tag

rynek wtórny

7 sierpnia

30 kwietnia

Coraz więcej osób szuka mieszkania za własne pieniądze

Jeszcze w kwietniu zeszłego roku tylko co piąty szukający mieszkania do kupienia nie potrzebował zaciągać na nie kredytu. Do końca 2016 roku udział klientów gotówkowych systematycznie rósł i na początku roku osiągnął 35 procent. Od kilku miesięcy widoczna jest stabilizacja w strukturze klientów

12 marca

Raport: własny dom - przed czterdziestką i na wsi

Polacy najczęściej budują dom na wsi (57 proc. respondentów), czyli tyle samo, co w poprzednim roku. 19 proc. ankietowanych odpowiedziało, że buduje dom w mieście liczącym poniżej 50 tys. mieszkańców, a tylko 9 proc. budowało w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców.

17 lutego

Kiedy wystawić swoje mieszkanie na sprzedaż?

Według statystyk Metrohouse najczęściej pojawiający się zakres czasowy przy sprzedaży mieszkania wystawionego po cenie rynkowej wynosi od 90 do 130 dni. Warto o tym pamiętać planując przeprowadzenie transakcji sprzedaży mieszkania.

Wcześniejsze publikacje

Rynek najmu w 2017 roku: wzrost liczby najemców do ponad 2 mln

Nie bez znaczenia dla rynku najmu jest rosnący udziału obcokrajowców wśród najemców. Według danych Eurostat, Polska jest liderem w Unii Europejskiej pod względem wydanych pozwoleń na pracę dla cudzoziemców (w praktyce niemal wyłącznie Ukraińców) – w 2015 było ich ok. 800 tys. Stale rośnie też liczba studentów przyjeżdżających do Polski na studia

Za granicą mieszkaniowe spółdzielnie radzą sobie lepiej

W 2015 roku liczba „M” ukończonych przez spółdzielnie (2215), była najniższa przynajmniej od 25 lat. Mimo tej stopniowej marginalizacji, spółdzielnie wciąż są ważnym elementem polskiej „mieszkaniówki” i posiadają około 2,2 mln lokali.

Pozostałe publikacje o tym tagu