnia współpracę z włoskim koncernem Leonardo

Przedmiotem umowy jest zacieśnienie współpracy pomiędzy Grupą PGZ i Leonardo w zakresie ewentualnych dostaw śmigłowców, które włoski koncern oferuje polskiemu Ministerstwu Obrony Narodowej. Są to śmigłowce AW 149, AW 101 oraz W-3PL „Głuszec”. Umowa zakłada, że jeżeli Inspektorat Uzbrojenia MON wybierze ofertę Leonardo w bieżącym postępowaniu prowadzonym przez Inspektorat Uzbrojenia MON, spółki wchodzące w skład Grupy PGZ będą miały udział w serwisowaniu i produkcji śmigłowców.

23 lutego 2017 roku

Budujemy bezpieczeństwo Polski

Świetny okres dla polskiej zbrojeniówki – tak krótko można ująć to, co w 2016 r. wydarzyło się w przemyśle obronnym, skonsolidowanym w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, która skupia 60 kluczowych spółek i zatrudnia ok. 20 tys. specjalistów.

4 lutego 2017 roku

NASZ WYWIAD Arkadiusz Siwko: Odbudowujemy polski system obronny

Kiedy rozpoczęliśmy naszą pracę, zastaliśmy sytuację, w której na sprzedaż było wystawionych praktycznie większość fabryk i zakładów zbrojeniowych, nierzadko znajdujących się w stanie upadłości -mówi Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej

2 lutego 2017 roku

PGZ będzie modernizować system rakietowy razem z MBDA

W ramach Programu Operacyjnego "System Obrony Powietrznej" planowane jest pozyskanie 11 baterii zestawów rakietowych "Narew", które umożliwią skuteczną walkę z samolotami i śmigłowcami nieprzyjaciela, a także będą zdolne do niszczenia pocisków rakietowych.

2 lutego 2017 roku

PGZ wygrała przetarg na zakup stoczni Marynarki Wojennej

Zgodnie z naszą informacją, którą podaliśmy jako pierwsi, Polska Grupa Zbrojeniowa wygrała przetarg na zakup postawionej w stan upadłości stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Kiedy postanowienie się uprawomocni zostanie uruchomiona procedura sprzedaży. Do finalizacji transakcji zatem pozostało jeszcze co najmniej kilka miesięcy

15 września 2016 roku

Polski przemysł obronny ważną częścią gospodarki. A może być jeszcze lepiej

Przemysł obronny ma w Polsce stać się jednym z kół zamachowych gospodarki. Z punktu widzenia bezpieczeństwa i samej gospodarki istotne jest wspieranie rodzimego biznesu – przekonuje Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters. Oferta polskich producentów niczym nie ustępuje ofercie zagranicznych firm zbrojeniowych.

17 stycznia 2016 roku

Gliwicki Bumar zwiększy zatrudnienie w związku z modernizacją Leopardów

Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy w Gliwicach w perspektywie około dwóch lat będą potrzebowały nowych specjalistów - sygnalizują przedstawiciele spółki. Na razie nie wiadomo ilu i jakich; wykaże to proces przygotowań do realizacji kontraktu na modernizację czołgów Leopard

9 października 2014 roku

Polska stoi przed zbrojeniowym wyzwaniem - firmy są zainteresowany dozbrajaniem naszej armii

Thales jest zainteresowany większością przetargów, które będą ogłaszane w ramach programu modernizacji polskiej armii. Firma zbrojeniowa zapowiada rozwijanie współpracy z polskimi przedsiębiorstwami z sektora obronnego oraz uczelniami cywilnymi i wojskowymi. Dla polskich firm możliwość produkcji sprzętu czy poszczególnych elementów do produkowanych przez międzynarodowe koncerny urządzeń to również szansa na zdobycie nowych rynków eksportowych.

3 czerwca 2014 roku

W Radomiu powstanie centrum nowoczesnych technologii zbrojeniowych

Radom, w którym znajduje się Fabryka Broni "Łucznik" i siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej, stanie się "inkubatorem nowoczesnych technologii w przemyśle zbrojeniowym" - zapowiedział we wtorek w tym mieście członek zarządu PGZ Michał Świtalski.

12 grudnia 2013 roku

Siemoniak znalazł lek na problemy zbrojeniówki

Dzięki konsolidacji przemysłu zbrojeniowego polskie firmy tej branży mogą stać się partnerami firm światowych i prowadzić duże programy, jak modernizacja obrony powietrznej obejmująca systemy antyrakietowe - powiedział w czwartek PAP minister obrony Tomasz Siemoniak.