tag

rynek samochodowy

6 lipca

5 lipca

Auta używane nieco potaniały

Rynek samochodów używanych w Polsce obejmował w czerwcu br. 160,5 tys. ofert sprzedaży pojazdów, tj. o 1,5 tys. samochodów więcej niż w maju br., wynika z miesięcznego raportu AAA Auto

28 maja

Fiat zainwestował w Polsce 11,2 mld zł w ciągu 25 lat

W ciągu minionego ćwierćwiecza włoski Fiat zainwestował w Polsce 11,2 mld zł, a jego polska fabryka wyprodukowała blisko 8 mln samochodów. W niedzielę mija 25 lat od podpisania umowy, na mocy której inwestor przejął dawną Fabrykę Samochodów Małolitrażowych (FSM), gdzie powstawał wówczas popularny Maluch - Fiat 126p.

4 maja

Produkcja samochodów ogółem wzrosła o 7,3 proc. r/r w I kw. 2017 r.

Liczba pojazdów samochodowych wyprodukowanych w Polsce w I kw. 2017 r. wyniosła ogółem 202,5 tys., tj. o 7,3 proc. więcej niż rok wcześniej, wynika z raportu kwartalnego KPMG w Polsce i PZPM "Branża motoryzacyjna". Odnotowano wzrost produkcji we wszystkich kategoriach: produkcja autobusów wzrosła o 36,1 proc. aut osobowych o 2,3 proc. i samochodów dostawczych i ciężarowych, o 30 proc., podano także.

Wcześniejsze publikacje

Morawiecki: Będzie pozytywny rozdział rozwoju motoryzacji w Polsce

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział w piątek w Bukowinie Tatrzańskiej, że są prowadzone rozmowy z kierownictwem Opla, Peugeota i Fiata o produkcji samochodowej w Polsce. Jest rozważana produkcja samochodów elektrycznych i produkcja nowego modelu.

Spada liczba legalnie demontowanych samochodów

Choć w Polsce rocznie powinniśmy demontować ok. 1,2 mln pojazdów, to do legalnych punktów trafia ich zaledwie ok. 0,5 mln - informuje branża. Przedsiębiorcy dodają, że ok. 60 proc. rynku stanowi szara strefa. MŚ zapowiada m.in. wzmocnienie inspekcji środowiska.

Polacy kupili w minionym roku ponad 416 tys. aut osobowych

Liczba nowych rejestracji samochodów osobowych w 2016 roku wyniosła 416.123 jest to o 17,2 proc. więcej (o 61,1 tys. szt.) niż w rok poprzednim. Liczba łącznie zarejestrowanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. wzrosła o 16,6 proc. (o 67,7 tys. szt.) i wyniosła 475.935 – wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

Pozostałe publikacje o tym tagu

11 stycznia 2017 roku

Wzrost sprzedaży Opla dzięki Astrze z Gliwic

Wytwarzany przede wszystkim w fabryce w Gliwicach Opel Astra piątej generacji był w ubiegłym roku głównym motorem napędzającym wzrost sprzedaży aut tej marki w całej Europie - wynika z danych firmy. W minionym roku Opel sprzedał najwięcej samochodów od pięciu lat.

11 stycznia 2017 roku

Mimo skandalu rośnie sprzedaż Volkswagena

Skandal dotyczący fałszowania pomiarów toksyczności spalin w samochodach z silnikami Diesla nie wpłynął negatywnie na wyniki sprzedaży Volkswagena. Koncern poinformował, że w 2016 r. sprzedał na świecie o 3,8 proc. więcej samochodów niż w 2015 r.

28 grudnia 2016 roku

457 tys. nowo zarejestrowanych samochodów w 2016r.

Mijający rok powinien zamknąć się liczbą ponad 457 tys. rejestracji aut osobowych i dostawczych, w tym 400 tys. osobowych - prognozuje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

16 grudnia 2016 roku

Rośnie sprzedaż Volkswagena, mimo fałszowania pomiaru spalin.

Sprzedaż koncernu Volkswagen rośnie, mimo skandalu z fałszowaniem pomiarów toksyczności spalin. Jak podaje agencja AP, niemiecki koncern motoryzacyjny sprzedał w listopadzie o 7,9 proc. samochodów więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. O wynikach zadecydowały Chin.

21 stycznia 2016 roku

Rynek nowych aut 2015: średnio-dobry rok

Mimo skandalu spalinowego Volkswagena, zeszły rok w polskiej motoryzacji zamknął się na lekkim plusie. Lepszy wynik od sprzedaży nowych samochodów, osiągnęła nad Wisłą produkcja w fabrykach nowych aut

1 grudnia 2014 roku

Smutny Fiat 500X (włoski nie polski)

Zupełnie nowy model kultowego Fiata 500 w modnej wersji SUV wyjechał właśnie na rynek. Niestety ominął tyską fabrykę Fiata, gdzie produkowane są pozostałe „pięćsetki”

22 października 2014 roku

Sprzedawcy aut: Polacy wolą złom

Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że choć średni wiek aut używanych w Polsce maleje, to wciąż co drugi pojazd z importu ma ponad 10 lat

18 sierpnia 2014 roku

Strategiczny poślizg Volkswagena

Miał zostać liderem sprzedaży, a spadają zyski. Miał ciąć koszty, ale związki zawodowe plan zablokowały. Volkswagen stoi w strategicznym rozkroku.

24 lutego 2014 roku

Sprzedaż nowych samochodów osobowych: 2014 r. zaczął się dobrze i w Polsce i Europie

Pierwszy miesiąc 2014 r., europejski rynek samochodowy zakończył na 5,5 proc. plusie – tak wynika z najnowszych danych ACEA, Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów. W styczniu Europejczycy kupili blisko 936 tys. nowych samochodów osobowych. W Polsce natomiast z salonów wyjechało o 11 proc. osobówek więcej niż rok temu i wolumenowo jest to najlepszy miesięczny wynik od prawie dwóch lat. Zdaniem przedstawicieli Exact Systems, firmy kontrolującej części motoryzacyjne, za sprawą okienka derogacyjnego w lutym i marcu będziemy mieć do czynienia z jeszcze większym popytem na nowe samochody.