tag

rekrutacja pracowników

13 lutego

Philip Morris w Polsce z prestiżowym tytułem Top Employer Europe

Philip Morris w Polsce nagrodzony za doskonałe warunki pracy, programy szkoleniowo-rozwojowe dla pracowników, planowanie kariery oraz kulturę organizacyjną. Firma została wyróżniona i w Polsce, i na poziomie europejskim, zdobywając prestiżowy tytuł Top Employer Europe

11 stycznia

Rosną oczekiwania managerów i specjalistów

Po stronie pracodawców, jak i kandydatów obserwujemy coraz większą otwartość na alternatywne formy zatrudnienia. Elastyczny czas pracy i pożądana marka pracodawcy to aspekty, do których przywiązują wagę zwłaszcza młodzi specjaliści i menedżerowie z pokoleń Y i Z.

16 listopada

24 lutego

Jak napisać list motywacyjny? Polacy tego nie potrafią

Nieprofesjonalny list motywacyjny może przekreślić szanse kandydata już na wstępnym etapie rekrutacji. Znaczna część pracowników nie przywiązuje jednak wagi do jego przygotowania. Najczęstszym błędem jest korzystanie z gotowych szablonów, które rekruterzy automatycznie odrzucają. Kandydatom zdarza się również wysłać list motywacyjny z wpisaną nazwą innego pracodawcy.

Wcześniejsze publikacje

Rozmowa o pracę. Na co zwraca uwagę 2/3 pracodawców?

Zmieniają się wymagania wobec kandydatów podczas rekrutacji. Coraz mniejsze znaczenie pracodawcy przywiązują do wykształcenia, rośnie natomiast wartość doświadczenia oraz wyznawanych wartości. Panuje przekonanie, że kandydat, który nie ma autorytetów i nie identyfikuje się z systemem moralnym, nie będzie także szanował nowych przełożonych. Również kandydaci, szukając pracy, zwracają uwagę na wartości, jakie reprezentuje dana firma.

Kłamiemy jak z nut... w swoim CV

fot. www.freeimages.com/acambaro77

W Polsce w 2013 roku w procesie rekrutacyjnym swoje kompetencje zawyżyło aż 44 proc. starających się o pracę. 80 proc. wszystkich kłamstw w CV dotyczyło stopnia znajomości języka obcego

Pozostałe publikacje o tym tagu

3 marca 2014 roku

Skype zdradza prawdę o potencjalnych pracownikach

Zdanie tak często wypowiadane przez osoby poszukujące pracy: „muszę się dobrze zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej”, nabiera nowego znaczenia. Dziś coraz częściej, żeby zdobyć wymarzoną pracę trzeba nie tylko dobrze zaprezentować „siebie” na takiej rozmowie, ale również... swoje najbliższe otoczenie. Wszystko dlatego, że coraz częściej rekruterzy oraz pracodawcy rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzają na... Skype. A oko kamery potrafi być bezlitośnie.

17 stycznia 2014 roku

16 pytań, które zapewni pracę w Amazon

Światowy gigant Amazon rozpoczął rekrutację w Polsce do nowo powstałych magazynów. Szukają pracowników do pracy w Gdyni, Poznaniu, Bielanach Wrocławskich - informuje "Wirtualna Polska".

24 września 2013 roku

Czy CV przetrwa? Ekspert radzi

Od kilku lat stopniowo rośnie w Polsce liczba osób posiadających profil w biznesowych portalach społecznościowych, szczególnie w LinkedIn i Goldenline. Obserwuje się także zjawisko coraz częstszego wykorzystania wspomnianych portali przez headhunterów i rekruterów jako źródła wiedzy o potencjalnych kandydatach i narzędzia do ich wstępnej selekcji.

30 kwietnia 2013 roku

Grafolodzy wybierają firmom pracowników

We Francji, choć dużo rzadziej niż jeszcze 20 lat temu, firmy wciąż korzystają z usług grafologów w procesie rekrutacji pracowników. Przywiązanie do tej metody bierze się być może z tego, że to właśnie Francja jest ojczyzną grafologii - pisze portal BBC News.