tag

rynek samochodowy

10 marca

Morawiecki: Będzie pozytywny rozdział rozwoju motoryzacji w Polsce

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział w piątek w Bukowinie Tatrzańskiej, że są prowadzone rozmowy z kierownictwem Opla, Peugeota i Fiata o produkcji samochodowej w Polsce. Jest rozważana produkcja samochodów elektrycznych i produkcja nowego modelu.

8 lutego

Spada liczba legalnie demontowanych samochodów

Choć w Polsce rocznie powinniśmy demontować ok. 1,2 mln pojazdów, to do legalnych punktów trafia ich zaledwie ok. 0,5 mln - informuje branża. Przedsiębiorcy dodają, że ok. 60 proc. rynku stanowi szara strefa. MŚ zapowiada m.in. wzmocnienie inspekcji środowiska.

17 stycznia

Polacy kupili w minionym roku ponad 416 tys. aut osobowych

Liczba nowych rejestracji samochodów osobowych w 2016 roku wyniosła 416.123 jest to o 17,2 proc. więcej (o 61,1 tys. szt.) niż w rok poprzednim. Liczba łącznie zarejestrowanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. wzrosła o 16,6 proc. (o 67,7 tys. szt.) i wyniosła 475.935 – wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

12 stycznia

W 2016 r. wyprodukowano w Polsce ponad 660 tys. samochodów

Polskie fabryki wyprodukowały w grudniu ubiegłego roku 51.425 samochodów osobowych i dostawczych czyli o 12,68% więcej niż w grudniu rok wcześniej – informuje Instytut badan Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. W całym 2016 r. liczba aut, która opuściła polskie fabryki wyniosła 660.642 szt. i było to o 2,84% czyli 18.236 szt. więcej niż w 2015r.

Wcześniejsze publikacje

Wzrost sprzedaży Opla dzięki Astrze z Gliwic

Wytwarzany przede wszystkim w fabryce w Gliwicach Opel Astra piątej generacji był w ubiegłym roku głównym motorem napędzającym wzrost sprzedaży aut tej marki w całej Europie - wynika z danych firmy. W minionym roku Opel sprzedał najwięcej samochodów od pięciu lat.

Mimo skandalu rośnie sprzedaż Volkswagena

Skandal dotyczący fałszowania pomiarów toksyczności spalin w samochodach z silnikami Diesla nie wpłynął negatywnie na wyniki sprzedaży Volkswagena. Koncern poinformował, że w 2016 r. sprzedał na świecie o 3,8 proc. więcej samochodów niż w 2015 r.

Pozostałe publikacje o tym tagu

21 stycznia 2016 roku

Rynek nowych aut 2015: średnio-dobry rok

Mimo skandalu spalinowego Volkswagena, zeszły rok w polskiej motoryzacji zamknął się na lekkim plusie. Lepszy wynik od sprzedaży nowych samochodów, osiągnęła nad Wisłą produkcja w fabrykach nowych aut

1 grudnia 2014 roku

Smutny Fiat 500X (włoski nie polski)

Zupełnie nowy model kultowego Fiata 500 w modnej wersji SUV wyjechał właśnie na rynek. Niestety ominął tyską fabrykę Fiata, gdzie produkowane są pozostałe „pięćsetki”

22 października 2014 roku

Sprzedawcy aut: Polacy wolą złom

Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że choć średni wiek aut używanych w Polsce maleje, to wciąż co drugi pojazd z importu ma ponad 10 lat

18 sierpnia 2014 roku

Strategiczny poślizg Volkswagena

Miał zostać liderem sprzedaży, a spadają zyski. Miał ciąć koszty, ale związki zawodowe plan zablokowały. Volkswagen stoi w strategicznym rozkroku.

24 lutego 2014 roku

Sprzedaż nowych samochodów osobowych: 2014 r. zaczął się dobrze i w Polsce i Europie

Pierwszy miesiąc 2014 r., europejski rynek samochodowy zakończył na 5,5 proc. plusie – tak wynika z najnowszych danych ACEA, Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów. W styczniu Europejczycy kupili blisko 936 tys. nowych samochodów osobowych. W Polsce natomiast z salonów wyjechało o 11 proc. osobówek więcej niż rok temu i wolumenowo jest to najlepszy miesięczny wynik od prawie dwóch lat. Zdaniem przedstawicieli Exact Systems, firmy kontrolującej części motoryzacyjne, za sprawą okienka derogacyjnego w lutym i marcu będziemy mieć do czynienia z jeszcze większym popytem na nowe samochody.