tag

samorząd województwa

30 maja

7 marca

18 stycznia

12 stycznia

Wcześniejsze publikacje

NFOŚiGW: Trwają zapisy na bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców i samorządowców

Do wtorku, 26 lipca br. trwają jeszcze zapisy na bezpłatne szkolenie dla wnioskodawców PO IiŚ 2014-2020 – Działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu oraz Poddziałanie 1.6.2 Sieci ciepłownicze i chłodnicze. Eksperci NFOŚiGW podczas spotkania, które odbędzie się w siedzibie Funduszu 28 lipca br., przedstawią procedurę i kryteria wyboru projektów, procedurę zawierania umów z wykonawcami i zasady wypełniania wniosku o dofinansowanie

Pozostałe publikacje o tym tagu

14 maja 2015 roku

Biurokraci rosną w siłę

Wbrew hucznym zapowiedziom rządzącej ekipy liczba urzędników w Polsce nie tylko nie spadła, ale solidnie wzrosła. Przy czym w parze ze wzrostem liczebności rośnie siła urzędników m.in. do blokowania antykorupcyjnych zmian

18 września 2014 roku

Ta książka ma ułatwić samorządom współpracę z chińskimi władzami

Pierwszy w Polsce przewodnik, który ma ułatwić samorządom współpracę z chińskimi władzami lokalnymi, opracowali naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego. Jego autorzy radzą m.in. jak przygotować się do rozmowy z partnerami chińskimi, a nawet jakiego menu spodziewać się podczas wspólnego posiłku.

20 sierpnia 2014 roku

Struzik krytycznie o janosikowym

Rząd skierował do Sejmu przyjęty wczoraj projekt zmian w janosikowym. Wprowadza on m.in. próg ograniczający wysokość wpłat z bogatych województw do 35 proc. ich dochodów podatkowych. Zdaniem Adama Struzika, marszałka Mazowsza, nie pozwoli to zrównoważyć wynikającego z janosikowego niedoboru w kasie województwa. Ocenia propozycje jako niesatysfakcjonujące. Uważa też, że nie znoszą one zakwestionowanych przez Trybunał Konstytucyjny zapisów.

11 maja 2014 roku

Aquaparki za unijne pieniądze - nie zawsze trafione inwestycje

Aquaparki bywają podawane jako przykład źle wydanych środków z UE. Według MSZ Polska wydała na nie tylko niewielki ułamek procenta unijnej kasy, ale to wciąż wiele milionów złotych. Odpowiedź, czy były to zmarnowane pieniądze, nie jest na razie jednoznaczna.

8 grudnia 2013 roku

Nieprzemyślane inwestycje unijne pogrążają finanse samorządowe

Coraz wyższą cenę płacą samorządy za nieefektywne inwestycje unijne. Nietrafione projekty wręcz pogrążają i tak coraz mocniej obciążone zadaniami budżety gminne. Obiekty powstałe często tylko dla satysfakcji rządzących są przez mieszkańców nazywane pomnikami samorządowej władzy. Zdecydowanie zabrakło pomysłów, które w bezpośredni sposób zwiększyłyby potencjał rozwojowy gmin i przedsiębiorstw.

12 września 2013 roku

Komisja finansów nie zwiększy pożyczki dla samorządów

Sejmowa komisja finansów publicznych negatywnie zaopiniowała dzisiaj zgłoszoną przez PSL poprawkę do nowelizacji ustawy budżetowej na 2013 r., która miała zwiększyć o 220 mln zł kwotę możliwej pożyczki z budżetu dla samorządów.

9 września 2013 roku

Województwo mazowieckie ma kłopoty

Jeżeli województwo mazowieckie będzie musiało zapłacić pozostałe raty tzw. janosikowego, na koniec roku zabraknie pieniędzy na wszystkie inne płatności - poinformował w poniedziałek dziennikarzy skarbnik województwa Marek Miesztalski.

9 września 2013 roku

Edu-nawigator pomoże wybrać przyszłościowy zawód

Aplikację Edu-Nawigator stworzył Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Opolu. Ma ona ułatwić dostosowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy na Opolszczyźnie oraz ułatwić podejmowanie decyzji dotyczących wyboru zawodu.

30 sierpnia 2013 roku

Województwo Mazowieckie na skraju bankructwa

Zarząd Województwa na kolejnych konferencjach prasowych informuje o krachu finansów, cieciach wydatków i braku możliwości wypłaty kolejnych rat podatku „janosikowego”.

17 sierpnia 2013 roku

Generalissimus maximus urzędas

Tym co nieodmiennie poprawia mi humor podczas śledzenia informacji dotyczących samorządu jest panująca w tym obszarze tytuło- i nagrodo- mania. Wśród wójtów, burmistrzów itp. popularne są odznaczenia państwowe, rzecz oczywista.