tag

ryzyko

11 sierpnia

7 maja

28 marca

GAZETA BANKOWA: Prezes, czyli ryzykowne aktywo

Nurkowanie z rekinami. Rajdy samochodowe. Pilotowanie samolotu. Triathlon. Bieganie po pustyni. To niektóre z ekstremalnych pasji prezesów i właścicieli wielkich spółek giełdowych. Biznesmeni mają świetną zabawę, ale inwestorom cierpnie skóra, bo co się stanie z akcjami spółki, gdy rekin okaże się mało tolerancyjny, samochód zepsuje się na środku Sahary, a paralotnia nagle stanie dęba?

14 marca

Wcześniejsze publikacje

Analityk: Ryzyko polityczne w Europie nie takie straszne

Michael Livijn, główny strateg inwestycyjny w Nordea Bank AB: "Inwestorzy za bardzo biorą pod uwagę ryzyko wstrząsów, których wyniku z definicji nie da się przewidzieć, a za mało analizują fundamenty. (...) Nie zapominaj o podstawach"

Ryzykowne akcje i bezpieczne obligacje to nadmierne uproszczenie

W związku z niedawnymi wydarzeniami, takimi jak obawy o stan chińskiej gospodarki z początku roku, zaskakujący wynik brytyjskiego referendum czy równie nieoczekiwany wynik wyborów w Stanach Zjednoczonych, posiadacze akcji narażeni byli na znaczne wahania wartości swoich portfeli, podczas gdy rynki obligacji pozostały niemal niewzruszone

Pozostałe publikacje o tym tagu

30 czerwca 2016 roku

Coface sygnalizuje gwałtowny wzrost ryzyka korporacyjnego na świecie i obniża prognozę wzrostu

Prognoza światowego wzrostu gospodarczego na 2016 r. obniżona o 0,2 pkt do poziomu 2,5 proc. Średni poziom globalnego ryzyka odpowiada poziomowi B, „znaczące ryzyko”. Coraz więcej rynków wschodzących ujętych w grupach „ekstremalnego” i „bardzo wysokiego” ryzyka. Trzy wiodące gospodarki światowe stają się kruche - notuje w najnowszym raporcie Grupa Coface, światowy lider w ubezpieczeniach należności

17 czerwca 2016 roku

Brexit: Ryzyko polityczne większe niż gospodarcze

Z Breksitem w mniejszym stopniu wiąże się ryzyko gospodarcze, w większym natomiast ryzyko polityczne – to, czy Wielka Brytania zagłosuje za pozostaniem w UE czy za też wyjściem, przedefiniowanie Unii będzie priorytetem

29 października 2014 roku

Inwestorze, uważaj na ryzyko polityczne

Nie tylko katastrofy naturalne, kryzysy finansowe, bankructwa dużych firm czy złe dane makroekonomiczne mogą w kilka dni drastycznie obniżyć wartość naszego portfela.

15 października 2014 roku

Konflikt na Wschodzie nie taki straszny polskim eksporterom i importerom

63,8 proc. badanych firm przez Akcentę, instytucji płatniczej realizującej płatności zagraniczne i wymianę walut dla eksporterów i importerów, nie odczuwa negatywnych skutków konfliktu na Wschodzie. Mniejsze lub większe straty zadeklarowała 1/3 zapytanych.*

12 lipca 2014 roku

Ryzyko geopolityczne – czy ono ma znaczenie?

Ryzyko polityczne zawsze wiązało się z „dyskontem” w wycenach rynkowych. Skala tego wpływu zależy od poziomu napięć w różnych miejscach świata, a najczęściej zwłaszcza od sytuacji na Bliskim Wschodzie. W rzeczywistości prosta odpowiedź jest taka, że ryzyko polityczne nie ma i nie powinno mieć znaczenia… w dłuższej perspektywie.

10 czerwca 2014 roku

Co Polacy wiedzą o ryzyku kredytowym? Najnowsze badania

50 proc. Polaków ma pożyczkę lub kredyt, ale tylko 8 proc. badanych wie, co to jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Biura Informacji Kredytowej i Fundacji Kronenberga.

28 kwietnia 2014 roku

BSR: Monitor rynku ryzyka kredytowego

Kolejne dane napływające z gospodarki amerykańskiej wskazują, że ożywienie przybiera cieplejszych barw. Pozytywnie zaskoczyły zarówno zamówienia na dobra trwałe, jaki i wskaźnik nastrojów konsumentów, co sugeruje, że nieco uśpiona gospodarka budzi się po srogiej zimie. Jeszcze tylko dane z rynku nieruchomości gorzej wypadają ze względu na czynniki pogodowe, ale już kolejne odczyty powinny być lepsze. Jednak poprawa będzie raczej rachityczna, gdyż czynnikiem hamującym są wysokie ceny nieruchomości.

17 marca 2014 roku

DM TMS Brokers: Ryzyko polityczne wciąż dominuje

Od początku sesji azjatyckiej amerykański dolar zyskuje na wartości. Kurs EUR/USD z powrotem zniżkuje poniżej 1,39. Po umocnieniu z piątkowego popołudnia, dziś od rana lekko osłabia się polski złoty. Kurs EUR/PLN wzrasta pod 4,23, a USD/PLN do 3,0350.

12 marca 2014 roku

Lepsze perspektywy wzrostu dla Europy ograniczają koszty ryzyka kredytowego

Wtorek upłynął pod znakiem lekkiej wyprzedaży niemieckich 10Y obligacji skarbowych. Poranna publikacja lepszych niż oczekiwano danych o wymianie handlowej Niemiec nie była wystarczającym argumentem dla wyprzedaży niemieckiego długu. Dopiero informacje o spadku napięcia na Ukrainie przełożyły się przed południem na wzrosty dochodowości Bunda o 5 pb.

3 marca 2014 roku

wSieci: Zagrali z diabłem – w pułapce kredytu

Magda Hodak i jej partner to wymarzony materiał dla banków. Młodzi, ambitni, pracowici, zaczynają od zera i przez całe życie chcieli pracować na bank. To znaczy, chcieli pracować na dom…

19 lutego 2014 roku

Czego się boi KNF?

Kogo broni KNF? Jak wiadomo jest to jednostka utrzymywana ze środków budżetowych (naszych podatków), kontrolowana przez rząd. Tymczasem przez ostatnie kilka lat broni wyłącznie banków.

15 listopada 2013 roku

Moody’s przypomina o ryzyku

Czwartkowe rekordy na Wall Street powinny pomagać europejskim bykom w dobrym rozpoczęciu handlu. Jednak nieoczekiwana decyzja agencji Moody’s o obniżeniu oceny kredytowej Goldman Sachs, JP Morgan i Morgan Stanley, może nieco popsuć szyki, przypominając, że obraz nie jest aż tak bardzo sielankowy, jak to sugeruje zachowanie giełd.

28 sierpnia 2013 roku

Komentarz do rynku złotego: Syria powodem odwrotu od ryzykownych aktywów

Środowy, poranny obrót na rynku złotego przynosi kontynuację wczorajszego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2530 PLN za euro, 3,1792 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4612 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do poziomu 4,437% pomimo zwyżki cen na rynku bazowym.

27 sierpnia 2013 roku

W kredytach walutowych brakuje stop lossu

Do umów kredytów walutowych warto wprowadzić rozwiązania stosowane na rynku walutowym. Mogą one uchronić kredytobiorców przed bankructwem w przypadku gwałtownego załamania polskiej gospodarki, a jednocześnie nie zdejmą z nich odpowiedzialności za własne decyzje.