tag

syndyk

20 marca

Syndyk Amber Gold: nie ma ostatecznej listy wierzytelności spółki

Wierzyciele spółki podzieleni zostali na cztery kategorie: pierwsze trzy tworzą m.in. byli pracownicy firmy oraz instytucje państwowe takie jak ZUS i urząd skarbowy; w ostatniej grupie zaś znajdują się osoby, które podpisały umowy z Amber Gold. Kwota wierzytelności dla najliczniejszej grupy poszkodowanych, zwykłych klientów Amber Gold wynosi ok. 581 mln zł.

14 listopada

20 kwietnia

Przedsiębiorcy boją się syndyka, ale coraz mniej

93 proc. przedsiębiorców w Polsce kojarzy syndyka z masą upadłościową, ale jedynie 7 proc. wie, że jako zawód już od początku roku nie istnieje. Na jego miejsce pojawił się doradca restrukturyzacyjny, który przez przedsiębiorców biorących w ogólnopolskich badaniach OBOAK, postrzegany jest znacznie cieplej

3 lutego

Wcześniejsze publikacje

FagorMastercook ruszy z produkcją

15 czerwca ruszy produkcja we wrocławskich zakładach FagorMastercook - zapowiedziała syndyk spółki Teresa Kalisz. W środę syndyk podpisała umowę na produkcję sprzętu AGD wartą 86 mln zł.

Nacięci na sprzedaż majątku Malmy

Syndyk masy upadłościowej ogłosił właśnie przetarg z wolnej ręki na składniki majątku producenta makaronów, Malma. W ogłoszeniu nie poinformował o roszczeniach pracowników wobec sprzedawanego majątku.