tag

samochody elektryczne

3 kwietnia

Rewolucja na polskich drogach trwa

Na ulice Gdańska wyjechały właśnie pierwsze samochody elektryczne sygnowane logiem Energi. W ramach usługi carsharingu, należąca do Grupy Energa spółką Enspirion umożliwia klientom biznesowym i instytucjonalnym wynajem aut elektrycznych „na godziny”

21 marca

17 marca

13 marca

Wcześniejsze publikacje

Prezes Daimlera: silniki Diesla powinny pozostać na rynku

Nowoczesne silniki Diesla są praktycznie tak samo "czyste" jak współczesne napędy benzynowe, a do tego emitują mniej CO2. W związku z tym wysokoprężne jednostki powinny pozostać na rynku - powiedział prezes Daimlera Dieter Zetsche.

Do wiosny 2018 roku powstanie seria prototypów polskich aut elektrycznych

Do wiosny przyszłego roku na polskie drogi trafią krótkie serie prototypów krajowych samochodów elektrycznych - zapowiedział w poniedziałek dyrektor zarządzający spółką ElectroMobility Poland Krzysztof Kowalczyk. Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski zapowiada, że państwo mogłoby wejść kapitałowo w pierwszą fabrykę, która byłaby w stanie wybudować 100 tys. samochodów elektrycznych rocznie

Pozostałe publikacje o tym tagu

17 lutego 2017 roku

Za 10 lat milion aut osobowych i ponad połowa autobusów miejskich na tańszy prąd

30 proc. obecnej ceny ma kosztować prąd w taryfie nocnej, kiedy to będzie można ładować samochody elektryczne. Za 10 lat ponad połowa autobusów jeżdżących w miastach ma być napędzana energią eletryczną – zapowiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energii w czasie konferencji „Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska” organizowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). A po Polsce ma jeździć milion elektrycznych aut osobowych.

1 lutego 2017 roku

Przyszłość motoryzacji - nie diesel lecz hybrydy i wodór

To może być zmierzch diesli. Spaliny z takich silników przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza i są uznane przez WHO za substancje rakotwórcze. Dlatego koncerny motoryzacyjne będą raczej stawiać na alternatywne napędy.

22 listopada 2016 roku

Miejskie władze zapomniały o inwestycji w infrastrukturę dla elektrycznych aut

W dużych polskich miastach jest wciąż za mało stacji ładujących, gdzie można "zatankować" elektryczny samochód. To skutecznie hamuje rozwój ekojazdy i ne sprzyja i tak już zatrutemu ponad wszelkie normy powietrzu.Doświadczenia z innych krajów w zakresie e-mobilności pokazują, że najpierw musi powstać infrastruktura do ładowania, a dopiero potem klienci zaczynają kupować elektryczne auta.

26 października 2016 roku

Hybrydowa przyszłość flot samochodowych

Popularność samochodów z napędem hybrydowym stale rośnie. W zeszłym roku Polacy zamówili ponad 5,5 tys. takich pojazdów, a rok 2016 przyniósł kolejne dynamiczne wzrosty, także w zakupach flotowych

5 października 2016 roku

Koreański LG Chem zainwestuje ponad 1,3 mld zł w fabrykę akumulatorów pod Wrocławiem

Jeden z największych na świecie producentów baterii litowo-jonowych rozpoczyna budowę nowej fabryki baterii do samochodów elektrycznych w Kobierzycach koło Wrocławia – informuje resort rozwoju. Powstanie ponad 700 nowych miejsc pracy. Inwestycja będzie zlokalizowana w Klastrze LG w Biskupicach Podgórnych, które są częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.

29 września 2016 roku

100 kilometrów za 4 złote? Elektryczne auto z Mielca udowania, że to możliwe!

Obecnie na ponad 23 mln pojazdów po polskich drogach jeździ zaledwie 200 samochodów elektrycznych. Rząd ma plan, aby za cztery lata było ich kilkadziesiąt tysięcy, a w 2025 r. milion. Ministerstwo Energii podało, że aby zachęcić kierowców do zakupu samochodów elektrycznych, rząd chce dofinansować zakup pierwszych 100 tys. tego typu aut.

28 lipca 2016 roku

Elon Musk pokazuje przyszłość energetycznego świata

Elona Muska chyba przedstawiać nie trzeba. Wizjoner, przedsiębiorca, założyciel PayPal, SpaceX i Tesla Motors. Niedawno opublikował wpis „Master Plan, Part Deux”, w którym odnosząc się do historii rozwoju Tesli wskazuje przyszłe kierunki zmian w sektorze energetycznym i motoryzacyjnym. Co prognozowane zmiany oznaczają dla polskiego sektora energetycznego?

11 czerwca 2016 roku

Elektryczny samochód z dofinansowaniem

W lipcu w Zachodniopomorskim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie rusza akcja kredytów preferencyjnych za zakup elektrycznego samochodu