tag

smog

Wczoraj

Ciepło z elektrociepłowni zwalczy smog

Jedną z najlepszych metod walki ze smogiem jest ciepło systemowe, czyli pochodzące z elektrociepłowni i ciepłowni. Kolejne sposoby to rozwój elektromobilności i więcej pomp ciepła w domach jednorodzinnych - przekonuje Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE).

80% dopłaty przy wymianie pieca dla najuboższych

Zakładamy, że wsparcie dla tych, którzy będą chcieli wymienić piece, musi być dla najuboższych; można liczyć nawet do 80 proc. przy wcześniejszej termomodernizacji - mówiła we wtorek na antenie TVP Info podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Przedwczoraj (16 stycznia)

Rząd chce nowych norm dla kotłów i paliw

Wprowadzenie norm jakości dla nowych kotłów oraz dla paliw, poprawa ocieplenia budynków, dotacje do ekologicznych pieców - to niektóre z propozycji, jakimi ma zająć się na wtorkowym posiedzeniu rząd, by skuteczniej walczyć o poprawę jakości powietrza w Polsce.

13 stycznia

12 stycznia

Wcześniejsze publikacje

NFOŚiGW: 10 mld zł na walkę ze smogiem

Geotermia, rozwój OZE, samowystarczalność energetyczna gmin, np. z małych elektrowni wodnych (MEW), biomasy czy biogazu,to tylko niektóre priorytety działań Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, w celu poprawy jakości powietrza i walki ze smogiem.Właśnie rusza kolejny nowy program w ramach, którego zostanie rozdysponowana pula pieniędzy na poprawę jakości powietrza

Premier: najbliższe posiedzenie KERM będzie poświęcone kwestiom czystości powietrza

Smog jest wynikiem niesprzyjających warunków meteorologicznych: bezwietrznej pogody, braku opadów i niskich temperatur powietrza, a także powiązanej z nimi emisji spalin z indywidualnych kotłów grzewczych oraz kominków w środkowej i południowej Polsce. Z powodu smogu kilka miast w Polsce zrezygnowało z pobierania opłat za przejazdy komunikacją miejską.

Pozostałe publikacje o tym tagu

1 stycznia 2017 roku

Zamknięte autostrady i lotniska, czyli smog po chińsku

Ze względu na ograniczenie widoczności na głównym lotnisku Pekinu odwołano 126 lotów, a w pobliskim Tiencinie - ponad 300. Zawieszono także połączenia autobusowe między stolicą a sąsiednimi miastami

15 grudnia 2016 roku

Powietrze w Warszawie jest złe, ale bywało znacznie gorzej

Warszawa z powodu złej jakości powietrza wprowadziła darmową komunikację. Ale Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska twierdzi, że choć powietrze jest złe, to bywało gorzej. I przez ostatnich kilkanaście lat na Mazowszu nie było zanieczyszczeń ponad normy alarmowe

27 września 2016 roku

Smog nas zabija? Szokujące badania

Z pozoru niewinne palenie w piecu czymkolwiek, może mieć śmiertelne skutki. Jak pokazują badania Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, powstający smog przyczynia się do wzrostu liczby chorych z zawałem aż o 12 proc., a o 16 proc. wzrasta liczba udarów mózgu.

26 września 2016 roku

Władze Krakowa i Małopolski: Zakaz palenia węglem konieczny

Zakaz używania paliw stałych do ogrzewania jest w Krakowie konieczny, jeśli walka ze smogiem ma przynieść efekty - przekonują władze miasta i Małopolski oraz aktywiści walczący o czystsze powietrze. We wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny będzie rozpatrywał skargi osób, które chcą uchylenia antysmogowej uchwały sejmiku.

25 lutego 2014 roku

Domaga się odszkodowania od państwa za smog

Mieszkaniec miasta Shijiazhuang w północnych Chinach złożył w sądzie pozew przeciwko państwu, domagając się skutecznej ochrony obywateli przed szkodliwym dla zdrowia smogiem oraz wypłacenia im rekompensaty za poniesione z jego powodu koszty.

16 stycznia 2014 roku

Pekin pogrążony w smogu. To skutek rozwoju gospodarczego

Drapacze chmur w Pekinie zasnuł w czwartek gęsty smog. Ilość toksycznych cząstek w powietrzu ponad 20 razy przekroczyła wartość uznawaną za bezpieczną. Władze mówią o pierwszej w tym sezonie fali niebezpiecznego zanieczyszczenia w stolicy.