tag

rolnictwo

Wczoraj

Ziemia rolna przestała drożeć

Ustawa o wstrzymaniu sprzedaży państwowej ziemi znacząco ograniczyła obrót gruntami rolnymi. W efekcie transakcji jest o połowę mniej, a hektar żyznej ziemi jest o ok. 1,4 tys. zł tańszy niż przed rokiem - szacuje Open Finance.

Przedwczoraj (20 lutego)

ANR wydzierżawiła w 2016 r. prawie 60 tys. ha

Ok. 60 tys. hektarów państwowych gruntów wydzierżawiła w ubiegłym roku Agencja Nieruchomości Rolnych. Ziemia dzierżawiona jest głównie w drodze przetargów ograniczonych, skierowanych do rolników - poinformował PAP Adam Struziak z Biura Prasowego ANR.

19 lutego

Produkcja drobiu w Polsce będzie nadal rosła

Agencja Rynku Rolnego prognozuje, że produkcja drobiu w Polsce będzie nadal rosła, choć już nie tak szybko jak dotychczas. Barierą będą ograniczenia w eksporcie oraz spadek opłacalności produkcji ze względu na niskie ceny. Wzrośnie spożycie drobiu.

17 lutego

Wcześniejsze publikacje

PZU będzie sprzedawać dotowane przez państwo polisy dla rolników

PZU podpisało umowę z Ministerstwem Rolnictwa na sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników. Kontrakt opiewa na największą kwotę w historii 10-letniego systemu obowiązkowych ubezpieczeń upraw ze wsparciem Skarbu Państwa - poinformowało PZU. Polisy będą dostępne od kwietnia

Ceny zbóż nieznacznie wrosną do czerwca

Krajowe ceny zbóż w pierwszej połowie tego roku mogą nieznacznie wzrosnąć i na przednówku pszenica może być o 2,5 proc. droższa niż w tym samym okresie 2016 r., a pszenica konsumpcyjna i żyto - o 5 proc. - prognozuje zespół analityków Agencji Rynku Rolnego.

Pozostałe publikacje o tym tagu

23 stycznia 2017 roku

Polska chce zabezpieczeń dla rolnictwa w negocjacjach z Nową Zelandią

Polska chce, by w rozmowach na temat umowy o wolnym handlu między UE a Nową Zelandią zabezpieczono interesy naszych rolników, zwłaszcza producentów nabiału. Z inicjatywą w tej sprawie wystąpił na spotkaniu unijnych ministrów rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

29 grudnia 2016 roku

Od stycznia rolnicy mogą bez przeszkód sprzedawać własną żywność

Od 1 stycznia wchodzi w życie ustawa, która umożliwia sprzedaż produktów żywnościowych wytworzonych przez rolników, są do niej wydane rozporządzenia wykonawcze, nie ma więc przeszkód, by rolnicy rozpoczęli taką działalność - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

28 grudnia 2016 roku

Projekt ustawy o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa - w pracach rządowych

Utworzenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), który ma przejąć zadania Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) oraz część kompetencji Agencji Rynku Rolnego (ARR), zakładają projekty ustaw przygotowane przez resort rolnictwa. W efekcie ANR i ARR znikną, pozostanie ARiMR oraz KOWR.

4 grudnia 2016 roku

Wojewoda lubuski: sytuacja po wykryciu wirusa H5N8 pod kontrolą

Ognisko zakażenia w porę zostało zlokalizowane, dlatego wirus nie przeniósł się na inne ptaki w okolicy. Jednakże dla pewności, restrykcje będą obowiązywały trzy miesiące.Zobaczymy jak potoczy się sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa, czy daliśmy radę ugasić w jednym ognisku, czy też nie - powiedział Józef Malski zastępca lubuskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii.

4 grudnia 2016 roku

W lubuskim wykryto ognisko ptasiej grypy

Wojewoda lubuski wydał w sobotę (3 grudnia br.) rozporządzenie, w którym wyznaczono obszar zapowietrzony wokół ogniska choroby o promieniu ok. 3 km oraz obszar zagrożony - wokół ogniska o promieniu ok. 10 km. Wirus nie jest groźny dla ludzi - dotychczas nie odnotowano na świecie zachorowań na wirusa grypy H5N8 wśród ludzi.

30 listopada 2016 roku

Czy ceny serów i masła rosną w Polsce pod wpływem spekulacji?

Mleko w skupie drożeje, rosną ceny zbytu produktów mlecznych w Polsce i na świecie - powiedział PAP szef związku spółdzielni mleczarskich Waldemar Broś. Choć z punktu widzenia branży sytuacja się poprawia, dla konsumentów oznacza to większe wydatki

24 listopada 2016 roku

Od marca 2017 r. wzrośnie minimalna emerytura dla rolników

Z waloryzacji emerytur w przyszłym roku skorzysta ok. 99 proc. świadczeniobiorców, czyli ponad 1,1 mln osób.Jeżeli rolnikowi zostanie wyliczona emerytura poniżej 1000 zł, to i tak z urzędu dostanie on 1000 zł.

23 listopada 2016 roku

ARiMR wyjaśnia podejrzenia CBA

Suma korekt finansowych nałożonych przez Komisję Europejską na Polską za nieprawidłowości we wdrażaniu mechanizmu pomocy wstępnie uznanym grupom producentów owoców i warzyw za lata 2009 - 2013 r. wynosi 186 454 397, 24 EUR.

21 listopada 2016 roku

ARR wypłaciła rolnikom 1,2 mld zł

Plany resortu rolnictwa zakładają, że Agencja Rynku Rolnego zostanie podzielona. Część zostanie połączona z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a część zostanie wraz z Agencją Nieruchomości Rolnych trafi do nowej agencji.

13 listopada 2016 roku

PiS zapowiada wdrożenie Paktu dla obszarów wiejskich od połowy 2017 roku

Prawo i Sprawiedliwość jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego; to dla nas duma i honor - powiedział w niedzielę podczas Zgromadzenia Wsi Polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Premier Beata Szydło zapewniła, że rząd skierował polską wieś na realną drogę rozwoju