tag

ropa

Wczoraj

13 lutego

1 lutego

18 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Cięcia wydobycia ropy mocno wątpliwe

Ceny ropy spadły we wtorek o 2 proc., kontynuując ostrą wyprzedaż rozpoczętą w poniedziałek. Rynek ma spore wątpliwości co do realizacji globalnego porozumienia odnośnie cięcia wydobycia ropy naftowej

Pozostałe publikacje o tym tagu

15 grudnia 2016 roku

Lotos: Ropa z USA albo z Iranu

O tym, czy polski koncern będzie importował ropę z USA czy z Iranu, zdecydują ceny I sytuacja międzynarodowa

12 grudnia 2016 roku

Świąteczne wyjazdy będą droższe

W poprzednim tygodniu ceny paliw na polskich stacjach mocno poszły w górę. Średnia cena litra benzyny bezołowiowej 98, jak informowały firmy monitorujące ten rynek, wzrosła o 12 gr do 4,98 zł i była najdroższa od 14. miesięcy. W tym tygodniu bariera 5 zł zostanie przełamana, a przed styczniem nie zapowiada się, żeby ceny były niższe.

12 grudnia 2016 roku

Rynek boi się podwyżki stóp

Na warszawskim parkiecie mamy dzisiaj do czynienia z lekkim odwrotem, co jest związane raczej z sytuacją na zachodnich rynkach

8 grudnia 2016 roku

Sankcje nałożone na Rosję mniej straszne

Katarczycy oraz grupa Glencore, mająca szwajcarskie korzenie i notowana m.in. na giełdzie w Londynie, kupili prawie 20 proc. akcji rosyjskiego Rosnieftu

5 grudnia 2016 roku

Jak Leonardo DiCaprio ropociąg powstrzymał

Agencja federalna ogłosiła w niedzielę, że nie zatwierdzi budowy ropociągu pod jeziorem Oahe. To zwycięstwo protestujących od miesięcy Indian w Dakocie Północnej. Ale pytanie, na jak długo, bo inwestycję popiera prezydent elekt Donald Trump.

30 listopada 2016 roku

Rosja wraca do gry?

Inwestując w Rosji trzeba bacznie śledzić notowania ropy naftowej – wzrosty, a przynajmniej stabilizacja na tym rynku to, z historycznego punktu widzenia, warunek konieczny aprecjacji rubla

29 listopada 2016 roku

Przeciwstawne poglądy

Poniedziałkowe techniczne spotkanie OPEC - by ustalić, co ma być ustalone w środę - nie przyniosło rezultatu

22 listopada 2016 roku

Rynki głodne ryzyka

Zbliżamy się do spotkania producentów zrzeszonych w ramach kartelu OPEC, 30 listopada poznamy szczegóły porozumienia o ograniczeniu produkcji ropy. Chwilowo ceny ropy skoczyły o 4 proc., dziś rosną już wolniej o ok. 1 proc.

17 listopada 2016 roku

Brak poprawy na GPW

W przypadku polskiego rynku w dalszym ciągu widzimy sporą wyprzedaż. Inwestorzy w dalszym ciągu są zniechęcani do polskich aktywów przez rosnące rentowności obligacji.

2 listopada 2016 roku

Orlen podpisał ważną umowę na dostawy saudyjskiej ropy

PKN Orlen przedłużył do końca 2017 r. kontrakt na dostawy saudyjskiej ropy naftowej dla grupy kapitałowej tej spółki, zawarty w maju tego roku z Saudi Aramco, jednym z największych koncernów wydobywczych na świecie - poinformował w środę płocki koncern.

21 października 2016 roku

Prof. Adam Czyżewski: Świat po decyzji OPEC

Wrześniowa redukcja wydobycia dokonana przez OPEC, jak się zdawało, zaskoczyłą wszystkich. Czyżby? Nie prof. Adama Czyżewskiego - głównego ekonomistę PKN Orlen. Czyżewski na swoim blogu analizuję rynek paliw po tym wydarzeniu. Co się zmieni? Co zostanie po staremu?

11 października 2016 roku

Ruch ropy, radość giełd

Grzegorz Ogonek, starszy analityk XTB: Poniedziałek był pod znakiem zrywu w górę cen ropy, który wyraźnie wsparł światowe giełdy. Dobry nastrój dotarł i do walut, które zwykle zyskują w takich okolicznościach, ale już dziś przypomina o sobie USD. Funt traci dalej wbrew dobrym danym.

6 września 2016 roku

Kuba w potrzebie. Castro prosi Putina o zwiększenie dostaw ropy

Przywódca Kuby Raul Castro zwrócił się do prezydenta Rosji Władimira Putina z prośbą o sprawdzenie możliwości zwiększenia dostaw ropy na wyspę - informują rosyjskie media powołując się na "dobrze poinformowane źródło".

30 sierpnia 2016 roku

Iran zwiększył produkcję ropy; nikłe szanse na porozumienie z OPEC

Iran zwiększył produkcję ropy niemal do poziomu sprzed nałożenia na Teheran sankcji gospodarczych; szanse na porozumienie z OPEC ws. ograniczenia wydobycia surowca, by podbić jego cenę, są jednak nikłe - podał we wtorek Bloomberg, powołując się na władze Iranu

30 sierpnia 2016 roku

Tania ropa ograniczy inflację?

Pomimo rosnącej konsumpcji prywatnej i wyższym wydatkom gospodarstw domowych, inflacja pozostaje niska. Jest to wynikiem niskich cen surowców na świecie.

15 sierpnia 2016 roku

Gdańsk: Trwa rozładunek ropy z Iranu

Tankowce "Atlantas" i "Calida", transportujące w sumie 2 mln baryłek (blisko 300 tys. ton) irańskiej ropy naftowej dla Grupy Lotos, zawinęły dziś rano do gdańskiego Naftoportu. Trwa przepompowywanie surowca. Operacja potrwa około 30 godzin.

12 sierpnia 2016 roku

Irańska ropa coraz bliżej Polski

Tankowiec „Atlantas" transportujący 2 mln baryłek irańskiej ropy naftowej dla Lotosu dotarł właśnie do Cieśnin Duńskich. Trwa trudna operacja Ship-to-Ship Transfer, czyli przepompowania części ładunku na drugi, mniejszy zbiornikowiec. Oba tankowce spodziewane są w Gdańsku 14 sierpnia br.