tag

roaming

26 czerwca

5 czerwca

EY: Brak roamingu operatorzy odbiją sobie w podwyżkach abonamentu

Według analityków rynkowych, nowa regulacja Roam Like At Home (RLAH)(ang. ceny połączeń za granicą jak w domu) może oznaczać spadek EBITDA europejskich telekomów nawet do 7proc. i spadek przychodów z roamingu o 65 proc. Najbardziej stracą operatorzy wirtualni ponieważ nie mają oni własnej infrastruktury i nie mogą zatem zbilansować strat generowanych przez ich klientów w roamingu przychodami uzyskanymi od klientów sieci zagranicznych, którzy logują się w Polsce. Z kolei w najmniejszym stopniu zmiany dotkną duże międzynarodowe firmy telekomunikacyjne

19 maja

17 maja

Część polskich operatorów nie chce znieść opłat za roaming

Polscy operatorzy sieci komórkowych, T-Mobile i Play, nie chcą w pełni dostosować się do regulacji UE o zniesieniu opłat za połączenia roamingowe - twierdzi źródło PAP w KE. Plus nie przedstawił jeszcze oferty cenowej swym użytkownikom. Jedynie Orange zadeklarował całkowite zniesienie opłat za roaming.

Wcześniejsze publikacje

Orange prezentuje nowe cenniki usług roamingowych - ile zapłacą klienci po 15 czerwca?

fot. Fratria

15 czerwca 2017 oznacza poważne zmiany na arenie telefonii komórkowej - po negocjacjach na forum UE operatorzy komórkowi zgodzili się na otwarcie na wspólny rynek i od tej daty operatorzy komórkowi mają rozliczać prowadzenie rozmów i wysyłanie wiadomości według stawek i zasad obowiązujących w ofercie, z której korzysta klient. Jeśli więc korzystamy z taryfy z nielimitowanymi rozmowami - za zagraniczne połączenia nie powinniśmy zapłacić ani grosza.

Pozostałe publikacje o tym tagu

29 listopada 2016 roku

O krok od zniesienia roamingu w UE

Aby plan ten mógł być zrealizowany, Komisja Europejska zobowiązała się do przeglądu hurtowych rynków w roamingu, czyli stawek, jakie za połączenia płacą sobie wzajemnie operatorzy.

29 października 2015 roku

Parlament Europejski zniósł roaming

Parlament Europejski przyjął wczoraj Rozporządzenie ustanawiające środki gwarantujące równy dostęp do sieci i znoszący opłaty za roaming. Rozporządzenie wejdzie w życie w 3 dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym UE, co prawdopodobnie będzie miało miejsce w listopadzie br.

28 czerwca 2014 roku

Już od wtorku dużo tańszy roaming

Od 1 lipca 2014 r. będą obowiązywały w całej UE niższe ceny roamingowe za ściąganie danych o ponad połowę - z 45 do 20 centów za megabajt. Użytkowanie map, oglądanie filmów, sprawdzanie e-maili i korzystanie z portali społecznościowych będzie jeszcze tańsze w całej UE.

7 kwietnia 2014 roku

Roamingowa rewolucja w sieciach komórkowych

Od 15 grudnia 2015 roku opłaty roamingowe w Unii Europejskiej mają być zniesione - zdecydował Parlament Europejski. W Polsce właściciele sieci komórkowych zarabiają teraz na roamingu ponad 900 mln zł rocznie. Zdaniem ekspertów, po zniesieniu finansowych barier nie stracą, a wręcz przeciwnie - mogą zarobić jeszcze więcej.

3 kwietnia 2014 roku

Parlament Europejski zlikwidował roaming

Parlament Europejski opowiedział się dziś za zniesieniem opłat za roaming od 15 grudnia 2015 r. oraz za otwartym i neutralnym internetem. Chodzi m.in. o to, by dostawcy internetu nie mogli utrudniać użytkownikom dostępu do komunikatorów internetowych, np. Skype'a.

17 lutego 2014 roku

Roaming blokuje rozwój telefonii komórkowej. Gdyby znieść opłaty operatorzy zyskaliby 300 mln klientów

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego z udziałem 28 tys. obywateli, 94 proc. Europejczyków, którzy udają się za granicę, ogranicza korzystanie z takich usług jak Facebook. Powodem są opłaty za roaming w sieciach komórkowych. Według szacunków Komisji Europejskiej obecna polityka cenowa firm telekomunikacyjnych powoduje, że około 300 mln użytkowników telefonów nie decyduje się na ich usługi. Odbija się to negatywnie na innych branżach, np. twórców aplikacji.