tag

rurociąg

10 sierpnia

Obawy związków w sprawie połączenia PERN i OLPP

Związki zawodowe PERN i NSZZ "Solidarność" Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (OLPP) obawiają się o ochronę socjalną pracowników po połączeniu obu podmiotów. W sprawie tej w OLPP, czyli spółce, która od 2018 r. ma stać się częścią PERN, trwa spór zbiorowy

22 czerwca

Rosja/ "Wiedomosti": spółka Nord Steam 2 szuka pieniędzy w Chinach

Jak wskazuje rosyjski dziennik - pojawiły się informacje o planach nowych amerykańskich sankcji przeciwko Rosji, obejmujących m.in. finansowanie powyżej pewnych sum budowy przez Rosję gazociągów eksportowych. Projekt ustawy o sankcjach został przyjęty przez Senat USA, ale by wszedł w życie, wymaga jeszcze przyjęcia przez Izbę Reprezentantów i podpisania przez prezydenta Donalda Trumpa.

8 maja

24 marca

Wcześniejsze publikacje

PERN kupił prawie 5 proc. akcji PKN Orlen

PERN kupił 4,9 proc. (blisko 21 mln sztuk) akcji Orlenu. Jak poinformowało Ministerstwo Energii w zapisach nowej strategii spółki na lata 2016-2020, która zakłada zaangażowanie kapitałowe w konsolidację krajowych aktywów sektora paliwowo-energetycznego, znalazł się między innymi zakup do 5% akcji PKN ORLEN S.A. i przeznaczenie na ten cel ok. 1,5 mld zł.

Pozostałe publikacje o tym tagu

29 września 2016 roku

PERN chce być liderem logistyki ropy i paliw w Europie Centralnej

PERN, realizując nową strategię na lata 2016-20, chce stać się liderem logistyki ropy i paliw w Europie Centralnej, gwarantującym jednocześnie bezpieczeństwo energetyczne Polski w zakresie dostaw surowca do rafinerii - zapowiedział prezes tej spółki Igor Wasilewski

14 lipca 2016 roku

Wraca temat ropociągu Odessa-Brody

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew powiedział w czwartek, że wraz z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką polecił wznowienie projektu rurociągu Odessa-Brody. Jak dodał, stworzy to możliwości transportu surowca w obszarze mórz Kaspijskiego, Czarnego i Bałtyku

27 kwietnia 2015 roku

Ropa płynie już rurociągiem "Przyjaźń"

W poniedziałek po południu wznowiono dostawy ropy naftowej do bazy PERN "Przyjaźń" w Adamowie przy granicy z Białorusią. Tłoczenie surowca odbywa się już normalnie - poinformował PAP rzecznik PERN Roman Góralski. Wcześniej PERN informował, że w poniedziałek o godz. 10. zostało wstrzymane tłoczenie ropy naftowej rurociągiem „Przyjaźń” z Białorusi do bazy w Adamowie.

26 listopada 2013 roku

Spółka EuRoPol gaz ma kuratora

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy przychylił się do wniosku firm PGNiG i Gas Trading o ustanowienie kuratora dla spółki EuRoPol Gaz, właściciela polskiego odcinka gazociągu jamalskiego. Celem jest m.in. uzupełnienie składu zarządu spółki - podało we wtorek PGNiG.

12 listopada 2013 roku

Nie było nikogo z Gazpromu i nie wybrano władz

Przedstawiciele rosyjskiego koncernu Gazprom nie przybyli we wtorek na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki EuRoPol Gaz - podało PGNiG. W efekcie nie udało się wybrać członków zarządu spółki.