tag

rolnictwo

17 stycznia

11 stycznia

3 stycznia

29 grudnia

Wcześniejsze publikacje

Wojewoda lubuski: sytuacja po wykryciu wirusa H5N8 pod kontrolą

Ognisko zakażenia w porę zostało zlokalizowane, dlatego wirus nie przeniósł się na inne ptaki w okolicy. Jednakże dla pewności, restrykcje będą obowiązywały trzy miesiące.Zobaczymy jak potoczy się sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa, czy daliśmy radę ugasić w jednym ognisku, czy też nie - powiedział Józef Malski zastępca lubuskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii.

W lubuskim wykryto ognisko ptasiej grypy

Wojewoda lubuski wydał w sobotę (3 grudnia br.) rozporządzenie, w którym wyznaczono obszar zapowietrzony wokół ogniska choroby o promieniu ok. 3 km oraz obszar zagrożony - wokół ogniska o promieniu ok. 10 km. Wirus nie jest groźny dla ludzi - dotychczas nie odnotowano na świecie zachorowań na wirusa grypy H5N8 wśród ludzi.

Pozostałe publikacje o tym tagu

24 listopada 2016 roku

Od marca 2017 r. wzrośnie minimalna emerytura dla rolników

Z waloryzacji emerytur w przyszłym roku skorzysta ok. 99 proc. świadczeniobiorców, czyli ponad 1,1 mln osób.Jeżeli rolnikowi zostanie wyliczona emerytura poniżej 1000 zł, to i tak z urzędu dostanie on 1000 zł.

23 listopada 2016 roku

ARiMR wyjaśnia podejrzenia CBA

Suma korekt finansowych nałożonych przez Komisję Europejską na Polską za nieprawidłowości we wdrażaniu mechanizmu pomocy wstępnie uznanym grupom producentów owoców i warzyw za lata 2009 - 2013 r. wynosi 186 454 397, 24 EUR.

21 listopada 2016 roku

ARR wypłaciła rolnikom 1,2 mld zł

Plany resortu rolnictwa zakładają, że Agencja Rynku Rolnego zostanie podzielona. Część zostanie połączona z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a część zostanie wraz z Agencją Nieruchomości Rolnych trafi do nowej agencji.

13 listopada 2016 roku

PiS zapowiada wdrożenie Paktu dla obszarów wiejskich od połowy 2017 roku

Prawo i Sprawiedliwość jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego; to dla nas duma i honor - powiedział w niedzielę podczas Zgromadzenia Wsi Polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Premier Beata Szydło zapewniła, że rząd skierował polską wieś na realną drogę rozwoju

12 listopada 2016 roku

Przypadki ptasiej grypy w fermach na północy Niemiec

W dwóch landach na północy Niemiec: Szlezwiku-Holsztynie oraz Meklemburgii-Pomorzu Przednim wykryto przypadki ptasiej grypy u padłych ptaków na fermach drobiu. Badania laboratoryjne wykazały obecność wysoce zaraźliwego wirusa H5N8. Powołano sztab kryzysowy

20 października 2016 roku

Koniec szaleńczego rajdu cukru

Ceny cukru na światowych rynkach zaliczyły szaleńczy rajd w tym roku, który doprowadził do ponad 80% odbicia od lokalnego dołka z lutego. Silne odbicie cen było związane z drugim z rzędu rocznym deficytem tego surowca

4 października 2016 roku

Szydło: Nie przystąpimy do CETA bez gwarancji tego, co dla nas istotne

Polska nie przystąpi do umowy CETA, jeśli nie będzie nam ona gwarantowała tego, co uważamy za istotne - zapowiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Wcześniej MR sygnalizowało, że w ramach CETA Polska chce uzyskać wpływ na orzecznictwo sądów inwestycyjnych.

4 października 2016 roku

Jurgiel: CETA to nie jest doskonała umowa, jest sporo zagrożeń

Umowa o wolnym handlu między UE i Kanadą (CETA) nie jest doskonała, niesie sporo zagrożeń i brak jest "pewnych zapisów" - podkreślił we wtorek minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Jak dodał, decyzja o podpisaniu CETA należy do całego rządu.

2 października 2016 roku

Cukier drożeje w Polsce i na świecie

Cukier drożeje na rynku krajowym i na giełdach zagranicznych. Powodem wzrostu cen jest przede wszystkim poprawa koniunktury na świecie. W lipcu br. kilogram paczkowanego cukru w naszym kraju kosztował średnio 2,8 zł/ kg tj. o 28 proc. więcej niż rok wcześniej

27 września 2016 roku

Wykryto 22. ognisko ASF

22. ognisko ASF u świń wykryto w gospodarstwie w gminie Nurzec-Stacja w powiecie siemiatyckim w województwie podlaskim - poinformował Główny Lekarz Weterynarii.**

26 września 2016 roku

Dobre wyniki eksportu polskich produktów rolno-spożywczych

11,5 mld euro wyniosła wartość eksportu produktów rolno-spożywczych w pierwszym półroczu - poinformował w Poznaniu minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Według resortu, w tym roku Polska wyeksportuje więcej produktów i za większe pieniądze niż w 2015 r.