tag

rynek nieruchomości

20 marca

16 marca

BGK: 75 mln zł dofinansowania dla budownictwa socjalnego i komunalnego

W zależności od rodzaju przedsięwzięcia program przewiduje przekazanie bezzwrotnej dotacji do 55 proc. kosztów inwestycji. W Polsce w ramach tego programu powstało ponad 14 tys. lokali socjalnych, komunalnych, mieszkań chronionych, miejsc w noclegowniach i domach dla bezdomnych, a kolejne 5,5 tys. jest w trakcie realizacji.

21 lutego

Ziemia rolna przestała drożeć

Ustawa o wstrzymaniu sprzedaży państwowej ziemi znacząco ograniczyła obrót gruntami rolnymi. W efekcie transakcji jest o połowę mniej, a hektar żyznej ziemi jest o ok. 1,4 tys. zł tańszy niż przed rokiem - szacuje Open Finance.

19 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Za granicą mieszkaniowe spółdzielnie radzą sobie lepiej

W 2015 roku liczba „M” ukończonych przez spółdzielnie (2215), była najniższa przynajmniej od 25 lat. Mimo tej stopniowej marginalizacji, spółdzielnie wciąż są ważnym elementem polskiej „mieszkaniówki” i posiadają około 2,2 mln lokali.

Polski rynek nieruchomości handlowych atrakcyjny dla inwestorów

Wysoka aktywność zagranicznych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W I półroczu wartość transakcji przekroczyła 2 mld euro – podaje JLL. Transakcje na rynku handlowych wyniosły ponad 1 mld euro. W Polsce wciąż brakuje jednak prestiżowych ulic handlowych, które są na celowniku inwestorów w innych krajach. Gdyby ten segment się rozwinął, toby transakcji mogło być więcej.

Pozostałe publikacje o tym tagu

9 marca 2016 roku

W 2016 r. wartość transakcji inwestycyjnych w sektorze nieruchomości handlowych w Europie może wynieść 70,5 mld euro

W roku 2015 rynek nieruchomości handlowych w Polsce odnotował rekordowy poziom transakcji inwestycyjnych wynoszący 2,2 mld euro. W tym roku rynek ten będzie dalej umacniał swoją pozycję jako alternatywne do zachodnioeuropejskich rynków miejsce lokowania inwestycji - uważa Anthony Selman, partner w dziale rynków kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej Cushman & Wakefield

8 lutego 2016 roku

Fundusz Mieszkań na Wynajem coraz bardziej popularny

Fundusz Mieszkań na Wynajem jak dotąd wzbudził zainteresowanie ok. 2 tys. osób, które złożyło wniosek o wynajem mieszkań w ramach programu - poinformował prezes zarządu BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński. Fundusz Mieszkań na Wynajem zamknął 2015 r. liczbą 2,4 tys. zakontraktowanych lokali.

30 listopada 2014 roku

Wyniki finansowe deweloperów z wyróżnieniem

Zakończony właśnie sezon publikacji wyników finansowych spółek notowanych na GPW za 3. kwartał br. okazał się dla deweloperów w pełni zadowalający. Na tyle nawet, że giełdowy segment deweloperski doczekał się szeregu pochwał jako jeden z niewielu, którym udało się zwiększyć sprzedaż i poprawić wyniki.

5 listopada 2014 roku

Upada poznański deweloper Trust

Szykuje się kolejna upadłość na polskim rynku nieruchomości. Po spektakularnym upadku Ganta - znanego, wrocławskiego dewelopera przyszła kolej na cichy upadek firmy Trust z Poznania